שתף קטע נבחר

פעילי הקוטג' מתכננים חרם על הרשתות בחגים

הפעילים שוקלים לקרוא לצרכנים שלא לקנות בשופרסל ומגה בחגים. "נקרא לציבור לחזק את הרשתות והחברות הקטנות". חודש תשרי מהווה את אחד משיאי המכירות ברשתות המזון. במקביל הם קוראים לשר שמחון: "אל תחגוג, המקרר ריק"

בקבוצת המחאה נגד מחירי הקוטג' מתארגנת מחאה חדשה. בעוד שהמארגנים קוראים לשר שלום שמחון שלא להגיע למסיבת ההוקרה שמארגנים עבורו החקלאים הערב, פעילים בקבוצה קוראים לפגוע במכירות של רשתות השיווק הגדולות בחגים.

 

חגי תשרי יחולו בעוד כשלושה חודשים, ומדובר באחת מתקופות השיא של מכירות הרשתות, והפידיון שלהן גדל בהתאם. בשנה החולפת, מגה דיווחה על גידול של 400% במכירות לפני ראש השנה, ובעלייה של פי 3 במכירות בערב החג. הרשתות נערכות מראש לחגים עם כמויות מזון גדולות, ועורכות אז מבצעים ייעודיים.

 

"אין עדיין פעולה, כי החגים עדיין רחוקים, אבל יש כוונה כזאת", מאשרים בקבוצה. איציק אלרוב, מיוזמי המחאה אמר ל-ynet: "אנחנו קוראים לציבור לחזק את החברות הקטנות. אנחנו מתכננים לקרוא לציבור לקנות מרשתות קטנות, ולתת את הכוח לבעלי המכולות והרשתות הפרטיות. אנחנו קוראים לציבור לתת כוח ליצרניות קטנות. תנו את הכוח שלכם לקטנים כדי להגדיל את התחרות.

 

"רשתות השיווק הרי קיבלו הנחה על גבינת הקוטג' והמכולת לא קיבלו הנחה - וכולם מכרו את הגבינה במחיר דומה. איך זה קרה? נחזיר הכוח לאנשים הקטנים שרק רוצים".

 

קוראים לשר שמחון: אל תחגוג

מאז הורדת מחירי הקוטג', מארגני חרם הקוטג' הרחיבו את פעולתם גם למוצרים נוספים. הפעילים עדיין לא מרוצים ממחיר הוטג' וקוראים לצרכנים לקנות רק מוצר שמחירו נמוך מ-5 שקלים. בנוסף, העמידו משמרות מחאה מחוץ לסניפי סופרמרקט ברחבי הארץ וקראו לצרכנים שלא לקנות גבינה צהובה שאינה בפיקוח, ולא לקנות יוגורטים ומעדנים שמחירם גבוה מ-2.90 שקלים.

 

אתמול החליטו לצאת שוב מהפייסבוק לרחוב, הפעם לאירוע פרידה שעורכים חקלאים לכבוד שר החקלאות לשעבר שלום שמחון. אנשי המחאה טוענים שיש טעם לפגם בחגיגות בימי משבר. עשרות מהם התקשרו היום ללשכת השר כדי להעביר לו מסר: אל תחגוג עכשיו. הפעילים מתכוונים להפגין מחוץ לאירוע.

 

"האירוע מנותק מהציבור גם אם הוא מוצדק", מסביר אלרוב. "לא עורכים אירועים כאלה בזמן ששוק המזון נמצא במשבר. הביקורת הציבורית עליהם תהיה מאוד חזקה. זה לא הזמן לחגיגות". בעמוד הפייסבוק של המחאה נכתב כי יש טעם לפגם בכך ששמחון, המשמש כיום כשר התמ"ת, ואמון על הוועדה הבודקת את מחירי המזון, חוגג באירוע שקשור בשוק המזון.

 

 "כולנו מתקשרים ללשכת השר שמחון", נאמר שם, "ומפצירים בו לגלות מנהיגות ולא להופיע היום לערב ההוקרה שאורגן למענו, שעה שהציבור זועם וכועס על סל המוצרים היקר ויש ביננו כאלה שהמקרר שלהם ריק והבטן מקרקרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים