שתף קטע נבחר

נוף למים: שכונת מגורים תוקם בסמוך לנחל חצבני

89 צמודי קרקע יוקמו ליד קיבוץ הגושרים, על קרקע פרטית שבבעלות נשיא התאחדות תעשייני היהלומים לשעבר. 37 בתים כבר נמכרו, רובם למטרות מגורים אך חלקם מיועדים למטרות נופש או כהשקעה. האכלוס צפוי להתחיל בעוד כשנתיים

בסמוך לקיבוץ הגושרים, כ-200 מטר מנחל חצבאני, ייבנו 89 צמודי קרקע על מגרשים גדולים, בשטח כולל של כ-90 דונם. מדובר בפרויקט מגורים, בשם "על הנחל", של חברת הבנייה אמפא מליבו, שמוקם בשיתוף עם חברת מבואות טל שבבעלות נשיא התאחדות תעשייני היהלומים לשעבר, יגאל הויזמן, על קרקע פרטית שבבעלותו.

 

הפרויקט הושק בשבוע שבעבר, וכבר באותו היום נמכרו 37 קוטג'ים מתוך 55 שהוצעו למכירה בשלב א' של הפרויקט, בשווי מכירות כולל של כ-55.5 מליון שקל. ליווי השיווק והמכירות של הפרויקט מבוצע על ידי חברת שיווק הנדל"ן היילנד. ערן עמור מהיילנד מסר, כי חלק ניכר מקהל הרוכשים מורכב מתושבי הצפון, שגילו הענות מעל המצופה לפרויקט.

 

עוד מסר עמור, כי פרופיל הרוכשים רבגוני ומורכב ממשפחות עם ילדים בגילאי בי"ס, זוגות צעירים בלי ילדים, אנשי עסקים ומספר זוכות בודדים שמתקרבים לגיל הפנסיה ושילדיהם עזבו את הבית. מרבית הרוכשים קנו את הבתים למטרות מגורים, אך חלקם מייעדים אותם למטרות נופש או כבית להשקעה. אכלוס שלב א' צפוי בעוד כשנתיים.

 

גודל הבתים הכלולים בפרויקט "על הנחל" נע בין כ-110 מ"ר לכ-250 מ"ר, על מגרשים בשטח של 600 מ"ר ועד כ-1,500 מ"ר. הפרויקט כולל ארבע דגמי בתים בגדלים שונים, במחיר ממוצע של כ-1.5 מיליון שקל לבית בשטח בנוי של 160 מ"ר. שווי העסקה כולה מוערך בכ-150 מיליון שקל. כחלק מהתכנון האדריכלי, יוכלו הרוכשים לבנות בריכת שחיה בחצר.

 

"אף שההשקה לפרויקט התבצעה רק באזור הצפון, 16 מהרוכשים הם תושבי המרכז ששמעו על הפרויקט מפה לאוזן והקדימו להגיע", אמר גיל עובדיה, סמנכ"ל השיווק באמפא מליבו, "זהו פרויקט צמודי הקרקע היחיד כיום המשווק בגליל העליון. מינהל מקרקעי ישראל לא משווק או משחרר קרקעות בצפון להרחבות, ולכן זו הסנונית האחרונה לרכישת בית רשום בטאבו ובקרקע פרטית בצפון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרויקט "על הנחל"
הדמיה: ארק קריאייטיב
מומלצים