שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זה מה שקורה כשבחורה מסתנוורת בגלל כסף

  לירז נעטפה בכל טוב, בזבזה ללא הכרה, נסעה לבתי מלון אחת לרבעון, והכל בחסות הברון X. ואנחנו, לעומת זאת, למדנו לגלות ש-X לא תמיד מסתדר עם אבא שלו ועם משפחתו והוא ה"מופרע" המשפחה. אבל למי אכפת, כשחברתך נהנית מכל רגע

  זה לא חדש שחיי הזוגות הנשואים אינם סוגים בשושנים. השאלה היא עד כמה אנחנו יודעים לזהות אם תהיה שם שושנה, שנתקלנו בקקטוס קוצני במיוחד. הרי בכל זאת, מדובר בהתחייבות לכל דבר. נישואין הם לא דבר שיש לזלזל בו.

   

  בואו לדבר על כסף וזוגיות גם בפייסבוק של ynet יחסים

   

  יש לי חברה מיוחדת ויקרה שקוראים לה לירז*, והיא התחתנה עם כסף. כשאני כותבת כסף, אני מתכוונת לכך כמו שאתם מבינים את זה. היא התחתנה עם בחור מתוחכם, חצוף ולא מכבד, ויחד עם זאת - עם הרבה כסף.

   

  היא התחילה לצאת איתו באופן רשמי לפני גיוסה לצבא, הוא היה מבוגר ממנה בחמש שנים. אחרי שבוע הוא קנה לה שעון באלפייה (אולי יותר). השמחה שלה היתה אמיתית ותמימה, ואף אחת מאיתנו לא חשבה, כחברה, שיש כאן משהו לא בסדר. אם אני אתקל בזה היום, מיד אשאל, 'למה הוא קונה לך שעון כזה יקר אם את מכירה אותו רק שבוע?' אבל לפני עשר שנים, השאלה לא היתה מעניינת כמו השעון עצמו.

   

  המתנות התחילו לזרום בהמוניהן, וביום שמלאו להם שלושה חודשים יחד, היא נסעה איתו לאילת לבית מלון ושכבה איתו בפעם הראשונה. העובדה שהיתה בתולה כל כך החמיאה לו, שמיד אחרי זה הם יצאו מהמלון לקניון באילת, וגם שם, הוא אמר לה לבחור איזה תכשיט שהיא רוצה, כאות הערכה על מה שהעניקה לו.

   

  אני בושה בעצמי שלא היינו ערות למתרחש ולא ייחסנו חשיבות לדברים כאלה, שהיו זקוקים לתשומת ליבנו. הימים חלפו, שנה הפכה לשנתיים, בהן לירז נעטפה בכל טוב, בזבזה ללא הכרה, נסעה לבתי מלון אחת לרבעון, והכל בחסות הברון X. ואנחנו, לעומת זאת, למדנו לגלות ש-X לא תמיד מסתדר עם אבא שלו ועם משפחתו והוא ה"מופרע" המשפחה. אבל למי אכפת, כשחברתך נהנית מכל רגע. היו רגעים שאפילו קינאנו קצת, כי חשבנו איזה כיף זה שיש בחור אחרי צבא, יותר חכם, מפנק...

   

  ההורים של לירז קיבלו אותו באהבה, וגם הם חשבו את אותו הדבר: איזה יופי שיש לילדה שלהם חבר בוגר, שדואג לה ומשגיח. עוד מעט היא תסיים צבא ותתחיל ללמוד לתואר בצורה מסודרת. ואכן, לירז התחילה ללמוד לתואר ראשון, וכך גם כולנו. ואז, ביום בהיר אחד, קיבלנו ממנה טלפון היסטרי. כל מה שקלטנו היה שצריך לרוץ לבית ספר היסודי שלנו, שם היינו נפגשות בסתר ומדברות בלי סוף. מה כבר יכול לקרות? הרי לביה"ס אנחנו מגיעות רק כשצריך להסתיר משהו.

   

  התברר ש-X ניסה לבגוד בה עם חברתה הטובה ללימודים. החברה קראה לה לשיחה והחליטה שהיא מספרת לה הכל - שכבר שנה הוא מחזר אחריה והיא דוחה אותו. שנה הוא שולח לה פרחים ומתנות יקרות והיא מחזירה לו אותם. שבעצם כמעט כל מתנה שהיא החזירה לו, קיימת אצל לירז.

   

  לירז לא האמינה לה והתעמתה איתו בנושא. הוא לא הכחיש, טען שלירז קפואה ביחסי המין שלה. שהיא לא בחורה חמה, לא מעניינת, והוא נשאר איתה רק כי הוא אוהב אותה. לדבריו, היא צריכה להבין שגבר מחפש סיפוקים גם במקום אחר, מה שאומר שחברתה מהלימודים היתה רק המפתח לגילוי הסודות של X. הוא גם ניבל את פיו וקרא לה מפגרת, ילדה קטנה, זונה ועוד פנינים שכאלה. היא התוודתה שמידי פעם קללות כאלה היו נפלטות מפיו לאורך כל התקופה, אלא שהיא הבליגה על כך, כי הוא "כל כך מדהים, ואוהב ומפנק...".

   

  הוא קנה "בית מדהים" וביקש ממנה לחזור אליו

  היינו בשוק מוחלט. היה ברור שלירז נפרדת ממנו ופותחת דף חדש. וכך היה. אבל אחרי שלושה חודשים, לירז הודיעה לנו שהיא עוברת לגור עם X. הוא קנה "בית מדהים" וביקש ממנה לחזור אליו. הוא אמר שהבית הזה הוא שלה לכל דבר והיא תבוא איתו לבחור את כל הרהיטים ומכשירי החשמל לבית. היא תהיה הנסיכה שלו! היא תמשיך בלימודיה ותדאג להשכלתה, לא תעבוד, הוא יקנה לה רכב כדי לנסוע ללימודים כל יום. הוא אמר שהיא מוזמנת רק לבשל מידי פעם, כדי שיוכלו ליהנות מאוכל ביתי טעים. הוא הציע להביא גם מנקה, אבל לירז סירבה בתוקף, כי אם הוא קונה לה רכב, והיא גרה אצלו בדירה, המעט שהיא יכולה לעשות, זה לנקות.

   

  לא אהבנו מה ששמענו, ויותר מזה, לא אהבנו שחברתנו הטובה הסתירה כל זאת מאיתנו. הסברנו לה בדיוק מה אנחנו מרגישות. ומה היא ענתה? "זה בדיוק מה ש-X אמר שתגידו לי. חשבתי שלא תקנאו בי".

   

  ניסינו שוב. כולנו באנו מבית מבוסס היטב, אז הסברנו לה שאין קנאה לכסף, אין קנאה לזה שיש לה חבר. יש דאגה אמיתית למה שמתרחש שם. אבל כלום לא עזר. בסופו של דבר, היא שכנעה את כולנו, שהוא התחרט, הוא יודע שטעה והוא רוצה לפתוח דף חדש.

   

  אחרי שנתיים של זוגיות, החליט X להציע ללירז נישואים בהוד והדר. שמחנו. לירז לא התלוננה שהיו בעיות, היינו מבקרות אותה פעם בשבוע בביתה, היינו יוצאות לבלות, והכל היה טוב. חשבנו שבאמת התנהגותו נבעה מהיותו מופרע, וכל מה שהיה צריך זה שהוא יתמתן. ההורים של לירז העניקו לה 200,000 שקל מתנה. ההורים של X אמרו שהם מכסים את כל האירוע עם כל התוספות. לירז ו-X מכרו לאחר האירוע את ביתו וקנו וילה מפוארת בשכונה די יוקרתית. שגם לווילה זו הוריו הוסיפו כסף.


  כעבור שנה לירז כבר היתה עם תינוקת, בוכה וסובלת. אשה מוכה נפשית (על פיזית לא שמענו משהו ממנה), לא מדברת, נמצאת במשקל נמוך וסובלת מאוד. יום אחד באנו כל החברות עם הילדים למפגש אצלה בבית. ישבנו בגינה, X היה יותר ממושלם בהתנהגותו. הילדים צרחו תוך כדי משחק ובתה של לירז נבהלה והתחילה לבכות כעשר דקות. רק אז הבנתי את גודל הבעיה.

   

  לירז "ישבה" שנים בביתה ללא עבודה, היתה תלויה בבעלה לכסף וקניות, וגם כשיצאה לשוק העבודה, ערכה ירד לרצפה מכיוון שלא עבדה בסוג עבודה שמכניסה כמות כסף שתספק את X.

   

  לירז היתה מדוכאת בנישואיה, לא קיבלה אהבה, הושפלה רבות, ויחסיה האינטימיים עם בעלה היו בתחתית.

   

  אם לא די בכך, היא גם פוטרה לאחר שנתיים של עבודה מסניף הבנק בו עבדה. אז תוסיפו לכל הקללות שהיו לה, את העובדה שהיא מובטלת ובעלה לא ממש אהב את הרעיון.

   

  מכאן הדרך לגירושין היתה קצרה. למרות שניסתה ככל יכולתה לשמור ולשפר את חיי הנישואין, לירז החליטה להתגרש (סיפורה נכתב באחד הטורים הקודמים שלי).


  לכתוב לכם שאהבה מסנוורת? בטח שאני אכתוב. נשאלת כאן השאלה באיזה גיל ניתן לכך את תשומת לבנו. הדבר החכם שניתן לעשות הוא לא לקוות לשינוי עתידי, אלא לוודא שהשינוי קיים לפני שמתחייבים לחיים משותפים.

   

  לגבי לירז, אני גאה בה מאוד. החיים שלה הפכו ליותר יפים ומחייכים מאז גירושיה. היא עובדת בעבודה שמכניסה היטב וגם מספקת אותה, היא גרה בבית משלה ללא חובות ומגדלת את בתה לתפארת. היא מבלה ועושה חיים משוגעים, ובאחרונה גם יצרה זוגיות עם בחור מדהים.

   

  • לירז, הטור הזה מוקדש לך באהבה על כוחך הרב ועל היכולות שבנית ולא ידעת שקיימות אצלך.

   


   

   

  *שם בדוי, כמו כל שמות החברות בטורים שלי.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כסף מכסה על הכל?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים