שתף קטע נבחר

כש"בעל הדעה הנכונה" לא רוצה חוק

בדמוקרטיה הישראלית, כפי שתופש אותה השמאל, יש את "ההמון הנבער מדעת" ובעלי "הדעה הנכונה". האחרונים יכולים לא לציית לחוק או לפנות לבג"ץ

איך זה מצליח להם בכל פעם? השמאל הקיצוני מחרים את אריאל, מרצים באוניברסיטאות מתחננים בפני עמיתיהם בחו"ל להחרים את האקדמיה הישראלית, גופי שמאל פונים לרשתות שיווק בעולם בבקשה להחרים תוצרת של ההתנחלויות, וכשכנסת ישראל מנסה להתגונן, קוראים לחוק הזה... "חוק החרם".

 

כל צרכן תקשורת ממוצע בישראל מתרשם ש"הגנגסטרים של הימין" פתחו במתקפה משולבת על הדמוקרטיה הישראלית. הם השתלטו על הכנסת בהשתלטות עוינת, החליטו להחרים את השמאל ואת הערבים וחוקקו חוק גזעני, מתועב ומפלה, שמתאים לדרום אפריקה של שנות האפרטהייד.

 

רבותי, המציאות הפוכה לגמרי. השמאל הקיצוני שולט שנים רבות בכלי התקשורת, ופתח במבצע חרמות - אתמול באריאל, שלשום על מוצרי ההתנחלויות. ואחרי כל זה, את חוק ההגנה מפני חרמות הם מכנים "חוק החרם". שימו לב לכותרות: "הכנסת אישרה ברוב של 47 מול 38 את החוק השנוי במחלוקת". מדוע החליט העורך עבור הדמוקרטיה הישראלית מה שנוי במחלוקת? הרי אין כמעט חוק שאין לו מתנגדים. 

 

השמאל הקיצוני כבר פנה לנציגיו הרבים בעולם, וביקש: אנא גנו את מדינת ישראל. הם הצליחו לחלץ הודעה אפילו מיאסר עבד רבו "אם החוק יעבור - הוא יבטל כל אפשרות לחידוש המשא ומתן". נקל לשער מה היתה הכותרת אם איש ימין היה מודיע שלא יציית לחוק שנחקק בכנסת, או מה היה יחס "בעלי הדעה הנכונה" לאלו שסירבו להתפנות מביתם אחרי חקיקת חוק הגירוש. 

 

אין ספק, בדמוקרטיה הישראלית, כפי שתופש אותה השמאל, יש את "ההמון הנבער מדעת", שהשתלט באלימות על הכנסת, ויש את בעלי "הדעה הנכונה". ואם ההמון העז לתפוס את הפרלמנט בצורה מניפולטיבית שקוראים לה בחירות, בעלי "הדעה הנכונה" יבהירו שהשליטה האמיתית נמצאת בידיהם, הם הרי מחזיקים היטב בתקשורת ובמערכת המשפט.

 

בשמאל ה"דמוקרטי" אמרו היום (קואליציית הנשים לשלום): "לא נציית לחוק, ואנחנו קוראות לאחרים לא לציית לו. אנחנו נמשיך להחרים, למחות, להפגין ולהתנגד לכיבוש". אין ספק, דמוקרטיה במיטבה. עכשיו ברור מדוע הם כועסים שלקחו להם את השליטה על לימודי האזרחות במשרד החינוך. 

 

אחת מבעלי "הדעה הנכונה" מאותה קואליציה, אמרה כי "חברי בית המחוקקים הצביעו בעד חוק לא חוקתי, שסיכוייו לעמוד בביקורת שיפוטית בין קלושים לאפסיים". היא ככל הנראה צודקת, כי לא רק בתקשורת, גם בבג"ץ יושבים רק בעלי "הדעה הנכונה". אז מה אם רוב מוחלט של העם בישראל חושב אחרת? אז מה אם רוב המחוקקים בכנסת מחוקקים חוק? הדבר הקובע הוא מהי דעתם של בעלי "הדעה הנכונה". הם כמובן ידאגו לבטל את החוק ולחנך אותנו מחדש.

 

וככלות הכל, כדאי אולי להסביר על מה הצעקה. על פי החוק החדש, יוזמה לחרם כלכלי, אקדמי או תרבותי על מדינת ישראל או גופים המצויים בשטחה ובשטחי יהודה ושומרון תוגדר כעוולה אזרחית. זה חוק צודק ומוסרי, שאפו ליוזמיו.

 

הדמוקרטיה הישראלית חייבת להגן על עצמה ממיעוט אלים וצווחני שמכנה את עצמו בכל כינויי השלום האפשריים - "גוש שלום", "קואליציה לשלום", "שלום עכשיו" בשעה שדרך השלום שלהם הובילה את ישראל בשני העשורים האחרונים לאלפי הרוגי טרור, ולשתי מלחמות עקובות מדם.

 

עדי מינץ, מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוק צודק ומוסרי. ההצבעה בכנסת
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים