שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברביבאי תפסה פיקוד: "עוד קצינות יפרצו גבולות"
  האלופה הראשונה אורנה ברביבאי ענדה דרגות, ובטקס בצריפין קיבלה את האחריות על אגף כוח אדם: "גאה להיות שייכת לארגון אשר ערך השוויון מהווה עמוד תווך מרכזי בו"

  פורצת הדרך יוצאת לדרך במטה הכללי: אורנה ברביבאי קיבלה הבוקר (יום ה'), לראשונה בתולדות צה"ל, את דרגות האלוף, בטקס שנערך בבסיס הקריה בתל אביב. הערב, בבסיס ההדרכה של חיל השלישות (בה"ד 11) בצריפין, העביר לה באופן רשמי ראש אגף כוח אדם היוצא, אלוף אבי זמיר, את הפיקוד על תחום משאבי האנוש בצה"ל.

   

  ברביבאי מקבלת דרגות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני גאה להיות האשה הראשונה המועלית לדרגת אלוף, וגאה להיות שייכת לארגון אשר ערך השוויון מהווה עמוד תווך מרכזי בו", אמרה ברביבאי בנאומה. "כברת הדרך המרשימה שבוצעה בשנים האחרונות - הן בפתיחתם של 90% מהתפקידים בצה"ל בפני נשים, והן במתן הזדמנות שווה לנשים לשרת בכל תפקיד ולמלא מסלול שירות רבגוני וממצה - ניכרת בכל פינה. אני יודעת כי בצה"ל משרתות עוד קצינות רבות, ראויות ומוכשרות אשר בוודאי עוד תזכנה לפרוץ גבולות ולממש את יכולותיהן וכישוריהן".

   

  ברביבאי הוסיפה: "בהתרגשות רבה, מודעת לגודל השליחות וחשיבות המשימה, אני מקבלת לידיי היום את הפיקוד על אגף כוח אדם", והבטיחה ש"נשמור על עקרון הגיוס לכל, תוך שאנו מהווים את כור ההיתוך של החברה הישראלית ופועלים להרחבת חובת הגיוס למגזרים שונים.

   זאת לצד חובתנו להמשיך ולהוביל נושאים ותהליכים חברתיים שיאפשרו לנו להיות צבא מעורב במדינה דמוקרטית, על כל המשתמע מכך".

   

  ברביבאי החליפה את אלוף זמיר, שכיהן כראש אכ"א בשלוש השנים האחרונות ויסיים 35 שנות שירות בצה"ל. "האתגר שלנו התעצם בשנים האחרונות, בשל הצורך הגובר להפנות מקורות תקציביים ואנושיים לחיזוק ולהתאמת צה"ל למציאות הביטחונית העכשווית. הירידה בנתוני הגיוס והמחסור במקורות הטכנולוגיים העצימו אתגר זה אף יותר", אמר, והתייחס למעשה לכרסום במודל צבא העם ובעובדה שצה"ל מגייס עם השנים פחות חיילים, לנוכח הגידול בשיעור הלא-מתגייסים מתוקף הסדר "תורתו אומנותו".


  לחיי האלופה החדשה: גנץ, זמיר, ברביבאי וברק (צילום: דובר צה"ל)  

   

  ברק: רגע מרגש לכל החברה הישראלית

  בטקס בבוקר, במעמד שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, וחברי פורום המטה הכללי, הוענקו לברביבאי הדרגות. מצד אחד ענד אותן הרמטכ"ל גנץ ואילו מהצד השני בעלה, משה. זמיר איחל הצלחה למחליפתו בתפקיד, העניק לה במתנה מפתח עתיק, וציין כי המפתח להצלחה הוא להיכנס ללבם של אנשים. "אני בטוח כי האגף מופקד בידיים הטובות ביותר", הוסיף.

   

  ברביבאי הודתה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון שנתנו בה והבטיחה להמשיך את העיסוק והטיפול בהון האנושי של צה"ל נוכח האתגרים הצפויים. היא הוספה כי מינויה מהווה "אמירה ברורה לשוויון הזדמנויות".


  האלופה ברביבאי נכנסת לנעלי ראש אכ"א (צילום: אבי מועלם)

   

  הרמטכ"ל הוסיף ושיבח: "אורנה מקבלת את התפקיד בזכות עשייתה המוצלחת ובזכות כישוריה המקצועיים והאופן בו ביצעה את תפקידיה השונים לאורך השנים, ולא בחסד... לפניה ולפנינו עוד משוכות רבות ויעדים להשיג בנושא ניהול כוח האדם וטיפוח המשרתים בסדיר, בקבע ובמילואים ואני משוכנע בהצלחתה".

   

  שר הביטחון ברק פנה לאלופה הנכנסת ואמר: "זהו רגע מרגש מאד לכל החברה הישראלית,

   לא רק למשפחה, לא רק לצה"ל ולא רק לנו. המינוי קודם כל נובע מהרקורד שלך כקצינה בצה"ל. את מביאה איתך את כל הניסיון, ואני בטוח ביכולתך להוביל הלאה את אגף כוח האדם אל האתגרים החדשים, ויהיו כאלה.

   

  "ההגעה אל שולחן המטה הכללי של אשה מכוח כישוריה ויכולותיה הוא דבר סמלי וחשוב", ציין ברק. "אני בטוח שתדעי להבדיל בין הצורך לעשות את העבודה, כמו כל אלוף במטה הכללי, לבין העובדה שאת, ברצותך או שלא ברצותך, הפכת סמל ומושא להזדהות לחלקים גדולים בתוך החצי היותר מוצלח של החברה הישראלית".

   

  ynet העביר את הטקס בצריפין בשידור חי. צילם: יהונתן צור, הפיקה: גליה שיזף.


  פורסם לראשונה 23/06/2011 18:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האלופה אורנה ברביבאי. "בהתרגשות רבה"
  צילום: דובר צה"ל
  הרמטכ"ל והאלופה בטקס בצריפין
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים