שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חרדי מונה לסגן של חולדאי, ותמך בכסף להומואים
  סערה במועצת העיר תל-אביב: הרב נפתלי לוברט, שהתבטא נגד הומואים ולסביות, מונה לסגן ראש העיר בשכר, והצביע לפתע בעד סיוע לעמותה העוזרת לנוער הומו-לסבי. מתנגדיו: "זו קומבינה". הרב: "העמותה מונעת הידרדרות לזנות וסמים"

  ישיבת מועצת העיר תל אביב יפו הייתה הערב (ב') סוערת במיוחד. עוד לפני תחילת הישיבה סערו הרוחות סביב מינויו של הרב נפתלי לוברט, נציג הקהילה החרדית במועצת העיר מטעם אגודת ישראל וחסידות גור, לסגן ראש העיר בשכר. זאת למרות התבטאויותיו בעבר נגד הקהילה ההומו-לסבית. כמה מפגינים מטעם סיעת "עיר לכולנו" אף הגיעו להפגין בפתח הישיבה בגנות המינוי הצפוי.

   

  בישיבה עצמה העלה יניב ויצמן, חבר מועצת העיר מטעם סיעת "רוב העיר", לסדר היום את נושא הסיוע ל"בית דרור", עמותה המספקת בית חם לנערים ונערות הומואים ולסביות הנמצאת בקשיים. המועצה, כולל אגודת ישראל והרב לוברט עצמו, אישרה פה אחד נתינת סיוע מיידי ל"בית דרור" בסך 55 אלף שקל.

   

  הרב לוברט קיבל בהמשך הישיבה את תפקיד סגן ראש העיר. חבר מועצת העיר ת"א-יפו ויו"ר סיעת "לתת לחיות", עו"ד ראובן לדיאנסקי, שיצא בנאום חריף נגד ראש העיר רון חולדאי על בחירתו למנות את הרב לוברט לסגנו בשכר, אמר ל-ynet: "נפלאות הן דרכי הפוליטיקה מבית מדרשו של חולדאי. נושא ההקצבה ל'בית דרור' עובר פה אחד במועצה על דעתם של הנציגים החרדים, ביום שבו מתמנה סגן ראש עיר חרדי בתל-אביב אחרי קרוב ל-50 שנה. מכל העניין עולה לכאורה ריח רע של פוליטיקה של קומבינות".


  גאווה בת"א. "מינו הומופוב מוצהר, הבוחר יתחשבן" (צילום: עופר עמרם)

   

  "מדובר בדיל פוליטי", הוסיף חבר מועצת העיר מסיעת "עיר לכולנו", יואב גולדרינג, "סגן ראש העיר הטרי בלע את הצפרדע ותמך בסיוע תקציבי ל'בית דרור', ובתמורה מילאו חברי המועצה ממרצ ו'סיעת הצעירים' את פיהם מים ותמכו במינוי של הומופוב מוצהר לסגן ראש העיר תל-אביב. אני סמוך ובטוח שהמצביעים יתחשבנו איתם בבחירות הבאות", הזהיר גולדרינג.

   

  "בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר לתופעות של כפייה דתית וניסיונות לקעקע את האופי החופשי של העיר תל אביב-יפו,

  ולמר לוברט יש בעניין הזה מניות", הוסיף לדיאנסקי בנאומו במועצה. הוא הזכיר את תמיכתו של לוברט בפעילות בית חב"ד ברמת אביב, את עתירתו של לוברט נגד רשת "טיב טעם", את התנגדותו לקמפיין לתיירות גאה בתל-אביב ואת שותפותו של לוברט בביטול פעילותו של פרויקט קווי הלילה בימי שישי בלילה, פרויקט שלדבריו בוטל "בגלל ההסכמים הקואליציוניים עם החרדים".

   

  לוברט עצמו התייחס במועצה לתמיכתו בסיוע לבית דרור ואמר: "'בית דרור' מטרתו מניעת הידרדרות נוער לזנות ולסמים. בנושא חשוב זה, הצלת בני נוער - אין זה חשוב מה הנטייה המינית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חולדאי. "נפלאות הן דרכי הפוליטיקה מבית מדרשו"
  צילום: ירון ברנר
  ראובן לדיאנסקי. "ריח רע של פוליטיקה של קומבינות"
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים