שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ח"כ יחימוביץ': הרפורמה מזלזלת בנוסעים

  המחאה נגד הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן מתרחבת. ח"כ שלי יחימוביץ' שיגרה מכתב לשר התחבורה, ובו היא דורשת ממנו לעכב את השינויים שייכנסו לתוקפם ביום ו'. לטענתה, עבודת ההכנה אינה מספקת

  מתנגדת חדשה לרפורמה בתחבורה הציבורית: ח"כ שלי יחימוביץ'. חברת הכנסת דורשת משר התחבורה, ישראל כץ, להקפיא לאלתר את הרפורמה הקרבה. לדבריה, בימים האחרונים הגיעו אליה פניות רבות של אזרחים זועמים, מהן עולה כי ההכנות וההסברים הנוגעים לרפורמה, מתנהלים ב"אנדרלמוסיה מוחלטת". יחימוביץ' טוענת כי מהמידע שהגיע לידיה, עולה חשש לפגיעה קשה בציבור הנוסעים בתחבורה ציבורית בגוש דן.

   

   

   

  "בעוד המשרד עוסק בשרטוט כבישים מהירים ומחלפים לאורכה ולרוחבה של הארץ, מאות אלפי הנוסעים בקווי האוטובוס ממתינים מדי יום בשמש הקופחת בציפייה אין קץ לבוא האוטובוס", דברי יחימוביץ' במכתב.

   

  "אף כי תכנית הרפורמה הוכנה לפני שנים רבות", אומרת יחימוביץ', "פרטיה נחשפו לציבור רק לפני כשבועיים, פחות מחודש ימים לפני תחילת יישומה". יחימוביץ' מוסיפה כי גם פרטים אלה לא נחשפו כראוי לעיני המשתמשים הרלוונטיים, שכן המידע נחשף "באמצעות אתר אינטרנט, אשר אינו נגיש לחלקים רחבים מאוכלוסיית משתמשי האוטובוס, ובפרט למבוגרים שבין הנוסעים ואלה שאין ברשותם מחשב".

   

  ח"כ יחימוביץ' מזכירה עוד כי התחבורה הציבורית מיועדת לחלקי אוכלוסיה שבמרבית המקרים אינה יכולה להחזיק רכב פרטי, למשל עולים חדשים, אנשים מבוגרים ונשים עובדות. לדבריה, מרבית חומרי ההסברה המודפסים עוד לא הגיעו לציבור, שלושה ימים לפני תחילת הרפורמה. עוד היא מזכירה כי המידע מופיע בעברית בלבד, ולכן נמנע מדוברי ערבית, רוסית ואמהרית למשל, להבין מה כוללת אותה רפורמה.

   

  עוד אומרת חברת הכנסת כי תכנית הענק היקרה (כ-200 מיליון שקל) כוללת שינויים קוסמטיים בלבד בפעילות התחבורה הציבורית, אשר ספק אם מצדיקים את המהלך כולו. לטענתה, פעולות משלימות שהיה צורך לבצען במקביל לשינויים בקווים, דוגמת הקצאת נתיבים יעודיים נוספים לתחבורה ציבורית בלבד, כמו-גם אכיפת השימוש בהם, לא התבצעו.

   

  ויש לה גם הצעה לאנשי משרד התחבורה. עקב ה"מצב המחפיר" של התחבורה הציבורית על-פי דו"ח מבקר המדינה, היא ממליצה - "ברצינות ולא כגימיק" - כי ביום אחד בשבוע יחוייבו בכירי המשרד להגיע לעבודה באוטובוס, כמהלך של דוגמה האישית וכדרך להכיר ולהבין את הקשיים עמם מתמודדים מאות אלפי אזרחים מדי יום.

   

  לבסוף מתקוממת יחימוביץ' כנגד ביטול קווי אוטובוס המגיעים אל בתי החולים לפני צאת השבת, כפי שנחשף ב-ynet. לדבריה, מדובר בפעילות שנהוגה הייתה זה שנים רבות, ועלולה לפגוע לדבריה בחולים המאושפזים ובבני משפחותיהם המעוניינים לבקרם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יחימוביץ' לשר התחבורה: הקפא הרפורמה
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים