שתף קטע נבחר

תטא הילינג: טיפול רוחני-אנרגטי יכול לרפא סרטן?

הכירו את הטרנד הרוחני החדש: תטא הילינג. מאמיניו משוכנעים שמדובר בשיטת קסם המשחררת מחסימות פיזיות ונפשיות ושותלת מחשבות רצויות על ידי "הורדה והתקנה" של תוכנה בתאי הגוף בצורה אנרגטית. כך זה אמור לעבוד

קיטי לוי, בת 41, חיה עם פחד גבהים מאז שהיא זוכרת את עצמה: "כשהייתי ילדה טיפסתי על סולם ותוך כדי הטיפוס הרגשתי איך הפחד מציף אותי ואני מסתחררת. נפלתי מהסולם בחוזקה. חוויית הנפילה הייתה כל כך חזקה שהיא המשיכה ללוות אותי בהמשך.

 

 

"בטיולים של בית הספר, כשהיה צריך ללכת בשבילים ומצד אחד רואים את העמקים, מיד היה הפחד משתלט עלי. הייתי מרגישה איך הכל מסתובב סביבי ואני עומדת ליפול בכל רגע, מנסה להיצמד כמה שיותר לצד המנוגד לתהום, מחשש שאפול.

 

"לא ניסיתי לטפל בפחד הזה, למדתי לחיות איתו ולהימנע מלעלות על סולם או על כיסא. בטיולים העדפתי את הדרך המישורית. וכאן אולי המקום לציין שבעלי ובני חובבי צניחות, קפיצות ואקסטרים. אני, כמובן, תמיד נשארת למטה, מצלמת את החוויה".

 

כששמעה על שיטת טיפול מהירה בשם תטא הילינג שיכולה לעזור לה להיפטר מהפחד היא החליטה לנסות אותה. "המנחה, גל ויילר, העלתה בי את פחד הגבהים באמצעות דמיון מודרך כשהיא מחזיקה לי את היד, ואסיסטנטית מחזיקה לי את היד השנייה", היא מספרת.

 

"גופי רעד ברעידות בלתי נשלטות, חשבתי שאני מתה. גל המשיכה להוביל אותי דרך הפחד. הרגשתי איך הוא עובר לי בגוף, בכל התאים, ואז התפרצה מתוכי צעקה ובכיתי בכי מעומק הנשמה, ומשם הפחד השתחרר. לאט-לאט נעמדתי על הרגליים ואז חוויתי חניכה ליכולות הריפוי והעוצמה שבתוכי. גל הזמינה אותי להרגיש שאני על הצוק, מתבוננת למטה, ואני עמדתי שם ויכולתי להתבונן תחתיי בלי שום פחד".

 

ההזדמנות המעשית ליישם את השינוי לא איחרה לבוא. "השנה בחרתי להפתיע את בעלי ליום הולדתו ולתת לו במתנה צניחה במצנח רחיפה", מספרת לוי. "הבן שלי הצטרף לחגיגה, ואצלי כבר התחילו הרעידות מבפנים, איך אני שולחת את שניהם לעוף בשמים? הפעם הזמנתי צילום וידאו מקצועי. אלא שמכשיר הווידאו התקלקל ובמקומו הציע לי המדריך צניחה במתנה. לרגע עצרתי את הנשימה ובדקתי אם אני יכולה. היה שם פחד קטן, זה שאני רגילה אליו כבר מזמן, אבל לא משמעותי באמת. הסכמתי להצעה וחיכיתי לצניחה, כשבכל רגע בדקתי את מידת הפחד ואיפה הוא נמצא.

 

"אחרי שהכינו אותי ורתמו אותי לכל הכבלים, אמרו לי להסתכל לשמים ולפרוש כנפיים. זו הייתה חוויה מדהימה של ריחוף, כמו ציפור לצד בזים שעפים לידי. הים נפרש לפניי, הרוח נשבה בזרימה מלאה עם המצנח, איתי ועם כל הסובב אותי, ואני בכבודי ובעצמי מרחפת עם מצנח רחיפה ללא פחד כלל. הרגשתי אושר עילאי, ואני כבר מחכה לפעם הבאה".

 

ולפני שנמשיך, אזהרה: התטא הילינג, שיטת הטיפול הרוחנית הכי טרנדית כרגע, וכל ניסיון להסביר אותה, קשור קשר עמוק אל עולם הרוח. כך שמי שמילים כמו אנרגיה, תקשור ומודעות עושות לו צמרמורת, כדאי לו לעבור הלאה.

