שתף קטע נבחר

מלכת המדבר: ולפעמים החגיגה נגמרת, בשופינג

מסע המלכות בחבל יונאן שבסין כלל היכרות ואירוח אצל בני שבט הנאשי המקומי. עם החזרה לארץ הן השאירו מאחור זיכרונות רבים, ועשרות ילדים סינים שלמדו בכיתה לשיר בעברית

שיירת הג'יפים של מקצה 3 ממשיכה להתקדם ברחבי מחוז יונאן, ואנחנו מתחילות להריח את סוף המסע. אבל רגע לפני שחוזרים עוד חיכו למלכות המדבר מספר תחנות בדרך.  


לנהוג בשטח ולהריח את סוף המסע (צילומים: רוני גל)

 

היום החמישי למסע שוב נפתח מוקדם מאוד בבוקר, ולאחר ההשכמה ב-6:00 מצאנו את עצמנו בג'יפים. בחלוף מספר של שעות נהיגה בשטח הגיעה אחת ההבטחות של המסע - מפגש עם שבט הנאשי. אנשי השבט התאספו לקבל את פנינו בהתרגשות, וכל צוות הצטרף למשפחה מקומית אחרת שאצלה בילה את הלילה והבוקר שלאחריו.

   

הגענו לבית אחת המשפחות, ערכנו סיור קצר בביתם הצנוע והחלפנו ברכות ותודות. הם דיברו בסינית ואנחנו באנגלית. את המילים המדויקות כמובן שלא הבנו, אבל העיקר שהיתה הסכמה כללית. חיוכים וסימני ידיים התגלו כשיטת תקשורת מבטיחה ביותר.   


מקצה 3 - מזכרת כמעט-אחרונה מהמסע

 

פתחנו רשמית את הערב בהכנת ארוחה משותפת שבה לימדה אותנו פונצ'ה, בת המשפחה, איך באמת מכינים אוכל מוקפץ. זה לא נעשה לא במחבת על הגז, אלא על פלטות שחוממו על ידי הסקה בעצים. בבוקר התעוררנו וגילינו שאם נרצה ללכת לשירותים, נצטרך לחצות את החצר דרך כמה תרנגולים וחזירים, אבל בשלב זה של המסע גם זה כבר נראה לנו סביר. הגענו בהצלחה אל היעד.

  

הסבתא של אפרים כובשת את חבל יונאן

נפרדנו מנשות שבט הנאשי והמשכנו אל מפגש נוסף עם הקהילה, ביקור בבית הספר המקומי לילדי האזור. פתחנו בשיעור זימרה בין-תרבותי עם התלמידים המקומיים, כשכל צד לימד את האחר שיר בשפתו. אנחנו שברנו את השיניים בסינית, והם בתמורה למדו את "לסבתא של אפרים" - כמובן בשילוב תנועות הידיים המתאימות. חילקנו להם כמה מזכרות שהבאנו עימנו והמשכנו בדרכנו אל סופו של המסע.  


שיעור זימרה משותף. בבית הספר המקומי

 

בבוקר היום האחרון, לאחר טיפוס לא קטן לתצפית המשקיפה אל האזור, קיבלנו הזדמנות פז שלא זוכים לה בכל מסע של מלכת המדבר - קצת שופינג. 30 נשים נרגשות פתחו ב-"מירוץ ליואן האחרון" ופשטו על השוק.

היה לנו כסף לבזבז ולא התכוונו להיכנע לזמן הקצר שעומד לרשותנו ולנצלו עד תום. חזרנו למלון עם שם שלל מזכרות סיניות, הישוונו הישגים, והתחלנו במסע נוסף- הדרך הביתה.

  

סין היתה נפלאה עבורנו, אבל הגעגועים אל הבית עשו את שלהם והבנות כבר התרגשו בשלב זה לקראת החזרה, כל אחת לעולמה שלה שהשאירה מאחור לעשרה ימים. גם עיכוב קטן בטיסות שחיכו לנו לא הצליח להרוס את התוכניות. אחרי יום וחצי של טיסות חזרנו לארץ. ידענו שאולי המסע שלנו לסין נגמר, אבל אנחנו עוד כמובן ניפגש.

 

  • רוצה להיות מלכה? היכנסי לעמוד ההרשמה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוכל מוקפץ אמיתי. עם נשות הנאשי
צילום: רוני גל
סימני הידיים עזרו. עם ילדי הנאשי
צילום: רוני גל
שוב בדרכים. הכיוון - הביתה
צילום: רוני גל
מומלצים