שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנהירה נמשכת: 1,500 נמלטו מסוריה לטורקיה
  קלינטון חוששת מעימותים בין דמשק לאנקרה, לנוכח הגעת צבא סוריה לאזור הגבול, וזרם הפליטים לטורקיה רק מתגבר. אירופה שוב גינתה את אסד והטילה סנקציות על איראנים שסייעו לו

  בארצות-הברית גובר החשש מעימותים בין סוריה לטורקיה, ובינתיים נמשכת נהירת הפליטים מערבה. סוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" דיווחה כי כ-1,500 פליטים סורים חצו אתמול (יום ה') את הגבול לטורקיה השכנה. מספר הפליטים הסורים במחנות הקליטה הזמניים עלה בעקבות זאת ל-11,739 איש.

   

  מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, התרתה בסוריה להסיג את כוחותיה מאזור הגבול, ואמרה כי נוכחותם שם מסכנת את חיי הפליטים, ועלולה להצית עימותים עם אנקרה.

   

  קלינטון אמרה לכתבים כי המצב באזור נפיץ וכי על דמשק להפסיק מיד את ההתקפות וההתגרויות באזור. לדבריה, התאספות החיילים הסורים כמה מאות מטרים מגדר הגבול עם טורקיה מראה את כוונת משטר אסד לדכא את אזרחיו.

   

  במקביל, ממשיכים באירופה לגנות את משטרו של בשאר אסד, ומוסיפים להטיל סנקציות. האיחוד האירופי גינה את דיכוי ההפגנות האלים בסוריה, ובטיוטת ההצהרה נכתב כי "הבחירה בדרך האלימות מערערת על לגיטימיות המשטר", וכי "האחראים לפשעים ולאלימות נגד אזרחים יועמדו לדין".

   

  בנוסף, אישר האיחוד הטלת סנקציות על בכירים במשמרות המהפכה באיראן, בגין סיוע למשטר הסורי בדיכוי האלים של ההפגנות במדינה. הסנקציות הוטלו על מפקד משמרות המהפכה, עלי ג'עפרי, ושני בכירים נוספים בארגון, והן כוללות הקפאת נכסים ואיסור טיסה למדינות האיחוד.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פליט בטורקיה. המספר עולה
  צילום: רויטרס
  קלינטון. מזהירה
  צילום: AFP
  מומלצים