שתף קטע נבחר

הלוויית הרב לפקוביץ': רבבות באו, גהה נסתם

הרב מיכְל יהודה לפקוביץ', מבכירי הרבנים של הזרם החרדי-ליטאי, מובא למנוחות בבני ברק. בשל מסע ההלוויה, נסגרו מספר רחובות בעיר ופקקי תנועה כבדים נוצרו באזור

עומסי תנועה כבדים באזור בני ברק בשל הלווית הרב מיכְל יהודה לפקוביץ'. רבבות בני אדם הגיעו בצהריים (יום ג') להלוויתו של אחד מבכירי הרבנים של הזרם החרדי-ליטאי, שנפטר אתמול בגיל 97. בעקבות מסע ההלוויה, סגרה המשטרה כמה מרחובותיה של בני ברק, דבר שיצר באזור פקקי תנועה גדולים - בעיקר בכביש גהה מדרום לצפון, בקטע שבין מחלף גנות למחלף גבעת שמואל. בקטע ההפוך, מורגש עומס מאזור פתח תקווה לאזור מחלף גבעת שמואל.

 

פקקי תנועה נרשמו גם ברחובותיה המרכזיים של בני ברק, כגון רבי עקיבא ורחוב אהרונוביץ'. בנוסף, הורגש עומ גם באזור רחוב הרא"ה ברמת-גן, הסמוך לגבול עם בני ברק.

 

הרחובות שנסגרו לתנועה בבני ברק הם: החזון איש מפינת רבי עקיבא עד רחוב ירושלים, וילקמור, השל"ה, ברטנורא, האדמו"ר מגור, האדמו"ר מצאנז ורחוב יפתח משה. בנוסף, לא תתאפשר כניסת אוטובוסים מרחוב הרא"ה, וייתכן שייסגרו הכניסות לבני ברק מרחוב ז'בוטינסקי. במשטרה קוראים לציבור הנהגים להימנע מלהגיע לאזור בני ברק ברכב פרטי. כמו כן, לאורך ציר גהה, בבני ברק וברמת-גן הוצבו כוחות משטרה רבים כדי לכוון את התנועה.

 

הליכה רגלית לאורך ציר גהה

לטובת המשתתפים הרבים בהלוויה המתינו אוטובוסים סמוך למחלף גבעת שמואל, אך לאורך ציר גהה נראו חרדים רבים שבחרו לצעוד ברגל לאזור. אחד החרדים הגיע מבית שמש להלוויה במכוניתו הפרטית, ונתקע גם הוא בעומסי התנועה. "יצאנו בשבע בבוקר כדי להספיק להגיע בזמן שחלילה לא נאחר את ההלוויה", אמר ל-ynet. "קרובי משפחתי שבמכונית מתפללים לעילוי נשמתו של הרב הגדול וגם מתפללים שלא נפספס את ההלוויה. עבור כל הציבור החרדי מדובר ביום גדול ומשמעותי שבו אחד מגדולי הפוסקים בדור הלך לעולמו".


הדרך להלוויה (צילום: עופר עמרם)

 

לפקוביץ', מראשי ישיבת פוניבז', התמוטט בשבת האחרונה, ומאז אושפז במצב קשה בבית החולים. בימים האחרונים

התקיימו בריכוזים של הציבור החרדי ובמוסדות תורה תפילות רבות-משתתפים לרפואתו. אולם, אתמול הרב הבכיר הלך לעולמו בבית החולים שערי צדק בירושלים, כשמסביבו בני משפחה, מקורבים ואישי ציבור חרדים.

 

עם הקמת "דגל התורה" - כיום הפלג הליטאי של יהדות התורה - מונה הרב לפקוביץ' לחבר מועצת החכמים שלה. הרב הראשי, יונה מצגר, ספד לרב לפקוביץ' ואמר כי "עולם התורה איבד את אחד מעמודי התווך שלו. הרב היה מתלמידי החכמים העצומים שבדור, מַתמיד עצום, וגאון עצום בכל מכמני התורה. צניעותו וענוותנותו היו לאות ומופת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלווית הרב לפקוביץ'
צילום: עופר עמרם
הרב לפקוביץ'. מבכירי הרבנים בזרם החרדי-ליטאי
צילום: באדיבות יהודה פרקוביץ', האתר החרדי כיכר השבת
בדרך להלוויה
צילום: עופר עמרם
מומלצים