שתף קטע נבחר
צילום: שאול גולן

יו"ר תנובה: "לא תיאמנו את מחירי הקוטג'"

זהבית כהן מדברת לראשונה מאז פרוץ משבר הקוטג': "אנחנו מוכרים את גביע הקוטג' במחיר מחירון של 5.20 שקלים לכולם - ממכולות בהתנחלות נידחת ועד בדואים בדרום. לרשתות הגדולות יש הנחות כמות והן יכולות לקנות קוטג' במחיר נמוך מחמישה שקלים". "אני לא מנותקת" אומרת כהן ל"ידיעות אחרונות"

לאחר שבוע של מחאת צרכנים על מחיר הקוטג' מדברת יו"ר תנובה לראשונה: "אני אשת יחסי הציבור הכי גרועה של עצמי" –אומרת זהבית כהן.

 

 

"אני לא יושבת לי באיזה מגדל שן, גם אמא שלי היא צרכנית קוטג' ואני יודעת שהיא סומכת עלי שאעשה את הדבר הנכון כי היא יודעת מאיפה באתי".

 

כהן לא מצהירה על הורדת מחירי הקוטג' אך מדברת על מוצרי החלב: "לא נעלה את מחירי מוצרי החלב עד סוף השנה. זו התחייבות". "אני הראשונה שמסכימה עם הצרכנים", מוסיפה כהן, "מה שהכי כואב לי הוא שאין לי פתרון קסם להציע".

 

"שבעה שקלים הוא לא המחיר שלנו", אומרת כהן, "אנחנו מוכרים את הקוטג' לרשתות ב-5 שקלים... אם הולכים לשינוי מבני כדי להוריד את המחירים, זה אומר שינוי במחיר לרפתן. למהלך כזה יהיה מחיר כבד לחקלאים".

 

"לציבור הישראלי נמאס, הוא לא יכול לקנות דירה, המים התייקרו לו ב-70%, החשמל ב-40%, השמן והאורז ב-60% וכל זה בשלוש שנים. שמעתי המון כאב ותסכול על המחירים הגבוהים בכללותם – אולי 10% מהשיחות איתי היו על תנובה, כל השאר על הקושי הכלכלי לחיות במדינה הזו אבל אני מודה שגם ביקשו ממני לפתור את בעיית הקוטג'".

 

"אני לא מנותקת, גם היום אני עושה קניות בסופר ואפילו יודעת בעל פה חלק מהמחירים", אומרת כהן.

 

אז למה דווקא הקוטג'? "קוטג' הפך לסמל המחאה הציבורית על יוקר המחיה בישראל". לשאלה האם היא מצטערת על משהו אמרה כהן: "טעיתי בזה שלא הרמתי דגל אדום...היינו צריכים להתריע".

 

שוני במחירים

"אנחנו מוכרים את גביע הקוטג' במחיר מחירון של 5.20 שקלים לכולם - ממכולות בהתנחלות נידחת ועד בדואים בדרום. לרשתות הגדולות יש הנחות כמות והן יכולות לקנות קוטג' במחיר נמוך מחמישה שקלים".

 

בנוגע למכרז צה"ל אומרת כהן: "אנחנו זכינו רק בחלק קטן ממנו ואת הרוב לקחה שטראוס. מחיר הקוטג' שהצענו עמד על 3.84 שקלים אבל צריך לזכור שכשאני מוכרת לצה"ל אין לי עלויות שינוע לוגיסטי, אין עלויות הפצה - צה"ל בא ולוקח מאיתנו את הסחורה ומפיץ בעצמו בין הבסיסים - אין החזרות, אין עלות סידור מדפים. זו הסיבה שהתמחור הוא שונה".

 

בתשובה לשאלה האם היא מדברת עם מחלבות אחרות והאם דיברה עם עפרה שטראוס אמרה כהן: "אנחנו לא מדברים איתן כי אסור לנו". "אם היה תיאום מחירים, איך זה שבסיבוב האחרון אנחנו לא העלנו את מחיר הקוטג' וטרה ושטראוס כן? חוץ מזה מדובר בשלוש חברות עסקיות - כשעולה הדלק או האריזות, הוא עולה לכולן. לכן, סביר שיש העלאות מצדן".

 

בנוגע לפתיחת השוק לייבוא אומרת כהן: "אני באופן אישי לא מתנגדת, אבל צריך לחשוב מה יקרה אם שוק החלב ייפתח לייבוא. בכובע של תנובה נוח לי שייבאו חלב כי מחיר החלב בעולם זול ב-30%-40% מאשר בישראל, אבל ברמה הבינלאומית זה לא יהיה נכון.

 

הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: איציק בירן
זהבית כהן
צילום: איציק בירן
מומלצים