שתף קטע נבחר

משמר המפרץ הדתי: "נמנע הטרדת בנות ישראל"

בארגון למניעת התבוללות קוראים למתרחצות בחופי הים שלא להיענות לחיזוריהם של גברים המתחזים ליהודים: "ישנם גויים שמגיעים לחופים, אך לא מחפשים את השמש ולא את המים"

אחרי מכתב הרבניות , כעת מגיעה הגרסה הדתית של Baywatch. בארגון "למניעת התבוללות בארץ הקודש" (להב"ה) החליטו לאחרונה "להגן על בנות ישראל" שבאות לחוף הים כדי להתרחץ וליהנות. לטענת אנשי הארגון, ערבים רבים מתחזים לגברים יהודים, מחזרים אחרי הנשים היפהפיות ומטרידים אותן. בעקבות זאת, הם החליטו להילחם ב"תופעה".

 

ל-ynet נודע כי בלהב"ה הקימו את "משמר החופים" שמטרתו למנוע הטרדות הנשים על-ידי גברים לא יהודים. בימים האחרונים חילקו אנשי הארגון מאות עלונים בחופים בבת-ים, אשקלון, אשדוד, קיסריה ואילת למתרחצות היהודיות וביקשו מהן לשמור על יהדותן ולא להיענות לחיזוריהם של הגברים הלא יהודים.

 

בארגון להב"ה טענו כי בקיץ שעבר התלוננו מתרחצות רבות על הטרדות רבות מצד גברים לא יהודים. לכן הוחלט עם תחילת הקיץ לנקוט יוזמה בעניין. "בשנה שעברה גילינו שישנם גויים רבים שמגיעים לחופים, אך לא מחפשים לא את השמש ולא את המים", אמר בנצ'י גופשטיין מראשי הארגון.

 

הוא סיפר, כי "משום ריבוי התלונות הוחלט לקדם קמפיין עם תחילת עונת הרחצה השנה כדי למנוע מצבים שבנות יגלו ש'יוסי' שאיתו הן יוצאות הוא בעצם 'יוסף', למנוע הטרדות מיניות ולמנוע התבוללות. המתנדבים שמחלקים את העלונים כבר מספר ימים הם כולם חילוניים, היות והציבור הדתי מגיע לחופים המפרידים בין בנים לבנות ושם אין את הבעיה של הערבים. עכשיו התחלנו להפיץ גם סרטון מושקע שיופץ ברשת פייסבוק וביוטיוב ואנו מקווים שהבחורות ייפקחו את העיניים".

 

גופשטיין ציין כי "משמר החופים" קרוי גם "הוועד להגנת הבנות בחופי הים ברחבי ישראל" וחבריו הם מתנדבים המתגוררים באזור החוף. לדבריו, חברי המשמר פועלים באמצעות שכנוע בלבד. "אנו פונים לבנות בבקשה - 'יש מספיק בחורים יהודים טובים שניתן לצאת איתם'".

 

הוא הדגיש, כי "מכתב הרבניות פנה לציבור דתי. כרגע אנו פונים לציבור החילוני ואומרים לו שלא צריך להיות בחורה דתיה בשביל להתחתן עם יהודי, לא צריך להיות דתיה בשביל לרצות שהבן שלך ימשיך להיות יהודי וזה חלק מהחובה של עם ישראל, להישאר יהודים. כרגע אנו פועלים במספר ערים, אך אני מעריך שבעקבות הסרטים אנו נגיע לעוד מקומות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העלון שמחלקים בחופים. "לא מחפשים את מים"
מומלצים