שתף קטע נבחר

בנו של הרב ליאור: דיקטטורה, השפילו ציבור שלם

למרות שכבר שוחרר, בני משפחתו של הרב של קריית ארבע כועסים. "לא ניתן לזה לעבור על סדר היום", אמר בנו ל-ynet, "מדובר ברוסיה הסובייטית, בה חוטפים אדם בגלל דעותיו"

בירושלים ממשיכים מאות פעילי ימין להפגין נגד מעצרו של הרב דב ליאור. בינתיים, למרות שכבר שוחרר למעצר, במשפחתו של הרב ליאור זועמים על המעצר. בשיחה שערך עם ynet אחר הצהריים (ב') אמר בנו יאיר בכעס: "השוטרים פשוט חטפו אותו".

 

לדברי ליאור הבן, "יש כאן כמה צדדים. בצד הפרטי אני באמת כואב את הפגיעה באבא שלי. השוטרים עצרו את הרכב. אמרו לו שהרכב עבר כמה עבירות תנועה ואז הסתערו עליו. אמרו לו שהוא עצור והביאו אותו לחקירה. האדם בן 77, אני מקווה שזה לא פגע לו בבריאות".

 

יאיר הוסיף: "בהיבט הציבורי זו פגיעה חמורה ביותר בציבור ההתיישבות, אך הציבור הזה אשם כי הוא נתן לדרוך עליו בהתנתקות ובפינויים נוספים. בהיבט התורני זו פגיעה חמורה בעולם התורה, ברב".

 

הרב ליאור נעצר בעת שהיה ברכבו בדרכו לירושלים. השוטרים העבירו אותו לחקירה במתקן היאחב"ל בלוד - שם הוא נחקר במשך כשעה. הרקע למעצרו חשד להסתה, בעקבות דבריו על הספר "תורת המלך", שקרא בין היתר לאפשר הריגת גויים.

 

"זו סתימת פיות וזה נגד הדמוקרטיה", אמר הבן הכועס, "אני רוצה לראות איפה כל יפי הנפש, השמאלנים שמדברים בעד זכות הציבור ופתאום דממה, הם צבועים". הוא הוסיף וקרא לפטר את המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, שהורה על מעצרו של אביו. "המטרה של שי ניצן זה להילחם בציבור המתיישבים ואני קורא לממשלה לפטר אותו".

 

"זו הכרזת מלחמה"

על הסבל שנגרם לציבור הרחב בגלל הפגנותיהם של תומכי הרב ליאור, אמר יאיר כי "אני מצטער בפני כל הנהגים שסובלים בפקקים, אך אין ברירה משום שחייבים להביע פה מחאה קשה".

 

הוא הסביר כי "אין במעשה הזה חוכמה אך יש רשעות, מדובר בהשפלת אדם, השפלת ציבור שלם ותורה. על דבר כזה לא ניתן לעבור לסדר היום. האם מדובר פה ברוסיה הסובייטית, בה חוטפים אדם רק משום דעותיו? זו דיקטטורה. אבא שלי הוא אדם שאומר את האמת ועל כן התנכלו לו, הוא אומר שארץ ישראל שלנו ושהקדוש ברוך הוא הבטיח לנו את הארץ ולא לישמעאלים".

 

בתגובה למעצר, בוועד רבני יש"ע, שבראשו עומד הרב ליאור, אמרו כי "המעצר מהווה הכרזת מלחמה על תורה ישראל וארץ ישראל. התורה ורבני ישראל עומדים מעל כל חוק וגחמות של פקידים קטנים. רבבות תלמידים ונאמניו של הרב ימחו בכל תוקף נגד ביזוי גדול בדור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב ליאור בצאתו מהחקירה
צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות
הפגנות תמיכה ברב ליאור
מומלצים