שתף קטע נבחר

חסיד ברסלב: "פלסטינים כמעט ירו עלינו בשכם"

החסיד וחבריו נכנסו לקבר יוסף. לדבריו, כשראו שאין שוטרים פלסטינים במקום הם התקרבו לקבר ואז יצאו השוטרים, שדרכו את כלי הנשק שלהם. "כולם הורידו את הראשים ברכב ומיהרנו לאחת הסמטאות", הוא אמר

כמעט עוד תקרית ירי בקבר יוסף בשכם: שישה חסידי ברסלב מירושלים נכנסו לשכם ברכבם הפרטי בשעת לילה. שוטרים פלסטינים הבחינו בהם ודרכו את נשקם. אך הפעם הם לא ירו, כמו בתקרית בה נהרג בן-יוסף לבנת ז"ל.

 

מ', אחד החסידים, סיפר ל-ynet: "זו לא הפעם הראשונה שאנו נכנסים לשם.

 אנו משתדלים להיכנס הרבה, לפעמים גם כמה פעמים בשבוע. המטרה היא להכניס כמה שיותר אנשים, כדי שתהיה מודעות בציבור למקום הקדוש הזה".

 

הוא אמר, כי ליד קבר יוסף יש עמדה ובה שוטרים פלסטינים. "בדרך כלל אנו מתפללים במקום קרוב לקבר ויוצאים. בפעמים הבודדות שהם לא שם, אנו מנסים להיכנס, לנשק את המצבה ולצאת במהירות".

 

אלא שבלילה שבין רביעי לחמישי, לפי דבריו של מ', טמנו השוטרים הפלסטינים מארב: "כשהגענו, המקום היה ריק. אבל, ממש לפני פתח הקבר יצא שוטר פלסטיני שהסתתר עם הרכב שלהם. עשינו במהירות פרסה וראינו איך השוטרים הפלסטינים עומדים בשורה ודורכים את כלי הנשק".

 

מ' היה גם באירוע בו נהרג חברו בן ליבנת יוסף והדבר לא הותיר בו ספקות: "היה הרבה מתח, כולם הורידו את הראשים ברכב ומיהרנו לאחת הסמטאות. זו סיטואציה מלחיצה מאוד. נזכרתי באותם רגעים שנורו עלינו צרורות מטווח קרוב. דווקא משום שהוא נהרג ממש לידי הרגשתי צורך לקיים את הצוואה שלו. הוא כל הזמן אמר לנו שצריך להלחם למען יוסף הצדיק הוא אמר שהוא יודע שתהיה תקרית עם השוטרים הפלסטינים אבל אז זה יגרום לצה"ל להבין למה הם מפקירים אותנו. לצערנו הרב הוא צדק, אך לא בהערכה שלו שלאחר מכן צה"ל ייתן לנו להיכנס באופן חופשי".

 

ביום ראשון בערב תתקיים במקום הילולת יוסף הצדיק ולמקום צפויים להגיע אלפי בני אדם. המתפללים מקווים שהמשטרה תאשר לפחות ל-40 אוטובוסים להיכנס למקום, אולם כעת ישנו אישור ל-20 בלבד.

 

אלפי שוטרים וחיילים צפויים להקים מחסומים שונים ולעשות שימוש באמצעים גלויים

 וסמויים, על מנת לנסות למנוע מאלפי מסתננים להיכנס לעיר הפלסטינית. בני מחלב, מנכ"ל אגודת יסוד עולם, הזהיר כי מתפללים רבים שיגיעו למקום ולא יותר להם להיכנס, יאלצו למצוא דרכים יצירתיות להגיע לקבר: "המשטרה לקחה את האחריות על המקום כלפי המסתננים. ראינו שניתן שבאירוע 'יסוד שביסוד' להכניס 3,000 איש לקבר יוסף,.המשטרה מצמצמת את כמות האוטובוסים והמתפללים מה שגורם לחפש דרכים יצירתיות להגיע לשם והאחריות כולה למה שיקרה של המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבר יוסף. ארכיון
צילום: גור דותן
מומלצים