שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה מדללת כוחות בנתב"ג: 'המצב בשליטה'
  342 פעילים במטס נכללו ב"רשימה השחורה" של ישראל, רבים מהם לא הצליחו לעלות על טיסות לארץ - ובמשטרה החליטו להפחית את מספר השוטרים בנמל התעופה. עם זאת, מחר תועלה רמת הכוננות בהר הבית, מחשש למהומות בירושלים

  המטס לנתב"ג נבלם בחלקו כבר בחו"ל , אבל במשטרה לא לוקחים סיכונים ומעלים את רמת הכוננות גם בהר הבית, מחשש למהומות בירושלים. עם זאת, במשטרה אמרו הערב (יום ה') כי "המצב בשליטה" ולכן החליטו על דילול הכוחות בנתב"ג.

   

  במשטרה מעריכים שכ-500 פעילים ינסו להגיע החל מהלילה לישראל בכמה טיסות מאירופה. 342 מהם נכללים ב"רשימה השחורה" - ולכן ככל הנראה תימנע עלייתם למטוסים. כמה מאותם פעילים כבר קיבלו הודעה שלא יוכלו לעלות על הטיסה לישראל, ואלה שבכל זאת יגיעו לארץ יישלחו למתקני כליאה בישראל.


  למרות הכל, הכוננות בנתב"ג נשמרת (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  מחר יתגברו במשטרה את הכוחות ויעלו את רמת המוכנות בירושלים ובקו התפר, מחשש שפעילי המטס יגיעו לאזורים הללו. הפעילים כבר אמרו כי בכוונתם להגיע לאזורי עימות אחרים, כמו היישוב הבדואי הלא מוכר אל-עראקיב שבנגב. למרות זאת, במשטרה אמרו כי יש שליטה במצב, וכי הטיפול ירד מהרמה הארצית אל מחוז מרכז.

   

  הטיסה הראשונה שבה יבואו פעילי המטס אמורה להגיע מרומניה ולנחות בארץ לפני חצות הלילה. לפנות בוקר ומחר צפויים להגיע פעילים רבים גם מגרמניה.

   

  אחרי שאתמול פרסמו הרשויות בגרמניה "אזהרת מסע" לפעילים שמתכוונים להשתתף במטס וקראו להם שלא להגיע

  לישראל, פרסם היום משרד החוץ הצרפתי הודעה דומה. בפריז ציינו כי "צרפת מודאגת מאוד מתקריות שעשויות להתרחש בנתב"ג, במסגרת המבצע 'ברוכים הבאים לפלסטין'. הרשויות הישראליות, בעלות סמכות השיפוט הבלעדית בנוגע לכניסה וליציאה מהשטח הטריטוריאלי הישראלי, הכריזו שלא יאפשרו לאנשים המהווים סכנה אפשרית לסדר הציבורי להיכנס לשטחן".


  הפעילים רוצים לעשות פרובוקציות ולתעד "אלימות" (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  בהודעה הצרפתית נמסר גם כי על אף בקשות שגרירות צרפת בישראל, צרפת לא קיבלה את רשימת הנוסעים ופרטי

  המארגנים של המטס.

   

  הערב נודע כי ישראל הצליחה כנראה לעקר משהו את המטס, כשמנעה מראש הגעת 342 פעילים שהתכוונו להשתתף בו. ירושלים העבירה לחברות תעופה זרות "רשימה שחורה" עם שמותיהם של פעילים אלה, והבהירה להן כי אין להם אישור להיכנס לארץ. החברות התחייבו שלא לאפשר לפעילים, חלקם הגדול מצרפת, להמריא.

   

  הפעילים שכן יגיעו לישראל מתכוונים להפגין בנתב"ג למען הפלסטינים, וליצור פרובוקציות שיאלצו את כוחות הביטחון לפעול נגדם. אז בכוונתם לתעד "אלימות" לכאורה שתופעל כלפיהם, ולהציג אותה לעולם בניסיון לקעקע את דמותה של ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים