שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להבריז מחתונה, ולצאת בשלום

  מה לעשות אם אתם לא באים לחתונה שהוזמנתם אליה: לשלוח צ'ק שמן, להעניק מתנה צנועה או להסתפק בכרטיס ברכה על פי הכלל "לא אכלת – לא שילמת"?

  עונת החתונות בעיצומה, ושוב קיבלתם חמש הזמנות לפחות, שמתחרות זו בזו בחודשיים צפופים. כשהלו"ז בלתי אפשרי לתמרון, אין ברירה אלא לתעדף, ולבחור לאלו חתונות הולכים ועל אלו מוותרים. סביר להניח, שהחתונות שעליהן תוותרו יהיו אלו של חברים או קרובים רחוקים יותר, שאתם מניחים שלא ייפגעו יותר מדי מאי הגעתכם.

   

   

  אבל, גם אם דאגתם לסיבה מושלמת (במקרה אחותכם הקטנה מתחתנת בדיוק באותו תאריך) יש מקרים בהם סיבה טובה פשוט לא מספיקה, ומתעורר חשש לאי נעימות של ממש. אם מדובר בחתונות של קרובים או חברים שאתם רואים יותר מפעם בשנה, או עמיתים לעבודה או ללימודים שתמשיכו לראות יום יום גם אחרי האירוע, הסיכוי שתיתקלו במבטים לא נעימים בהמשך, גדלים.

   

  הדרך היפה לצאת מהמצב בכבוד, היא לתת לזוג משהו שיעיד על תשומת לב מכם ויפצה על חסרונכם. בסקר לא מחייב שערכתי בין חבריי ומכריי, אחד מהם הציע אפשרות שתשחרר בערבות את ייסורי המצפון שלכם באופן ודאי, והיא מתן צ'ק, זהה בסכום הרשום עליו לזה שהייתם נותנים לו הייתם מכבדים את הזוג בנוכחותכם.

   

  מדובר אמנם במחווה מרשימה, לפחות כספית, אבל מעט בעייתית. אלא אם כן מדובר במתחתנים שקרובים אליכם במיוחד, אין סיבה שתבצעו מחווה של מתן סכום מלא על חתונה שלא הייתם בה. לעומת זאת, משלוח צ'ק על סכום קטן משמעותית עלול להיראות רע, ואין חוק כתוב או בלתי כתוב שאפשר להיעזר בו כשמתלבטים איזה סכום לרשום במקרה זה.

   


  אל תהיו עצובים, קנינו לכם תלושים לאיקאה! (צילומים: shutterstock)

   

  מצד שני, גם המסתפקים במשלוח כרטיס ברכה או זר פרחים לא תמיד יוצאים טוב. במקרה זה המשוואה הפוכה בדיוק: אם מדובר ברמת קרבה רחוקה, זה בסדר גמור, אבל אם מדובר באנשים קצת יותר קרובים, שוב עלול להיות לא נעים.

   

  אין אצלנו רשימת מתנות, אז קנו להם תחתונים אכילים

  חבר וחברה נוספים (השמות שמורים אצלי) אמרו שלא היו שוקלים משלוח צ'ק בשום פנים ואופן, אבל כן היו מוכנים לקחת חלק במתנה קולקטיבית. זה פיתרון נוח בעיניהם, כי ככל שמתנה כלשהי ניתנת מיותר אנשים יחד, מקבל המתנה ייחס פחות חשיבות לסכום שכל אחד השקיע כדי לתת אותה.

   

  הם יחברו לחברים נוספים מהעבודה או הלימודים שלא מגיעים, או לחברים שכן מגיעים ורוצים לתת משהו בנוסף לצ'ק, ישלבו כוחות וישקיעו יחד, בסכומים סבירים – במתנה אחת גדולה. זה יכול להיות משהו שידוע שבני הזוג צריכים, או אפילו תלושים למותג כלשהו שיאפשר להם לבחור בעצמם.

   


  ממוש, נכון שיפה עליי המתנה שקיבלנו מהפינקלשטיינים?

   

  ואם כבר במתנות שימושיות עסקינן, לטעמי היה הרבה יותר פשוט אם היינו מנכסים לעצמנו את שיטת רשימת המתנות הנהוגה בחתונות רבות מעבר לים. מי שמגיע יכול היה לבחור לרכוש עבור הזוג אחת מהמתנות היקרות יותר שביקש, ומי שנבצר ממנו לבוא, היה מעניק להם מתנה צנועה יותר מהרשימה שהוכנה מראש, אך עדיין כזו שישמחו לקבל.

   

  אך באין פיתרון נימוסי חד משמעי בשטח, אפשר להיחלץ מהתסבוכת באופן יצירתי. אם עוד לא מיציתם את כל המתנות הסקסיות בשלב מסיבת הרווקים או הרווקות, נסו לתת לחתן והכלה משהו לשחק איתו במיטה.

   

  מניסיון, בגד לא שגרתי, משהו למרוח ומשהו לקשור ולהיקשר איתו, או כל צעצוע אחר שיכול להוסיף התרגשות ועניין לליל הכלולות, עובד כמתנה מפתיעה ומשמחת גם לזוגות שנראים קצת יותר שמרניים. בין אם ימהרו להשתמש בה בחדווה או לא, על המתנה הזו יש סיכוי טוב שלא יעיזו להשמיע תלונות לאחר מכן.

   

  כמה כסף, אם בכלל תתנו לחתונה שלא תגיעו אליה? טקבקו לנו!   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה, לתת כסף גם אם אני לא מגיעה?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים