שתף קטע נבחר

בדקנו: הצעצועים שהכי כדאי לקחת לים ולבריכה

יוצאים עם הילדים לבילוי רטוב בים או בבריכה? רגע לפני שאתם עוצרים בחנויות הצעצועים כדי להצטייד בדקנו עבורכם במה שווה להשקיע ואת מה עדיף להשאיר על המדפים

החום הגדול שולח את כולנו לחפש מקומות נעימים יותר לבילוי עם הילדים, ומה יכול להיות טוב יותר מאחר צהריים רטוב בים ובבריכה? כדי להפוך את החוויה למהנה עוד יותר ניתן להצטייד בצעצועים מתאימים. 

 

 

כדי שתדעו במה שווה להשקיע ובמה לא בדקנו עבורכם את מגוון הצעצועים שקיים כיום בשוק. נסייג ונאמר כי המוצרים הם אלו שנמכרים ברשתות הגדולות וכי יכול מאוד להיות שבחנויות ובאתרי אינטרנט קטנים ניתן למצוא מגוון של מוצרים נוספים. את הבדיקה ערכנו בבריכה ובים עם ילדים בגילאים המתאימים, ונתנו לחוות הדעת שלהם משקל רב בציון שאותו קיבל המוצר.

 

לבני בניין לחול


 

מה? את מקום הדלי והכף המסורתיים ליצירת ארמונות בחול מחליפים לבנים ושפכטל. הילדים אמורים להכניס את החול הרטוב לתבניות הלבנים, להפוך - ולבנות ארמונות.

 

דבר הנסיינים: מדובר ברעיון גאוני של ממש - בעיקר בפשטות שלו. שלושה ילדים, בגילאי ארבע, שבע ו-10 בילו זמן רב בהקמת ארמון לתפארת מדינת ישראל. הלבנים יוצאות מושלמות למדי (גם הודות לחול הים, כמובן) ואפשר בקלות "להקים" אותן אחת על השנייה.

 

אמבטיה? ממש לא.

  

למי מתאים? שנתיים ומעלה.

 

מחיר: 89 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות אימג'נריום. 


  

היפופוטם שוחה ושר


 

מה? היפופוטם (יש גם צפרדע) של "טומי" מפדל בסירה ושר בזמן שהוא מתקדם במים. ניתן למלא באחורי הסירה בנוזל סבון/כלים מכל קטן, ואז יוצא שובל קצף תוך כדי תנועה.

 

דבר הנסיינים: צעצוע פסיבי במהותו, אבל חינני ומשמח. ההיפופוטם שר בעליזות ומתקדם באיטיות מדושנת (בכל זאת, היפופוטם) בבריכה, תוך שהוא משאיר אחריו משחק חדש: קצף לבנבן ורך. ההיפופוטם התגלה כאמצעי שכנוע מוצלח לקטנטונת בת שנתיים להיכנס למים - וגם להישאר שם.

 

אמבטיה? מתאים בהחלט גם למשחק באמבטיה.

 

למי מתאים? שנה ומעלה.

 

מחיר: 99.90 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות שילב. 


 

שולחן פעילות למים


 

מה? שולחן קטן מפלסטיק ובו תעלות עם מספר רב של פעילויות: גלגל מים עם משפך, גלגל מים ליצירת גלים, מנוף, מיכל מסתובב, שערים ואונייה, ששטה לה בבטחה בתעלות.

 

דבר הנסיינים: מדובר בכיף אמיתי לילדים, גם אם הם גדולים מהגיל המומלץ. בת הארבע ובן השבע שיחקו בו במשך שעה ארוכה על המדרגות של הבריכה העירונית, כשהם ממציאים שלל רעיונות, סיפורים ושימושים. גם ילדים קטנים יותר ששהו בבריכה באותו הזמן נהנו (ברגעים הספורים שבהם השולחן נותר לבדו) לראות את הסירה שטה ולתפעל את שלל המתקנים.

 

הבעיה היחידה עם השולחן היא הנשיאה שלו לבריכה. הוא גדול יחסית, אינו מתקפל ואין לו אריזה נוחה, שאליה ניתן לאסוף את שלל החלקים ולשנע אותם ממקום למקום. גם המחיר שלו גבוה, אבל אם אתם כבר משקיעים בצעצוע - זו הבחירה הנכונה.

 

אמבטיה? מתאים, אבל רק אם האמבטיה רחבה מספיק.

 

למי מתאים? שנה עד שש.

 

מחיר: 259 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות אימג'נריום. 


 

קוביות צפות


 

מה? 15 קוביות צפות למים של "אדיושייפ" במגוון צבעים וצורות, שנדבקות זו לזו כשהן רטובות + משטח צף לבנייה. על הקוביות איורים של חלקי בית (דלת, חלון וכו') המאפשרים לבנות בתים ומבנים כיד הדמיון. מצורפת שקית רשת לאחסון הקוביות.

 

דבר הנסיינים: הקוביות אכן נדבקות זו לזו בקלות כמובטח והלוח הצף מספק יציבות רבה לכל המגדל, שמצליח להישאר על כנו בלי בעיה גם בתנודות של המים. הבנאית בת השנתיים נהנתה מאוד להרכיב מגדלים בבריכה ומהעובדה שהקוביות מחזיקות מעמד גם בזוויות בלתי אפשריות בזכות ההידבקות.

 

אריזת הרשת נוחה לאחסון הלוח והקוביות, אך מוצמדות לה שתי ידיות קצרות מדי ולא מאוד שימושיות לתלייה או לנשיאה.

 

אמבטיה? מתאים ביותר.

 

למי מתאים? שנה וחצי ומעלה.

 

מחיר: 70 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות שילב.


 

תותח מים


 

מה? תותח מים בעיצוב צבעוני, שמתאים לבנים ולבנות. התותח יכול להכיל עד 280 מ"ל מים ולהגיע למרחק של עד 11.5 מטרים. כאשר הוא מלא הוא שוקל כ-570 גרם.

 

דבר הנסיינים: מדובר בתותח נוח לאחיזה, קל יחסית ובעל פתיחה פשוטה למדי, באמצעות פקק הברגה, מה שהופך את פעולת המילוי לפשוטה ביותר. גם המרחק אליו הוא "יורה" השביע את רצונם של בן 10 ובן שבע. אפילו בת הארבע הבינה במהירות איך להשתמש בו וניסתה להשיב מלחמה. התלונה היחידה שנשמעה הייתה על כך שהמכל קטן יחסי, ולכן יש צורך למלא את התותח פעמים רבות יחסית. חבל רק שהמחיר גבוה למדי.

 

אמבטיה? רק אם אין לכם בעיה לנקות את הרצפה היטב מכל המים.

 

למי מתאים? ארבע ומעלה. 

 

מחיר: 90 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות טויס אר אס.


 

נרף


 

מה? NERF N-STRIKE, של "קודקוד" הוא יורה חיצים מחומר הדומה לספוג מוקצף. הרובה המאובזר, שנראה כמעט כמו רובה סער אמיתי, הוא בעל חמישה חלקים הניתנים להחלפה, כוונת לדיוק אל המטרה ותאורה למשימות לילה. אפשר להניח את הרובה על הכתף על מנת לייצב אותו ולכוון למטרה. הרכה כוללת שישה חיצים גמישים במיוחד שעשויים פוליאוריטן מוקצף.

 

דבר הנסיינים: בן ה-10 לא הפסיק להתפעל מהנרף. הוא התלהב מכך שהוא מתקפל ונפתח בלחיצה אחת, מכך שאת ה"כדורים" מכניסים למחסנית ומהעובדה שיש כוונת אמיתית, עם תאורה, שעוזרת לו לפגוע בול במטרה. אבל למרות ההתלהבות לא ניתן לומר כי הרובה מיועד לבילוי במים - פשוט כי יש צורך בבטריות כדי להפעיל את התאורה. אבל הוא בהחלט מתאים למשחק מחוץ למים, ואכן היה במרכז העניינים של קבוצת הגיל במהלך בילוי בבריכה.

 

אמבטיה? לחלוטין לא.

 

למי מתאים? שש ומעלה.

 

מחיר: 220 שקלים.

 

איפה משיגים? בחנויות המובחרות וברשתות הצעצועים.


 

סקייטבורד מתחת למים


 

מה? סקייטבורד מתחת למים שמאפשר לילדים "לגלוש" מתחת למים.

 

דבר הנסיינים: כשבן ה-10 קיבל לידיו את הסקייטבורד ההתלהבות הייתה גדולה. לצערי כך גם היו העצבים שלו, אחרי נסיונות אינספור להבין איך בדיוק גולשים עם הסקייטבורד. הוא ניסה בתוך המים (בעמוקים וברדודים), על המים, עם ידיים ובלי ידיים - דבר לא ממש עזר. גם הניסיון לתת את הסקייטבורד לילדים גדולים יותר, בגילאי 13 ו-15, לא ממש עזר. אחרי שכבר ויתרנו על רעיון הגלישה דווקא נרשמה הנאה מהסקייטבורד - ששימש בעיקר בתפקיד מצוף בתרגילי בריכה שונים.

 

אמבטיה? לא.

 

למי מתאים? שמונה ומעלה.

 

מחיר: 100 שקלים.

 

איפה משיגים? רשת חנויות טויס אר אס. 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בילוי בבריכה. כיף אמיתי לימים החמים
צילום: shutterstock
מומלצים