שתף קטע נבחר

נפטר הרב לפקוביץ', מבכירי הרבנים הליטאים

בגיל 97 הלך לעולמו הרב מיכְל יהודה לפקוביץ', מבכירי הרבנים של הזרם החרדי-ליטאי. רבבות צפויים להשתתף בהלוויתו בבני ברק. הרב מצגר: "הוא היה מעמודי התווך של התורה"

ברוך דיין אמת. בבית החולים "שערי צדק" בירושלים נפטר הערב (יום ב') הרב מיכְל יהודה לפקוביץ', מבכירי הרבנים בציבור החרדי-ליטאי.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

לפקוביץ', בן 97 במותו, מראשי ישיבת פוניבז', התמוטט בשבת האחרונה, ומאז אושפז במצב קשה בבית החולים. בימים האחרונים התקיימו בריכוזים של הציבור החרדי ובמוסדות בתורה תפילות רבות משתתפים לרפואתו.

 

הרב הבכיר הלך לעולמו כשמסביבו בני משפחה, מקורבים ואישי ציבור חרדים. הלוויתו תיערך מחר בשעה 11:00 בבני ברק וצפויים להשתתף בה רבבות רבות של בני אדם.


הרב לפקוביץ' בביקור בישיבה (באדיבות יהודה פרקוביץ', "כיכר השבת")

 

שעה קלה לאחר פטירת הרב, הוקראה בבית החולים צוואתו. הוא ביקש, בין היתר, כי רק שני בניו יספידו אותו - וימעטו בדברים. מנהיג הזרם הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, חרג

ממנהגו, ויצא הערב מביתו אל בית החולים כדי

ללוות את מיטת הנפטר.

 

עם הקמת "דגל התורה" - כיום הפלג הליטאי של יהדות התורה - מונה הרב לפקוביץ' לחבר מועצת החכמים שלה. הרב הראשי, יונה מצגר, ספד לרב לפקוביץ' ואמר כי "עולם התורה איבד את אחד מעמודי התווך שלו. הרב היה מתלמידי החכמים העצומים שבדור, מַתמיד עצום, וגאון עצום בכל מכמני התורה. צניעותו וענוותנותו היו לאות ומופת".

 

ח"כ משה גפני, שהיה עם הרב ברגעיו האחרונים, אמר: "זוהי אבידה גדולה לעולם התורה. הרב היה מזקני וגדולי ראשי הישיבות, העמיד אלפי תלמידים במשך שנות דור והיה ממעצביה של היהדות החרדית. הוא קיבל כל אדם בסבר פנים יפות, ורבים מאוד נהנו ממנו מעצה ותושייה. זהו אבל גדול לדורנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב לפקוביץ'. מראשי פוניבז'
צילום: באדיבות יהודה פרקוביץ', האתר החרדי כיכר השבת
מומלצים