שתף קטע נבחר

מושל הורשע בניסיון למכור מושב אובמה בסנאט

המושל לשעבר רוד בלגוייביץ' הורשע ב-18 מתוך 20 סעיפי האישום, בכלל זה ניצול מעמדו להענקת כסא בסנאט למרבה במחיר. הוא צפוי להישלח לכלא

מושל אילינוי לשעבר בדרך לכלא? רוד בלגוייביץ', שניסה לנצל את מעמדו כדי למכור את כסאו המתפנה בסנאט של ברק אובמה, בעקבות בחירתו לנשיא ארצות-הברית בנובמבר 2008, הורשע הערב.

 

חבר המושבעים הרשיע את בלגוייביץ' ב-18 מתוך 20 סעיפי האישום, בכלל זה ניצול מעמדו להענקת כסא בסנאט למרבה במחיר. חבר המושבעים הודיע על החלטתו בתום תשעה ימים של ישיבות סגורות, שבמהלכן הם הצליחו להגיע להסכמה לגבי 18 סעיפי אישום בנוגע לשחיתות.

 

מדובר בהליך פלילי ארוך ומסובך, שבמהלכו לא הצליחו המושבעים להגיע להכרעה במשפט הראשון והוא הופסק כדי להתחיל את ההליך מחדש. בכל אותה תקופה הסתובב בלגוייביץ' בין ערוצי הטלוויזיה והופיע בכל תוכנית אפשרית, בהן טען לחפותו.


בלגוייביץ'. ניסה להפיל את רם עמנואל (צילום ארכיון: AP)

 

בלגוייביץ' נעצר על ידי המשטרה לפני שנתיים וחצי, בעודו מכהן כמושל מדינת אילינוי. הוא נאלץ להתפטר מהתפקיד בעקבות הצבעה של הקונגרס של מדינת אילינוי בהליך של הדחה.

 

במהלך המשפט הוא ניסה לגרור פנימה את רם עמנואל, מי שהיה בתקופה הזו חבר בבית הנבחרים ואחר כך ראש מטה הבית הלבן של הנשיא אובמה. כיום הוא מכהן כראש העיר שיקגו.

 

אולם מאמציו של בלגוייביץ' (54) נכשלו, שכן ה-FBI הקליט את שיחות הטלפון שלו בבית ובעבודה. הוא הגיע לבית המשפט כשהוא מלווה באשתו פטי ונעמד בפנים חתומות כדי לשמוע את את הבשורה המרה על הרשעתו.

 

מושל אילינוי לשעבר צפוי לרצות תקופת מאסר. מעבר לאישומים שבהם הורשע היום, הוא הורשע כבר בשקר לאנשי ה-FBI, עבירה שהעונש המירבי עליה הוא מאסר של עד 5 שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים