שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בעתיד: אכיפה וכניסה לאוטובוס מהדלת האחורית

  אחרי ביטול הקווים והנוסעים המבולבלים בגוש-דן - מתכוונים במשרד התחבורה לאפשר לנוסעים להיכנס דרך הדלת האחורית, באמצעות הרב-קו. בנוסף תוגבר האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית

  ביום שבו הוחלפו עשרות קווים בגוש דן, במשרד התחבורה נערכים להשלמות הרפורמה: הרפורמה בתחבורה הציבורית שהשלב העיקרי יצא הבוקר (יום ו') לדרך, בהחלפתם של עשרות קווים ותיקים בחדשים, תקבל משנה תוקף מעשי בשנה הקרובה - במספר צעדי השלמה שמתכננים במשרד התחבורה. בינתיים, קוראים במשרד התחבורה לנוסעים בגוש-דן להקדים את יציאתם ביום ראשון - לאחר שביום הראשון לרפורמה היו לא מעט תקלות.

   

  רפורמה בתחבורה הציבורית - עמוד מיוחד ב-ynet

   

  אחד מהם הוא הקמת הרכבת הקלה וקווי האוטובוסים הגדולים והמהירים (הבי.אר.טי). שלב זה הוא עדיין עבור רבים בגדר פנטזיה. באופן

   מעשי, אלו השלבים שאמורים להפוך את הקווים החדשים, ליותר "ידידותיים" עבור הנוסעים בתחבורה הציבורית:

   

  דילוג על הנהג וכניסה מדלתות אחוריות: בתוך כמה חודשים יאמצו חברות האוטובוס בגוש דן את המתכונת המודרנית הנהוגה בערים מערביות גדולות, בהם נהג האוטובוס עוסק רק בנהיגה. לנוסעים, כמו שמתבצע כבר בשנה האחרונה בחברות דן וקווים ומהבוקר גם לחברות אחרות כמו אגד - יהיה ניתן להיכנס לאוטובוס גם מהדלת האחורית באמצעות הכרטיס המגנטי - הרב-קו.

   

  הנוסעים ייכנסו לאוטובוס, לאחר שיעבירו אותו במכשיר הכרטוס האלקטרוני. מכשיר דומה יותקן בדלת האחורית, מה שיאפשר את העלייה לאוטובוס גם מאחור. המטרה: צמצום ניכר בתור לעלייה לאוטובוס וזירוז בזמני ההגעה של האוטובוסים. אלו שינסו "להתפלח" עלולים להיתקל בפקחים. התוכנית מתוקצבת וממתינה ליישום בקרוב ב-2,000 אוטובוסים.


  נוסעים בתחבורה הציבורית (צילום: ירון ברנר) 

   

  השלב השני עוסק בתחום האכיפה. עשרות מצלמות יופעלו כדי לאכוף את חוקי התנועה בנתיבי התחבורה הציבורית: במשרד התחבורה ובעיריית תל-אביב מפעילים לחצים כבדים על המשרד לביטחון פנים, שיתמוך בתוכנית להעניק סמכויות אכיפה לפקחים עירוניים בכל הנוגע לנסיעה בנתיבי התחבורה הציבוריים, על מנת לסייע למשטרת התנועה בנושא.

   

  עד שזה יקרה, מתכננים בחודשים הקרובים במשרד לפרוס עשרות מצלמות אבטחה בנתיבים המיועדים לתחבורה ציבורית בצירים מרכזיים בתל-אביב ומחוצה לה. מצלמות כאלה כבר פועלות בהצלחה בכניסה לירושלים ובדרך נמיר בתל-אביב.


  קו 54. כבר לא פועל יותר (צילום: ירון ברנר)

   

  הפעלת תוכנות הרב קו גם במוניות שירות: במשרד התחבורה הודיעו היום על סיכום ראשוני עם מפעילי מוניות השירות, לפיו יותקנו גם במוניות השירות תוכנות הכרטוס האלקטרוניות, על מנת לאפשר נסיעות המשך גם במוניות.

   

  הרחבת נתיבי התחבורה הציבורית: כבר היום נכנסו לתוקף נתיבי תחבורה ציבוריים חדשים בתל-אביב, לאורך ציר אבן גבירול, ברחוב קרליבך, ברחוב יצחק אלחנן בנווה צדק ולאורך כל רחוב המלך ג'ורג'. בעיריית תל אביב בוחנים את
  הרחבת נתיבי התחבורה הציבורית למקומות נוספים בעיר, על מנת להבטיח את הגעת האוטובוסים ליעדם בזמנים שנקבעו בשעות העומס.

   

  מקצה שיפורים לרפורמה: בחודשים הקרובים צפויים מספר קווים לעבור שינויים ועדכונים, בהתאם לביקוש בשטח, לדרישות התושבים ולליקויים שימצאו ביישום התהליך. במשרד התחבורה הזכירו כי גם לאחר הפעימה הראשונה של הרפורמה בשנה שעברה שונו ועודכנו מספר קווים, וכך גם בימים האחרונים בעקבות מחאות והתנגדויות שעלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים