שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחנים רכב שכור בחניון? קחו את המפתחות

  שוכר רכב הגיע לחניון מאולתר, מסר את מפתחות המכונית השכורה לשומר, והלך לדרכו בידיעה כי אלה ימתינו לו בקיוסק ממול. כאשר חזר, גילה כי המפתחות נעלמו והרכב נגנב. מה חשב על כך בית המשפט?

  כשאתם מחנים את המכונית השכורה בחניון, קחו את המפתחות עמכם. שכן אם תיגנב מהחניון, אתם עלולים להידרש לשלם את מלוא ערכה. וזה בדיוק מה שקרה לאמנון גד, ישראלי המתגורר בחו"ל שהגיע לביקור בארץ. בשדה התעופה שכר לעצמו מכונית בסניף באדג'ט, ולדבריו הובהר לו שהתשלום כולל ביטוח כנגד כל נזק אפשרי.

   

  אמנון נסע עם הרכב לאזור בורסת היהלומים ברמת גן, החנה אותו בחניון והשאיר את המפתחות בידי השומר. זה האחרון הוא גם בעליו של החניון, ובעת שקיבל את המפתחות הבהיר כי הוא עומד לעזוב, והמפתחות ימתינו לגד בקיוסק מעבר לכביש. שם לדבריו מונחים המפתחות בקופסה, אליה יש גישה חופשית לכל מי שאמר כי הוא חונה בחניון. כאשר חזר גד, לא מצא את המפתחות, וכפי שניחשתם, גם לא את האוטו.

   

  גד דיווח למשטרה ולחברת ההשכרה על גניבת הרכב, וסבר כי בכך הסתיימה הפרשה. אלא שאז גילה כי חברת ההשכרה חייבה את כרטיס האשראי שלו בלא פחות מ-88 אלף שקלים, מחיר הרכב בתוספת מע"מ. אגב, חברת ההשכרה חייבה אותו גם במילוי מיכל דלק (296 שקלים) , בטענה כי הרכב לא הוחזר עם מיכל מלא, וכן ב-365 שקל בגין קילומטרז' עודף שנעשה ברכב. מיותר לציין שהרכב לא נמצא, ולא היתה כל ראיה לקילומטרז' שעבר.

   

  אמנון גד הגיש תביעה באמצעות עו"ד אמה אליאב נגד חברת ההשכרה, ודרש לבטל את חיוב כרטיס האשראי, בטענה שהרכב אמור היה להיות מבוטח, ולפיכך אין לחייבו בתשלום. מנגד טענה החברה - באמצעות עו"ד נטלי שלו ממשרד אסף ורשה - כי למרות שלרכב לא הוצאה פוליסת ביטוח בחברת ביטוח, הרכב היה מבוטח כנגד נזקים. עוד טענה החברה כי חברת ביטוח לא היתה משלמת במקרה זה, משום שהפקיר את מפתחות הרכב ולא עמד בתנאי חוזה ההשכרה, המחייב את השוכר לשמור על הרכב ולהחזיק את המפתחות בידו. מאחר שידע כי השומר יעזוב וימסור את המפתחות לקיוסק ללא הגנה ופיקוח, הרי שהפר את הוראות הסכם השכירות.

   

  יש לציין כי לחובתו של השוכר עמדה העובדה שלא הביא לעדות בבית המשפט את שומר החניון ואת בעל הקיוסק, אצלו הופקדו המפתחות. זאת כדי שניתן יהיה לחקור אותם על התנהלותם בפרשה.

   

  בסופו של יום נדחתה כאמור תביעתו, אם כי חלק מטיעוניו התקבלו, ובהם העובדה שחברת ההשכרה חייבה אותו בסכום מופרז. כך למשל "שכחה" החברה כי מדובר ברכב השכרה במחירו כמשומש נמוך מרכב רגיל. גם את מחיר הדלק והקילומטרז' חויבה החברה להחזיר לגד, ובסך הכל 12 אלף שקל, מתוך סכום החיוב הכללי שגבתה ממנו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היה אוטו? אז היה
  צילום: בועז אופנהיים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים