שתף קטע נבחר

שיבא נגד רפורמת הקווים: "פגיעה קשה בחולים"

בבית החולים הגדול בישראל זועמים על כך שביטול האוטובוסים שמובילים אליו לא תואמו. המנהל כתב לשר כץ: "הפגיעה תהיה קשה במעוטי ההכנסה, בקשישים, בחולים עם ניידות מוגבלת ובהורים מרובי ילדים". משרד התחבורה: טענות חסרות שחר

גם בית החולים הגדול בישראל מצטרף לזעקה נגד הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן: ל-ynet נודע הערב (יום ד') כי במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר הביעו כעס רב על משרד התחבורה, בטענה כי השינויים הרבים שייכנסו לתוקפם מחרתיים ינתקו מבית החולים חלקים משמעותיים מאזור המרכז.

 

רפורמת האוטובוסים שמשגעת את גוש דן - כתבות אחרונות:

גבעתיים מכריזה: קמפיין אגרסיבי נגד הרפורמה

ביטול קווי אוטובוס בשבת: אי הבנה או רק כלכלה?

במסגרת השינוי: אוטובוסים יתחילו "לשמור שבת"

רפורמת האוטובוסים: קודם אישרו, עכשיו בודקים

 

במכתב שהפנה היום מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, לשר התחבורה ישראל כץ, נטען כי "מהפכת התחבורה מהווה פגיעה קשה בציבור מטופלי ועובדי המרכז הרפואי שיבא". לדברי פרופ' רוטשטיין, "הצעד לא תואם עם אף בעל תפקיד בבית החולים. הפגיעה תהיה קשה ומורכבת, בעיקר במעוטי ההכנסה, בקשישים, בחולים עם ניידות מוגבלת, בהורים מרובי ילדים, בחולים אונקולוגיים, בחולים עם מחלות כרוניות ועוד".


מי הזיז את הקו שלי? יומיים לרפורמה, הלחץ גובר (צילום: ירון ברנר)

 

בבית החולים זעמו על כך שעל השינויים המשמעותיים בקווי האוטובוסים שהובילו אליו, הם שמעו רק באמצעי התקשורת או בחוברות הצבעוניות שחולקו בימים האחרונים בתחנות. "מעיון ראשוני בחוברת ומשיחות עם קהל הצורך את שירותי התחבורה הציבורית, מתקבל הרושם שהפגיעה היא גדולה ושהמהלך נעשה מבלי לתת פתרונות ראויים וממשיים לאוכלוסייה רחבה", כתב מנהל שיבא.

 

רפורמת האוטובוסים - עוד כתבות ב-ynet:

הרפורמה תעודד שימוש באוטובוס? לא בטוח

האוטובוסים לא ייסעו בשבת: "פגיעה בסטטוס-קוו"

ח"כ יחימוביץ': הרפורמה מזלזלת בנוסעים  

 

"בית החולים שיבא הוא הגדול והעמוס במדינה, מושך אליו עשרות אלפי אנשים מדי חודש ממגזרים שונים ומחבלי ארץ רבים. לדאבוננו ביטולם של קווים ותיקים כמו 35, 45 ו-64 , לצד שינוי מסלולם של קווים קיימים כמו 7 ו-143, יפגע באפשרויות ניידותם של רבים מהמטופלים שלנו. זאת ועוד, חלק מהקווים שנכנסו למתחם בית החולים ופיזרו את הציבור במספר תחנות לא ייכנסו יותר לתוכו, עובדה שתהפוך את ניידות המטופלים למורכבת ומסורבלת".

 

בבית החולים הדגישו כי אחד המגזרים שיספגו פגיעה משמעותית הוא הקהל המגיע מבני ברק. "עבורם מדובר בפירוש בפגיעה מהותית שהדעת אינה סובלת. אנו פוגשים את האנשים בשעותיהם הקשות ביותר, מנסים להעניק מזור לכאבם ולהקל עליהם עד כמה שניתן, ולא נוכל להשלים ולתת יד למהלך שיהפוך את ההגעה לשיבא למשימה כמעט בלתי אפשרית עבור רבים".

 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה ש"מדובר בטענות חסרות כל שחר, שכן הקשר לבית החולים שיבא רק משתפר בתוכנית עבור תושבי גוש דן.

 לשם המחשה, קו 139 העובר במרכז תל אביב ובדרום רמת גן אשר יופעל בתדירות גבוהה ועד חצות. קו 143 היוצא בתדירות גבוהה ושעות פעילותו הוארכו ישרת את תושבי חולון ובת ים להגעה לביה"ח.

 

"בנוסף, קו 135 הנו קו חדש בתכנית אשר ישרת את תושבי רמת השקמה לבית החולים", הוסיפו במשרד התחבורה. "כמו כן, ישנו קו 65 המשרת את תושבי רמת גן, קו 1 שישרת את תושבי רמת השקמה ,קו 55 שישרת את תושבי בקעת אונו ומרכז תל אביב וקווים 87 ו-187 שמשרתים את תושבי פתח תקווה לבית החולים שיבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פגיעה שהדעת אינה סובלת"
צילום: ירון ברנר
הכניסה לשיבא (ארכיון)
צילום: אבישי זיגמן
מומלצים