שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושר: טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 10

  הממשלה אישרה את הרחבת הרפורמה למתן טיפולי שיניים ומה-1 ביולי יהנו ממנה ילדים עד גיל 10. ההשתתפות העצמית בטיפולים תמשיך לעמוד על 20 שקלים בלבד. בתוך שנתיים יורחב השירות עוד ויכלול ילדים עד גיל 14

  מה-1 ביולי: גם ילדים בני שמונה עד עשר ייהנו משירותי בריאות השן בקופות החולים בתשלום של השתתפות עצמית בסך כ-20 שקל בלבד. כך אושר היום (א') פה אחד בישיבת הממשלה. הממשלה החליטה להאריך את התוכנית, הניתנת כיום לילדים עד גיל שמונה, לאור הצעה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

   

  • בואו להתעדכן בסרטונים ותמונות בלעדיות בפייסבוק שלנו

    

  טיפולי השיניים המשמרים כוללים בין השאר בדיקת רופא, צילומים, איטום חריצים, סתימות ועקירות. הטיפולים אינם כוללים יישור שיניים. בהחלטת הממשלה לפני כשנה תוקצבה ההחלטה ב-80 מיליון שקלים, מהם 40 מיליון מיועדים למהלך הנוכחי. בהסכם מול האוצר נקבע מהלך הדרגתי של הרחבת השירות בשנתיים הבאות עד לגיל 14.

   

  סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן בירך על אישור המהלך ואמר

  "מדובר בהמשך הרפורמה על פי התוכנית שנקבעה מראש. המגמה העקרונית היא להרחיב את תוכנית טיפולי השיניים חינם למבוטחי קופות החולים עד לגיל 18. אין כל סיבה שטיפולי השיניים לא ייכללו בסל הבריאות ואנו נפעל להגיע לכך".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לליצמן "קידמת מהלך היסטורי וחשוב למען ילדי ישראל. הייתה היענות עצומה לטיפול החינם עד גיל 8 שהענקנו בעבר. אזרחי ישראל מבינים שיש פה שינוי מבורך. זאת פריצת דרך חשובה".

   

  לפי נתוני משרד הבריאות כ-190 אלף ילדים עד גיל שמונה כבר נהנו מהרפורמה בתשעת החודשים הראשונים ליישומה, מיולי 2010 ועד מרץ 2011. בין היתר ניתנו כבר כ-174 אלף בדיקות רופא, 224 אלף צילומי שיניים, 178 אלף פעולות של איטום חריצים, 147 אלף טיפולים שבהם נעשה שימוש בגז צחוק וכארבעת אלפים טיפולים בהרדמה.

   

  קבוצות הגיל שבהן "ניצלו" הכי הרבה את טיפולי השיניים החינמיים היו גילאי חמש עד שמונה, כאשר בכל אחד מהשנתונים ניצלו כ-28% מבני קבוצת הגיל את הטיפולים. 62% מהתקציב הוקדש לטיפולי שיניים משמרים וכרבע לטיפולים מניעתיים.

   

  ההוצאה הכספית הממוצעת של קופות החולים עבור כל ילד שהגיע לטיפול עמדה על 735 שקלים,  כאשר ההוצאה הממוצעת של קופות החולים עבור ילד בגיל שבע-שמונה עמדה על 935 שקלים. יש לציין כי במהלך החודשים מאז תחילת יישום הרפורמה טענו כל קופות החולים כי התקציב המיועד לשירות נמוך ואינו מכסה את הביקוש לטיפולי השיניים בקרב ילדים.

   

  ממשרד הבריאות נמסר כי "לו היו מבצעים טיפולים אלו במסגרת השוק הפרטי עלותם הייתה גבוהה פי ארבעה. הודות לתוכנית משרד הבריאות עשרות אלפי ילדים שלא יכלו לממן עבורם

  טיפולי שיניים, זוכים לקבל זאת היום".

   

  קופות החולים, שמציעות במסגרת הביטוחים המשלימים טיפולי שיניים מוזלים לקבוצת הילדים בני שמונה עד עשר, התבקשו על ידי משרד הבריאות לעדכן את תוכניות הביטוח שלהן.

   

  בהחלטת הממשלה מלפני שנה נקבע כי לצד קופות החולים גם רופאי השיניים הפרטיים יוכלו לספק את השירות לילדים, אך טרם הושלמה הכנתו של מכרז בנושא הזה. רופאי השיניים הפרטיים יצטרכו להתאגד במסגרת "קופת שיניים", קופת חולים ייעודית ללא כוונת רווח, שתיתן שירותים לילדים במסגרת החוק.

   

  במקביל ממשיכה הכנסת לקדם הליך של הקמת קופת חולים ייעודית לרפואת שיניים ללא כוונת רווח לצד קופות החולים, שבה יעבדו רופאי שיניים פרטיים.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  על פי הנתונים 190 אלף ילדים כבר נהנו מהרפורמה
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים