שתף קטע נבחר

במקום סטייקים: עובדי הנמל יקבלו מאות שקלים

האטת העבודה השתלמה לעובדי נמל אשדוד: ההסתדרות והאוצר חתמו על הסכם, לפיו יקבלו העובדים 300 שקל במקום תלוש לארוחה במסעדה בשרית. הערכות: עובדים מסוימים ייהנו מתוספת של אלפי שקלים בתלוש השכר

עובדי נמל אשדוד יפסיקו לאכול ארוחת צהריים על חשבון המדינה - אבל יקבלו במקומה תוספת שכר; כך עולה מהסכם שנחתם אמש (ג') בין ההסתדרות והאוצר. 

 

 

עובדי נמל אשדוד מקבלים מזה שנים צ'ופר של ארוחת צהריים במסעדה בשרית על תפוקות גדולות מהרגיל. בחודשים האחרונים, עקב שיפור טכנולוגי בעבודת הנמל, גדלו התפוקות של כל העובדים באופן ניכר והמאמץ שנדרש מהם כדי להגיע לתפוקה הנדרשת ירד בהתאם. גורמים בנמל אשדוד טוענים חלק גדול מהעובדים מגיע למכסה שזיכתה אותו בארוחה אחת לימים אחדים.  

 

ההסכם שנחתם הערב קובע כי כל עובד שהיה זכאי עד כה לארוחה יקבל במקומה 300 שקל. לפי הערכות בנמל אשדוד, עשויה להצטבר התוספת הזאת אצל לא מעט עובדים לאלפי שקלים בחודש. עם זאת, ההסכם קובע שסך כל התוספות שהעובדים יקבלו יוגבל לסכום המרבי הכולל שהנהלת הנמל הקצתה לארוחות הצהריים 3.7 מליון שקל. 

 

לפי ההסכם, בהנחה שיכובד, יופסקו תשלומי התוספות לעובדים ברגע שכלל התוספות יעבור את הרף של 3.7 מיליון השקלים.

 

"משבר הסטייקים"

"משבר הסטייקים" גרם לאחרונה לעיצומים בנמל: הנהלת הנמל הפסיקה להעניק לעובדים את הארוחות והעובדים האטו בתגובה את קצב עבודתם, וזאת למרות הסכמים שאסרו עליהם לקיים שביתות ועיצומים בתמורה לתוספת שכר גדולה שהובטחה להם בשנה שעברה. 

 

הנהלת הנמל עתרה לבית הדין לעבודה וזה הורה להסתדרות ולאוצר לקיים משא ומתן שבסיומו נחתם ההסכם הערב.  

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המסגרת התקציבית של עלות הפרימה לתפוקות מיוחדות נשמרה ולא נפרצה בהסכם החדש".


פורסם לראשונה 28/06/2011 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים