שתף קטע נבחר

מי נתן לך רישיון, ילדה? נהגות מסוכנות יותר

מחקר מצא כי חלקן של נשים בתאונות גבוה מחלקן היחסי מאחורי ההגה. קשה להן בצמתים ובהשתלבות לדרכים מהירות

לנהגות סיכוי גבוה יותר להיות מעורבות בתאונת דרכים. כך עולה ממחקר שניתח סטטיסטית את הנתונים של כ-6.5 מיליון תאונות. התוצאות מפתיעות עוד יותר לנוכח העובדה שגברים נוהגים יותר מנשים, ביחס העומד על 60% לעומת 40%. כך דיווח הערב (יום ה') הצהובון הבריטי "דיילי מייל"

 

החוקרים מאוניברסיטת מישיגן שבארצות הברית מצאו אחוז גבוה מהמצופה של תאונות בין שתי נהגות. כמו כן, הם גילו שלנשים קשה יותר לעבור צמתים או להשתלב לדרכים מהירות.

 

דוקטור מייקל סיבאק, ממנהלי המחקר, אמר כי הנתונים מראים שבתרחישי תאונות ודאיות, להתנגשויות בין נהגים יש שכיחות נמוכה יותר מהתנגשויות בין נהגות, ששכיחותן גבוהה מחלקן היחסי. ד"ר סיבאק, ועמיתו ברנדון שולטה, בחנו מידע מדגימה מייצגת של תאונות בארצות הברית מ-1988 עד 2007.

  

על פי התחזיות שלהם, שיעור התאונות בין נהגים היה אמור לעמוד על 36.2%, התאונות בין נהגות על 15.8% ותאונות בין נהג לנהגת על 48% מכלל המקרים. עם זאת, הם גילו ששיעור התאונות בין נהגים עומד על 31.9%, בין נהגות על 20.5% ובין נהג לנהגת על 47.6%.

 

לדבריהם, סביר יותר שנשים יהיו מעורבות בתאונה בצומת, ומכוניותיהן ייפגעו לרוב מצד שמאל כשהן פונות ימינה, ולהיפך. החוקרים משערים שהבדל הגובה בין שני המינים הוא אחד הגורמים המסבירים את התוצאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים