שתף קטע נבחר

התרגיל הגדול: איראן שיגרה 14 טילי קרקע-קרקע

אחד הטילים שנורו הוא טיל שיהאב-3, טיל המסוגל להגיע גם לישראל ובעל טווח של 2,000 ק"מ. "טווח הטילים שלנו תוכנן לפי מרחקם של הבסיסים האמריקניים באזור והמרחק של המשטר הציוני", אמר מפקד חיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה

הטילים שיגיעו לישראל? ביום השני לתרגיל הצבאי הנרחב שעורכים משמרות המהפכה באיראן שוגרו הבוקר (יום ג') בהצלחה 14 טילי קרקע-קרקע לטווח בינוני וארוך. כך דיווחה רשת הטלויזיה האיראנית בשפה האנגלית "פרס טי וי".

 

  

לפי הדיווח, אחד הטילים שנורו בתרגיל הוא טיל שיהאב-3, טיל ארוך טווח המסוגל להגיע גם לישראל ובעל טווח של 2,000 קילומטרים. כמו כן נורו טילים לטווח בינוני מסוג שיהאב-1, שיהאב-2, וזילזאל. טווח טילים אלה נע בין 200 קילומטרים ל-700 קילומטרים.

 

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס", משמרות המהפכה שיגרו חמישה טילים בו זמנית: שניים מסוג שיהאב-1, שניים מסוג שיהאב-2 וטיל שיהאב-3, מהדגם המשופר הנקרא "קדר-F" המונע בדלק מוצק.

לאחר זמן קצר, נמסר בדיווח, שוגרו 9 טילי זילזאל - טילים שהעבירה איראן בעבר גם לידי ארגון חיזבאללה.

 

מפקד חיל האוויר והחלל של משמרות המהפכה, גנרל עלי חאג'י-זאדה, אמר כי ארצות הברית וישראל הן האויבות של איראן, והוסיף כי פרט להן "איננו חשים איום משום מדינה. טווח הטילים שלנו תוכנן לפי מרחקם של הבסיסים האמריקניים באזור והמרחק של המשטר הציוני". לדבריו, הטילים האיראנים מסוגלים להגיע לטווח 2,000 קילומטרים.  

 

"המרחק ביננו לשטחים הכבושים הוא לא יותר מ-1,200 קילומטרים", אמר חאג'י זאדה לעיתונאים בשולי התרגיל וציין כי גם כל הבסיסים האמריקניים שהטווח המקסימלי שלהם הוא 700 קילומטרים נמצאים בטווח הטילים הבליסטיים של איראן.

 

"ישראל כבר נמצאת בטווח הטילים שלנו"

חאג'י-זאדה גם אמר שארצו יכולה להאריך את טווח הטילים שברשותה כעת, אך אין לה צורך בכך משום שישראל ובסיסי ארה"ב במפרץ כבר נמצאים בטווח הטילים שלה.

  

התרגיל, "הנביא הגדול 6", החל אתמול ואמור להימשך עשרה ימים בסך הכל. במסגרתו חשפה אתמול איראן מתקנים תת-קרקעיים לשיגור טילים ארוכי טווח, וערכה ניסוי ירי בטילים לטווח קצר מסוג פאתח-110.

 

במקביל, דובר משרד החוץ של איראן אמר הבוקר כי הסנקציות שהוטלו על ארצו ושמקשות על מטוסים איראניים לתדלק בחו"ל הן בלתי אנושיות. "לא לספק דלק למטוס נוסעים הוא מעשה בלתי אנושי שמפר את הנורמות הבינלאומיות", אמר הדובר רמין מהמנפרסט במסיבת עיתונאים שקיים בטהרן. לדבריו, "יידענו את כל הרשויות הרלבנטיות, ואם מדינה נוהגת בניגוד לעקרונות ומונעת אספקת דלק, נפעל נגדה וננקוט בצעדים הדרושים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיל
ישגרו טילים מהבונקרים. איש משמרות המהפכה
מומלצים