שתף קטע נבחר

הרב עמאר: הדתיים הפקירו את ערי ישראל

הרב הראשי מעדיף את הדתיים בערים, אף יותר מאשר ביישובי יהודה ושומרון: "מבלי להקל ראש במעלת ההתיישבות ביש"ע. מפעל הגרעינים התורניים חשוב יותר בעיניי, מכיוון שהוא מציל נפשות רבות בכל ערי ישראל"

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר , במתקפה על הציבור הדתי והחרדי ש"הפקיר את ערי הארץ משך עשרות בשנים", ואף מצהיר כי ההתיישבות בערים חשובה יותר מההתיישבות ביש"ע. הראשון-לציון אמר את הדברים היום (ד') בכנס מנהלי גרעינים תורניים בירושלים, והוסיף כי "הציבור הדתי התיישב ביהודה ושומרון - והחרדים הקימו ערים משלהם, ובדרך הזניחו את ערי ישראל".

 

 

הרב עמאר בירך את מפעל הגרעינים התורניים, הבוחרים להתיישב דווקא בתוך אוכלוסיות חילוניות ובערים מעורבות, וציין כי "על הציבור הדתי והחרדי להתיישב בכל שכונה ושכונה... נדמה לי שהציבור הדתי-לאומי וגם החרדי הזניחו תקופה ארוכה את ערי הארץ. לאחר מלחמת ששת הימים הלך הציבור הדתי-לאומי ליישב את יהודה ושומרון בהתלהבות ובמסירות, אבל מרוב ההתלהבות הזניח את כל ערי הארץ במשך עשרות שנים".

 

מאחורי ההסתגרות

הרב העביר ביקורת גם על הציבור החרדי, שהתיישב במספר ערים חרדיות מרכזיות, ואין לו נוכחות מחוץ להן: "אם היו באים החרדים והיו עושים כמו שהם עושים באשדוד או בחצור, או יותר מזה, מקימים שכונות בדרך של הגרעינים התורניים - היה בזה הצלה גדולה, והם וילדיהם גם לא היו ניזוקים מכך ברמה הרוחנית".

 

הרב הזכיר את שלוחי חב"ד הפזורים ברחבי העולם, ואמר כי ילדיהם נשמרים: "מסירות נפש שומרת

עליהם ועל ילדיהם".

 

מנהלי הגרעינים התורניים של "קרן קהילות", "לב יהודי" ו"הנני" דנו בפרויקטים חברתיים וקהילתיים המשותפים לכלל הגרעינים התורניים ברחבי הארץ, בפאנלים שהנחו, בין היתר, הרב שמען כהן, הרב איתן צוקר ואיתמר משה, הרב צבי קוסטינר ושמואל קוקה, והרב מיכה הלוי והרב אלישע וישליצקי.

 

את האירוע פתח הרב הראשי לישראל, שהגדיל ואמר כי מפעל הגרעינים התורניים בערים, "זה דבר גדול וחשוב יותר מההתיישבות - מבלי להקל ראש במעלת ההתיישבות ביש"ע. מפעל הגרעינים התורניים חשוב יותר בעיניי, מכיוון שהוא מציל נפשות רבות בכל ערי ישראל. אין דבר גדול מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"זה גדול וחשוב יותר מההתיישבות". הרב שלמה עמאר, בכנס
צילום: יששכר רואס
מומלצים