 

קואוצ'ינג רוחני

את שיטת התטא הילינג פיתחה אישה בשם ויאנה סטייבל בשנת 1995 בארצות הברית. סטייבל, שעבדה שנים בטיפול אנרגטי עם מטופלים, הצליחה יום אחד להגיע לתוצאות מפתיעות בטיפול כשפנתה אל אנרגיית הבריאה. אותה אנרגיה, לטענתה, סייעה לה גם לרפא את עצמה מסרטן. "אפשר לשאול, אז למה בעצם הייתי צריכה לחלות מלכתחילה, אבל, כרגיל, התשובה שקיבלתי מהבריאה הייתה: 'ויאנה, יש לך גוף נפלא ועלייך לברך אותו, לתמוך בו ולא לייאש", היא מספרת באתר האינטרנט שלה את התהליך שעברה.

 

סקרנית להבין יותר על האופן שבו האנרגיה עובדת, נעזרה סטייבל בפיזיקאי שבעזרת מכשיר אלקטרואנצפלוגרף (E.E.G - מכשיר שמודד גלי מוח) גילה שבזמן הריפוי ותהליך החיבור לבריאה, עובר מוחה למצב של גלי תטא, המאפיינים מצב של שינת חלום (REM) - אותם גלי מוח הם שנתנו את השם לכל השיטה.

 

המטפלים בשיטה מאמינים שאותה רמת מודעות מאפשרת להם להיות במקום שבו השאלות ברורות יותר, התשובות איכותיות יותר, ובעיקר, כל מהלך הטיפול רוחני, אנרגטי ומדויק הרבה יותר. אנאמה טל-מילר, הילרית, מתקשרת ומטפלת הוליסטית בשילוב עם תטא הילינג: "מדובר בטיפול מהיר ויעיל יחסית. אין צורך לספר סיפורים ולהרחיב בנוגע ללמה, לכמה ולאיך. השיטה מתאימה לאנשים המאמינים בכוח עליון שברא את הדברים ומנהל אותם".

 

לדבריה, הלקוחות העיקריים הם אנשים שרוצים ליצור שינוי ולשפר את איכות חייהם. הנושאים העיקריים החוזרים בטיפולים הם פחדים, מציאת זוגיות, פתיחת שפע, כניסה להיריון, חסימות בחיים ועוד. משך הטיפול ועלויותיו משתנים. זמן מפגש ממוצע נע בין 20 דקות לשעתיים, והמחיר נע בין 100 שקל ל-600 שקל.

 

חרדה בגלל החופשה

ר', שועלה ותיקה בעולם הטיפולים והסדנאות הרוחניים, הגיעה למפגש חד פעמי עם התטא הילינג בגלל סקרנות נטו. הנושא שעליו בחרה לעבוד היה לא אחד העמוקים ביותר בחייה, אבל כזה שייצר הרבה דרמות בחייה. "מגיל צעיר מאוד קשה לי לישון מחוץ לבית", היא מספרת. "חייתי עם כל זה בשלום יחסי עד שהתחתנתי עם יוצא סיירת קרבית שהנופש האולטימטיבי עבורו זה אוהל, מדורה ושק שינה".

 

לפני כל חופשה הייתה ר' נתקפת חרדה, אבל בשם הזוגיות היא הצטרפה לבעלה רק כדי להתהפך לילות שלמים לחוצה ואחוזת מיגרנה על הר נידח במדבר יהודה.

 

"באותו שבוע היינו אמורים לנסוע עם חברים לקמפינג בחבל לכיש למשך יומיים, והבטן התהפכה לי", היא מספרת. "שאלתי את המטפלת בתטא הילינג אם אפשר לעבוד על זה, וזה היה אפשרי".

 

ר' יצאה מהמפגש החד פעמי בחיוך. "בשונה לגמרי מהעבר, הפעם הצלחתי להתארגן בקלות יחסית. נכון, בלילה לא ישנתי טוב וכאב לי הראש, אבל זה היה מינורי יחסית לפעמים הקודמות, ובעזרתו של אקמול אחד תפקדתי. אפילו בעלי הופתע. שנינו לא האמנו שאוכל לישון בחיק הטבע ואפילו ליהנות".


"הגוף בנוי כמו מחשב, ואפשר להוריד תוכנות של ידע" (צילום: index open)

 

מזמנים דברים להגיע אלינו

לקורסי תטא יש גם קורסי המשך ספציפיים כשאחד הפופולריים בהם הוא קורס השפע. ד' ובן זוגה עברו קורס תטא למתקדמים בנושא שפע אצל המורה, המטפל והמתקשר, יאיר גולוב. "הקורס התחיל בבדיקה של חסימות לא מודעות, כך שנוכל לגלות את הפחדים ואת החסימות שיש לנו משפע", מספרת ד'. "יאיר הקריא רשימה מוכנה ובה משפטים (כמו למשל הפחד שלעשיר אין חברים, שכסף עלול לעורר קנאה, שאמנים הם עניים ועוד), ואחרי ששחררנו את החסימות, יאיר הוריד אלינו תוכנות שיאפשרו לנו להכניס שפע לחיים וביקש שנרשום דברים שאנחנו מזמינים לחיים שלנו - רשמתי והדק זו הייתה הדוגמה הכי מפתיעה.

 

"שנים אני רוצה דק בחצר, ובאותה תקופה בעלי ואני דיברנו על העניין והבנתי שמבחינת עלויות יעברו חמש-שמונה שנים עד שנוכל להרשות את זה לעצמנו. שבועיים אחר כך הגיע אלינו חבר. ישבנו ודיברנו, והוא הציע כל מיני דברים שאפשר לשנות בבית, ואז עלה גם נושא הדק. כששאלנו אותו, מניסיונו, כמה זה יעלה, הוא אמר: 'שבת אחת וכמה סטייקים'. לא האמנתי למשמע אוזניי, אבל זה מה שקרה. שלוש שבתות רצופות הוא בא אלינו, ויחד עם בן זוגי וחברים נבנה הדק. אנחנו כמובן הבאנו סטייקים, והמפגשים הוגדרו כ'דקים וסטייקים'. מבחינתי זו הייתה דוגמה חיה לכך שלא משנה מה, ברגע שאת מסירה את החסימה ומזמינה דברים להגיע, הם ימצאו את הדרך".

 

לחשוב כמו מחשב

שינוי הוא מהות העניין בתטא הילינג, אבל בשונה מהקואוצ'ינג שמדבר על הצבת מטרות, ניכוש אמונות מעכבות ובנייה הדרגתית של תהליך, בתטא הילינג עובדים ברמה האנרגטית. כאן אתה לא צריך לכתוב מגילות על 30 דברים שאתה אוהב בעצמך, לספר על ההיסטוריה המקצועית שלך או להתמודד עם אתגרים מפחידים במציאות, אלא רק להיות מוכן לשינוי ולעבור שינוי בתודעה שלך.

 

טל-מילר: "אם מישהו לא מאמין ששינוי יכול להתקיים, לא משנה לאיזה טיפול הוא ילך, השינוי לא יקרה. במקרים רבים אנשים מזוהים מאוד עם 'הבעיה' שלהם ורגילים אליה כל כך, שהם לא מאמינים או חושבים או יודעים איך לחיות בלעדיה. בטיפול אנחנו מלמדים את הגוף שאפשרי לחיות בלי ה'בעיה' ואיך אפשר לעשות את זה.

 

"איך עושים את זה? לפי התפיסה של התטא הילינג הגוף שלנו בנוי כמו מחשב. בכל תא בגוף שלנו מאוחסנים הזיכרונות, האמונות והדפוסים שלנו, ואפשר להתקין בתוכו תוכנות או לשלוף אותן ממנו. דאונלואוד (download) בשפה של אנשי התטא הוא סוג של ידיעה, ואנחנו, כמו כל מחשב, יכולים לעשות דאונלואוד, להוריד תוכנות של ידע לתוכנו. המהות של ההורדה היא להעביר לגוף אנרגטית חוויה ישירה ולהטמיע אותה בו פיזית כשהמטפלים בתטא מאמינים שהם מגיעים עד רמת התא וה-DNA".

 

במקביל, המונח אנ-אינסטול (uninstall) מסביר כיצד אפשר למחוק ולעקר מהמערכת עניינים שמעכבים אותנו. "זה כמו לבחור את המחשבות שלי", מסביר עמנואל לב, מהמורים הראשונים בארץ ומטפל בהילינג ובמודעות. "אין צורך לחזור על משהו (מנטרה או מחשבה) הרבה פעמים ומספיקות כמה שניות כדי ליצור שינוי מהותי".

