שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כדי להיות איתי את חייבת לאהוב כלבים
  תמיד תהיתי אם אדם שאוהב כלבים הוא אדם טוב יותר, חם יותר ואוהב יותר. עם השנים, הגעתי למסקנה חד משמעית: כן. אדם שמסוגל להיות סבלני לכלב הוא בהכרח אדם טוב יותר
  לפני כשנה, מעט לאחר יום הולדתי, נתקלתי במודעה בפייסבוק על גורת כלבים שעברה התעללות בידי ילדים. הם ניסו לבדוק מאיזה גובה היא נופלת ועדיין מצליחה לעמוד על ארבע. היא היתה כבת חודשיים.

   

  בואו לדבר על כלבים גם בפייסבוק של ynet יחסים

   

  עד לאותו רגע, תמיד רציתי כלב, אבל לא היה לי זמן לטיפול בו. התמונה של היצורה הקטנה והחמודה אמרה לי שנועדנו להיות יחד. באותו יום כבר יצרתי קשר עם מפרסם המודעה, נסעתי לאסוף ולאמץ אותה, ומאז היא כבר חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

   

  מאחר שהרגשתי כמו אבא שקיבל את התינוק שלו מהאחות בבית החולים, החלטתי לקרוא את שמה בישראל "בייבי". בייבי כלבה חברותית, עם הרבה אנרגיה ומרץ, אוהבת שמפנקים אותה, אוהבת מקלחת ואוהבת לאכול. ממש כמוני.

   

  אין כמו נאמנות ואהבה של כלב. הוא לא חברו הטוב ביותר של האדם, אלא להיפך, ואין כיף יותר מזה. קחו למשל את הבדיחה המפורסמת: כלב רואה את היד שמאכילה אותו, מלטפת אותו, עושה בשבילו הכל, והוא יגיד "הוא מאכיל אותי, הוא מפנק אותי, דואג לי... הוא אלוהים". חתול לעומתו יאמר: הוא מאכיל אותי, מפנק אותי, דואג לי... אני אלוהים".


  איך אפשר לא לאהוב אותה? (צילום: כפיר לביא)

   

  כלבים הם לא כפויי טובה, ועם חינוך ואילוף טוב הם מאושרים ובריאים יותר. קשה לי לאלף את בייבי. אני רק ניגש אליה ורואה את הזנב שלה מתכשכש לו, אני מתמוגג ולא יכול לעמוד בפיתוי ללטף ולחבק אותה. אפשר אפילו לזהות אצלה חיוך מאושר. במיוחד כשאני מתקרב אליה והיא קוראת לי ומדברת איתי, אני מתחיל לחייך ולא מצליח להיות קשוח איתה.

   

  תמיד תהיתי אם אדם שאוהב כלבים הוא אדם טוב יותר, חם יותר ואוהב יותר. עם השנים, הגעתי למסקנה חד משמעית: כן. אדם שמסוגל להיות סבלני לכלב, כי הם דורשים הרבה סבלנות לצורך אילופם, מסוגל לפנות זמן לטיפול בכל צרכיו, בדיוק כמו תינוק או אדם נכה הזקוק לעזרה – בהכרח הוא אדם טוב יותר.

   

  כדי להיות סבלני עם כלב, צריך להיות גם יותר רגוע. כלבים טובים ורגועים מזהים את האופי והלך הרוח של האדם שלידם, בגלל זה כלבים עצבניים ונובחים כשהם מזהים פחד או רוע. כלב שגדל בסביבה שקטה ורגועה, נהיה כזה.

   

  אני לא מומחה גדול לגידול כלבים, בטח לא פסיכולוג או לוחש לכלבים, אבל לא קשה לזהות כשאדם הוא בעלים של כלב. בסופו של דבר, גם הלוחש לכלבים מחנך את בני האדם כיצד לחנך כלבים, ולא להיפך.

   

  יש התמחויות שונות בתרפיה באמצעות בעלי חיים. הם אמצעי להפגת דיכאון ובדידות ומעניקים אהבה ללא תנאים. מאחר שהם דורשים פעילות פיזית וגופנית, הם עוזרים לשיקום כזה אצל המטופל. הם נוטים להיות גורם לשעשוע והסחת דעת מהגורמים המציקים והפחדים. אם כך, אין פלא שאדם המחזיק כלב מצליח להיות אדם טוב יותר.

   

  אנחנו מגיעים כחבילה אחת. כמו אם גרושה עם ילד

  המדד שלי במציאת בת זוג הוא היחס אל הכלבה שלי. אנחנו מגיעים כחבילה אחת. כמו אם גרושה עם ילד, אני אב חד-הורי לבייבי. אם בת הזוג הפוטנציאלית לא אוהבת בעלי חיים, או כלבים בפרט, ולא מתקרבת אליהם (בהנחה שאין לה ממש פוביה או אלרגיה אליהם), זה מראה, לדעתי, משהו על האישיות שלה.  

   

  הכלב שלך הוא כמו ילד שלך. אם מישהי תבוא אליך הביתה ולא תתייחס אל הילד שלך (כשאתה גרוש, נניח), תוכל לדעת הרבה על האופי שלה. היצר האימהי, והחוש האמהי הרגשי לחבק, לנשק, או לדבר עם ילד, גם אם לא שלך, יכול לומר הרבה עלייך ועל המוכנות שלך ואהבתך לילדים.

   

  יצאתי עם מישהי כחודשיים, קשר שנגמר לא מזמן. בכל פעם שהגיעה אליי, היא לא היתה מתייחסת אל הכלבה שלי (תראו את התמונות, כמה שקשה לעמוד בפיתוי). זה כבר הדליק אצלי נורה אדומה.


  קשה לעמוד בפיתוי (צילום: כפיר לביא)

   

  את אחד החגים עשינו יחד את אצלי בבית עם כמה חברים של המשפחה. היה זוג הורים מניגריה וגניאה עם ילדה בצבע מוקה, מתוקה כזו, שאי אפשר לעמוד בפיתוי לשחק, לחבק ולנשק אותה. כל כך חמודה שרציתי לאמץ אותה.

   

  אותה אחת שיצאה איתי לא התקרבה לילדה, לא דיברה איתה ולא התייחסה אליה, בדיוק אותו יחס כמו אל הכלבה שלי. לעומתה, חברתו של אחי, צעירה ממנה בשש שנים (כבת 24), גם לה היתה זו פעם ראשונה שראתה את הילדה, הושיבה אותה על ברכיה ושיחקה איתה, דיברה איתה, חיבקה אותה ולקחה אותה לשחק בגן השעשועים הקרוב לביתנו.

   

  לדעתי, זה אומר הרבה על מידת החום והאמפתיה וכן על החוש האמהי של אשה – הדרך בה היא מתייחסת ומתנהגת לילדים ולכלבים. יכול להיות שאני טועה, זה קורה לפעמים, מודה, אבל לרוב, תחושותיי נכונות לגבי אנשים. במקרה הזה, גם אביה של הילדה אמר לי את הרגשתו האישית כחודש לאחר מכן, כשנפגשנו. "היא לא בשבילך, היא לא התקרבה אל הילדה שלנו ולא התיחסה אליה. אתה והיא שניכם עולמות אחרים ביחס לאהבת ילדים ולמשפחתיות".

   

  אגב, כלב היא דרך מצוינת להכיר אנשים ולעיתים גם למצוא זוגיות. הסתכלו על הגברים היפים והנשים והיפות שמסתובבים עם כלביהם בפארקים ואפילו סתם ברחובות. האינטראקציה הנוצרת כאשר יש נושא משותף ואהבה משותפת יכולה רק לקרב לבבות.

   

  בייבי שלי אוהבת אנשים, ובמיוחד ילדים, בדיוק כמו הבעלים שלה. אז היום, כשאני רווק המחפש שותפה לחיים, אני מקפיד לציין כבר מראש שהיא חייבת לאהוב כלבים.

   


   

   


  פרסום ראשון: 01.07.11, 10:33
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כדי להיות איתי את חייבת לאהוב כלבים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים