שתף קטע נבחר

נטוויז'ן ו-012 העלו את מחירי החבילות של בזק

בימים האחרונים העלו שתי ספקיות האינטרנט את מחירי החבילות שלהן עם בזק ב-30%-40%, כך שיותר משתלם לרכוש חבילות דרכן ולא דרך בזק. הסיבה: מלחמה עם בזק שמשווקת חבילות ספק+תשתית+טלפוניה, אך לא מכרה לספקיות קווים בתמורה במחיר נמוך. עיקר הנפגעים: הצרכנים

איך קרה שמחירה של תשתית בזק ירד, אולם לקוחות חדשים של 013 נטוויז'ן ו-012 סמייל, שרוצים לקבל שירותי אספקת אינטרנט במסגרת עסקת חבילה ("באנדל" של ספק ותשתית) עם בזק, לא יהנו מההורדה הזאת?

 

שתי הספקיות העלו לאחרונה מחירים ב-30%-40% במסגרת שירותי האינטרנט שלהם, שנמכרים בחבילות שמציעה בזק. 

 

לכאורה, נראה שנטוויז'ן וסמייל ייקרו את רכיב ה-ISP (ספק האינטרנט) בחבילות, במקום לגלגל את ההנחה לצרכן, כל זאת במסגרת מלחמת החבילות שלהן עם בזק - גם הן וגם בזק משווקות לצרכנים את אותן חבילות תשתית + ספק. הספקיות מוכרות לבזק את רכיב הספק במחיר גבוה, בתגובה לכך שבזק מכרה להן את רכיב התשתית (קו ADSL) במחיר גבוה.

 

כרגע, העלאות המחירים בחבילות של בזק באות לידי ביטוי כך: בחבילה של 2.5 מגה ביט של בזק ו-013 נטוויז'ן, העלתה נטוויז'ן את רכיב הספק מ-18.80 שקל ל-24.8 שקל לחודש. בחבילה של 5 מגה ביט, נטויז'ן העלתה את המחיר מ-25.6 ל-35.6 שקל לחודש, ובחבילה של 10 מגה ביט העלתה מחירים מ-38 ל-45 שקל לחודש.

 

גם 012 סמייל לא טמנה ידה בצלחת והעלתה את רכיב אספקת האינטרנט בחבילה עם בזק של 2.5 מגה ביט מ-18.8 ל-26.9 שקל לחודש. סמייל העלתה את מחיר חבילת 5 מגה ביט העלתה את מחיר מ-25.6 ל-37.6 שקל לחודש, ואילו בחבילה של 10 מגה ביט העלתה את המחיר מ-38 ל-47.5 שקל לחודש.

 

איפה הכי משתלם לרכוש חבילת ספק + תשתית אינטרנט?

התוצאה היא שכרגע, בעיקר משתלם לקנות חבילות של בזק ובזק בינלאומי (דרך בזק או דרך בזק בינלאומי) משום שבזק בינלאומי לא העלתה מחירים. חבילת גלישה של 5 מגה ביט של בזק כתשתית ובזק בינלאומי כספק עולה 89.9 שקל לחודש, בין אם קונים אותה דרך בזק ובין אם דרך בזק בינלאומי.

 

חבילה של 2.5 מגה ביט, תעלה יותר אם תרכשו אותה דרך בזק בינלאומי: 79.9 שקל לחודש, לעומת 75.9 שקל ברכישת אותה חבילה דרך בזק. לעומת זאת, חבילה של 10 מגה, יקרה יותר דרך בזק: 107.9 שקל לחודש, זאת לעומת אותה חבילה דרך בזק בינלאומי - אז היא עולה 106.9 שקל לחודש. בקומבינציות בין בזק לשאר החברות, המחירים גבוהים יותר. את המחיר הגבוה יותר מציעה 013 נטויז'ן: 139 שקל לחודש לחבילה של 10 מגה ביט - ספק +תשתית.

 

ואכן, מבדיקת מחירים עכשווית של נטוויז'ן וסמייל, עולה כי עדיין משתלם לרכוש חבילות דרך בזק כשמדובר ב-013 נטוויז'ן. אותה חבילת 10 מגה של ספק +תשתית תעלה דרך בזק 114.9 שקל לחודש.

 

אולם כשמדובר ב-012 סמייל, עדיף לרכוש כעת חבילת ספק+תשתית דרכה, ולא דרך בזק, המחיר של רכישת חבילת 2.5 מגה ביט דרך בזק, עם 012 סמייל כספקית, הוא כעת 84 שקל לחודש, בעוד שאותה חבילה דרך 012, תעלה 82 שקל לחודש. חבילת 5 מגה ביט דרך בזק תעלה 101.9 שקל לעומת 99 שקל בלבד דרך 012 סמייל. לעומת זאת, נראה כי בנטוויז'ן המחירים של רכישת באנדל דרך בזק עדיין נמוכים יותר.

 

מלחמת החבילות

הסיבה לעליית המחירים הזאת, היא התחרות הניטשת על חבילות האינטרנט. כן, שוב תחרות מובילה לעליות מחירים. הספקיות ובזק מוכרות כל אחת חבילות של ספק תשתית, כך שאפשר לקנות את אותה חבילה דרך בזק או דרך אחת הספקיות. רק שבזק דאגה שאצלה הן יהיו זולות יותר. לטענת הספקיות, בזק מכרה להן קווי אינטרנט במחירים לא אטרקטיביים, במטרה להפוך את החבילות הדומות שהן מציעות ללא אטרקטיביות.

 

לאחרונה, אחרי תלונות של הספקיות, ירד המחיר המפוקח של תשתית האינטרנט שמציעה בזק, והספקיות בתגובה העלו כעת מחירים. מטרתן היא לייקר את החבילות שמציעה בזק. כולן הורידו מחירים למעט ספקית האינטרנט בזק בינלאומי. בזק בינלאומי עדיין לא העלתה את מחירי החבילות שלה דרך בזק ואי העלאת המחירים הזאת מעוררת חשד: האם היא נוהגת כך כיוון שמדובר בחברה מקבוצת בזק?

 

הרי עד כה, המחירים של אספקת האינטרנט באמצעות תשתית בזק של בזק בינלאומי, נטוויז'ן ו-012 סמייל היו דומים מאוד טרם הייקור של שתי האחרונות. למשל, המחירים של 012 סמייל ובזק בינלאומי היו זהים ממש. לא ברור מדוע בזק בינלאומי לא מעלה מחירים כמו חברותיה, אחרי שעד כה המחירים שהציעו לצרכנים היו דומים מאוד.

 

מחברת 013 נטוויזן נמסר בתגובה: "לא חל עדכון במחירים ללקוחות 013 נטוויז'ן הקיימים או החדשים שעושים מנוי ישירות דרך החברה. מדובר בעדכון מחיר נקודתי שמתייחס ללקוחות חדשים בלבד שמצטרפים לשירותי 013 נטוויז'ן דרך בזק".

 

מ-012 סמייל נמסר בתגובה: "החברה הורידה את מחירי חבילות האינטרנט ותשתית ללקוחותיה הישירים ובמקביל השוותה כלפי מטה את התנאים בין לקוחות המגיעים דרך בזק לבין הלקוחות המגיעים אליה ישירות".


פורסם לראשונה 03/07/2011 19:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עדיין החבילות שלה יקרות יותר מבזק
משתלם לקנות חבילה דרכה ולא דרך בזק
הכי זולה. כרגע
מומלצים