 

טל-מילר: "ההורדות לתוך הגוף נעשות בהסכמה עם המטופל. אני, למשל, שואלת: 'אתה רוצה ללמוד איך מרגישים כשחיים בלי כאב לב?'. רק כשאני מקבלת אישור ממנו, אני מורידה אנרגטית תוכנה חדשה שמתכנתת את הגוף לחיות ללא כאב לב. במקביל ל'הורדת' התוכנה החיובית נשלפים מהגוף פחדים וחסימות שהביאונו עד כיסא הטיפולים".

 

איך מתנהל מפגש טיפולי?

לב: "המפגש מתחיל בכך שאני שואל שאלות מכוונות ובו זמנית 'סורק' את המטופל. ה'סריקה' היא פיתוח חוש אינטואיטיבי טיפולי שקיים בכל אחד, ובתטא מחדדים את האינטואיציה לראות את הדברים. אני סורק עד שאני מגיע לשורש הדברים, אל האמונות העמוקות ביותר שיוצרות חסימה בחיים שלנו. תהליך התשאול והסקירה מאפשר להעמיק לתוך מה שיושב שם - משהו שהמטופל מאמין, מרגיש או חווה ש'ככה זה'.

 

"למשל, אם אישה מאמינה שכשיהיו לה ילדים החופש שלה ייפגע, גם אם תצהיר שהיא רוצה להיכנס להיריון, בכל זאת משהו ימנע את ההיריון הזה. כדי שזה לא יקרה היא עלולה ללקות בבעיה פיזיולוגית, לפגוע בזוגיות בצורה לא מודעת וכו'.

 

"בהמשך התהליך, אחרי שמזהים את שורש העניין ומסכימים לעשות שינוי, מתחילה העבודה האנרגטית. לרוב מתחילים בהסרת אמונות השורש, החסימות. לרוב ההזמנה מנוסחת כ'מתאים לך להחליף את האמונה ש... ב...?'. למשל, באותו הקשר, אפשר לשנות אמונות כך שאולי אם יהיו לאותה אישה ילדים, היא בכל זאת תרגיש חופשייה או שאפילו הילדים יעצימו את תחושת החופש שלה וכו'. מדהים כמה שזה פשוט".

 

למרות שהתוצאות הניכרות בתוך זמן קצר הן סוד ההצלחה בשיטה, מטפלים מסבירים שתמיד רצוי לראות את עבודת הריפוי כתהליך, כי כמו בכל עבודה, גם כאן כשפוגשים משהו עמוק, מגלים לפעמים שיש לו הרבה שורשים מקבילים, מה שאומר שיש לקיים עוד כמה מפגשים של עבודת עומק.

 

מטפל אינסטנט

מיכל גולן, מאמנת אישית ומטפלת הוליסטית רב תחומית, היא חלוצת השיטה בארץ בטיפול בתטא הילינג. היא למדה אותה אצל ויאנה סטייבל בארצות הברית, ובשנת 2005 החלה ליישמה בישראל בסדנאות שקיימה. כיום יש בארץ כ-30 מורים לשיטה ועשרות אנשים שמטפלים בה.

 

התחום הטיפולי פרוץ לחלוטין כי כדי להיות מורה לתטא הילינג יש אמנם צורך ללמוד אצל סטייבל בארצות הברית ולקבל הסמכה לכך, אך כדי להיות מטפל בשיטה די לעבור שני קורסים (בסיסי ומתקדמים) אצל מורה מוסמך. אורכם של שני הקורסים גם יחד הוא שלושה ימים בלבד ומחירם 1,800-1,500 שקל.

 

נשמע לכם מהיר מדי, שלא לומר שרלטני? קבלו את עצתו של ד"ר שחר לב ארי, יועץ מנטה לרפואה משלימה, שממליץ במקרה זה, כמו במקרים של שיטות רוחניות אחרות, לפנות למטפלים שקיבלו את ההכשרה המקיפה ביותר והוסמכו לכך מטעם הגוף שייסד את השיטה. לדבריו, יש פוטנציאל לשיטה, אך מאחר שטרם נעשתה עבודה מדעית לבחינת השיטה אי אפשר להעריך את יעילותה.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
בזמן הריפוי המוח עובר למצב של גלי תטא, המאפיינים שינת חלום
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים