שתף קטע נבחר

נציג סלקום ללקוח: אני משתגע, אנחנו לא יעילים

מתברר שגם הנציגים בחברות הסלולר מתייאשים לפעמים מהיחס ללקוחות. הקשיבו להקלטה ששודרה ברדיו קול ברמה, בה נציג שירות אומר ללקוח שטורטר במשך 5 חודשים: "צר לי עלייך. תתבע אותנו. תוציא מהם מלא כסף". סלקום: "צר לנו על הכשל השירותי"

ישראל שטרית הוא לקוח עסקי של סלקום. בפברואר השנה הוא רצה להפוך ללקוח פרטי, אולם עד אתמול הדבר לא עלה בידו. הטרטור שעבר במשך כ-5 חודשים, הצליח לייאש גם נציג שירות מסור במיוחד של סלקום, שהביע הזדהות נדירה עם הלקוח, והמליץ לו: "תבע את החברה". ההקלטה הושמעה בתוכנית הצרכנות של רדיו ברמה, בהגשת איציק מצרפי.

 

 

הקשיבו להקלטת השיחה, ושמעו כיצד הנציג המיואש מודה בחוסר היעילות של מרכז השירות, ואומר ללקוח המטורטר: "זה כבר מתחיל להימאס.. גם אותי מטרטרים. כל אחד מעביר את האחריות לאחר, ובסופו של דבר זה נופל. אין לי דרך לסיים את זה, אין לי דרך לפתור את זה כבר. זה לא יפה.

 

".. בטח שאני משתגע, אנחנו לא יעילים...הם פשוט מעבירים את האחריות אחד מהשני. אף אחד לא רוצה לקחת אחריות על זה. זה פשוט מגעיל.. באמת, אעביר לך את כל החומר, תתבע אותנו לא אכפת לי. באמת, צר לי עליך, כי זה לא נעים לי.

 

"..בטח שאתה הולך לנצח בתביעה, אף אחד לא רוצה לקחת על זה אחריות, ויאללה, תעשה עם זה משהו...אין אפס, אתה צריך להוציא מהם מלא כסף, על הפסד כסף, על ימי עבודה, על הכל".

 

השיחה הזאת הוקלטה בשיאו של סיפור טרטור שמוכר לצרכנים רבים של חברות הסלולר. הסיפור הזה החל במסלולו הארוך והמפרך זמן קצר אחרי שישראל ביקש בפבואר להפוך ללקוח פרטי. כעבור זמן לא רב, הוא קיבל במפתיע חשבונית של 765 שקל. הוא פנה למרכז השירות של סלקום מול קניון איילון, שם אמר לו הנציג שילודה אותו לאורך כל הפרשה: "המעבר מלקוח פרט לעסקי לוקח זמן". הוא חשב לתומו שמדובר במספר ימים, אך 50 יום עברו, במהלכם ביקר פעמיים במכרז השירות, ודבר לא השתנה.

 

מנהל המרכז הבטיח לו אז שידאג לו באופן אישי והוא יקבל גם זיכוי רטרואקטיבי על החיוב המנופח, אבל ישראל המשיך להמתין. כעבור שבועיים, כששוב קפץ למרכז (וכרגיל, המתין שעתיים בתור) ערכו בדיקה ואמרו: "לפי המחשב, יש לך חוב ולכן הבלגן".

 

בדיקות העלו שהחוב הוא ממאי 2010, על סך 260 שקלים. על מה החוב? אין לדעת. במרכז השירות לא ידעו לומר, וכך גם במשרד עורכי הדין. ישראל ביקש לשלם, או שיורידו את הסכום מההחזר שסלקום חייבת לו, אך הוא נתבקש לעשות זאת דרך עורכת הדין בחיפה.

 

ישראל שילם את חובו העלום, שתפח, כך גילה אצל עורכת-הדין, ל-590 שקל. אך כרגיל – לא קיבל דבר בתמורה. לא מעבר ללקוח פרטי ולא החזר על הגבייה השגויה. בינתיים, בסלקום הספיקו לגבות ממנו בחשבוניות 2,500 שקל - גביית שווא, לטענתו. הוא גם איבד 20 שעות עבודה בהמתנה במרכז השירות.

 

אחרי פניית ynet סלקום חזרו ללקוח

כאקט אחרון של ייאוש, ישראל התקשר לנציג שליווה אותו לאורך כל הדרך והקליט את השיחה. ההקלטה והסיפור כולו הושמעו בתוכנית הצרכנות של רדיו קול ברמה. הרדיו פנה לסלקום לתגובה, ובסלקום אמרו לתחנה ש"התלונה של הלקוח מטופלת". אולם ישראל שטרית אמר באותה תוכנית: "סלקום לא דיברו איתי, לא הייתה שום תגובה לא מצד הנציג ולא מצד סלקום".

 

אחרי פניית ynet, סלקום התקשרו לשטרית. "יצרו איתי קשר אתמול, וסוף סוף הפכו אותי ללקוח פרטי", אמר. "הבוקר יצרו איתי שוב קשר, ואני נמצא איתם עכשיו במו"מ. הם רוצים לזכות אותי. אני עוקב אחר הנציג, כדי לראות שלא נגרם לו נזק. שלא יפטרו אותו".

 

מסלקום מסרו בתגובה: "צר לנו על הכשל השירותי בו היו מעורבים מספר גורמים באותו מרכז שירות, הנושא נמצא בתחקיר והפקת לקחים. התנצלנו בפני הלקוח ואנו מטפלים בסוגיות שהעלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
ישראל שטרית, מי יחזיר לו 20 שעות עבודה?
מומלצים