שתף קטע נבחר

להעתיק ולהדביק, אפשר גם אחרת

עוסקים כל היום בהעתקה והדבקה? הנה דרך לקצר את זמן העבודה

<<גילית גילו ששכפלו גם אותה בפייסבוק

 

תהליך של העתקה והדבקה במחשב נשמע טריוויאלי. כולם עושים את זה מאות פעמים לאורך יום העבודה: צריך להעתיק את הכתובת של אתר החתולים ההוא ולהדביק בפייסבוק, להעתיק בדיחה שקבלתם במייל ולזרוק אותה לטוויטר, להעתיק תמונה אמנותית איכותית ולהעתיק אותה לתוך תיקייה סודית. דברים חשובים.הבעיה היא שזה נראה לנו כל כך טריוויאלי עד שאנחנו לא שמים לב לכמות הזמן שאנחנו מבזבזים ביום.דוגמה קלסית: אנחנו צריכים להעתיק מסמך שכתבנו לאימייל חדש. אנחנו רוצים שהכותרת תהייה נושא האימייל, שהטקסט יהיה בגוף האימייל ואת הכתובת אנחנו צריכים להעתיק מאימייל אחר שנשלח אלינו. התהליך הזה ידרוש מסע ארוך מסורבל ומעייף בין חלונות שונים. הסיבה? אנחנו יכולים להעתיק לזיכרון המחשב רק פריט אחד בכל פעם.

 

הדרך הפשוטה והלא מתוחכמת לשפר את המצב

דאגו לפתוח קובץ טקסט פשוט, פתחו אותו לעורך והצמידו אותו לימין או לשמאל המסך. כעת כל פעם שאתם רוצים להעתיק משהו פשוט העתיקו ומיד הדביקו אל חלון מסמך הטקסט. המשיכו להעתיק אל מסמך הטקסט את כל המידע שאתם צריכים וכעת עברו אל חלון האימייל והדביקו אליו את המידע.

הטריק הזה מסדר את צורת העבודה ומייעל אותה, אבל הוא עושה עוד משהו. כמה פעמים קרה שהעתקתם משהו אל זיכרון המחשב ואז גיליתם שאתם זקוקים לו שעה או שעתיים לאחר מכן, אבל הוא כבר לא נמצא בזיכרון המחשב? שימוש במסמך טקסט יחסוך לכם את כאב הראש הזה.

 


 

יש גם דרך טובה יותר

הבעיה עם יצירת קובץ טקסט היא שהוא עדיין מסורבל. זה עוד חלון שצריך להתעסק איתו. למזלנו יש דרך קלה יותר. גם למק וגם לחלונות יש מנהלי Clipboard שאחרי ההתקנה יושבים ברקע ושומרים כל פיסת טקסט ותמונה שהעתקתם (או לפחות את המאה האחרונים). כעת אם אתם מגלים שאתם צריכים פריט שהעתקתם לפני שעה, או יממה, פשוט פיתחו את התוכנה ושלפו את קטע הטקסט או התמונה שאתם צריכים.

לחלונות מומלץ לעבוד עם Ditto. התוכנה מופצת חינם וניתן להורידה מהאתר הזה. לאחר ההתקנה, דיטו תשב ברקע ולא תציק לכם. אלא אם תשנו את ברירת המחדל, התוכנה תשמור את חמש מאות הפריטים האחרונים כדי להזניק אותה לחצו על קיצור המקשים קונטרול וגרש (הסימן שנמצא על מקש המרכאות). חלון התוכנה יופיע ותוכלו לבחור את הטקסט לו אתם זקוקים.

 


 

על המק יש כמה אופציות. אחת מהן היא ClipMenu המופצת חינם ואף תומכת במערכות 64bit. לאחר ההתקנה הצלמית של התוכנה תופיע בתפריט וניתן יהיה לגשת עליה עם העכבר. לחילופין ניתן ללחוץ על קיצור המקשים קומאנד+שיפט+V והחלון יופיע ישר מתחת למיקום הנוכחי של סמן העכבר. התוכנה מאפשר גם לחבר בין קטעי טקסט לקיצורים קבועים. למה זה טוב? אם יש לכם טקסט שאתם משתמשים בו הרבה (חתימה קבועה, תשובות שאתם שולחים בתמיכה וכדומה) תוכלו להעתיק אותו אל תוך קליפמניו ואז לשלוף אותו במהירות בעזרת קיצורי מקשים.

 

לכו לפתוח בלוג בטאמבלר, זה קל>>

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
קופי פייסט, עכשיו גם לכאבי ראש
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים