שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  צפו: שעותיו האחרונות של הילד החרדי מברוקלין

  יומיים לאחר שנעלם לייבי קלצקי בן ה-9, פשטה המשטרה על דירת יהודי חרדי שנראה לצדו בסרטון אבטחה, ומצאה במקפיא שלו את חלקי הגופה. בקהילה החרדית מזועזעים: "לימדנו ילדים להיזהר מזרים, מה נאמר עכשיו? אולי צריך לחלק להם אזיק"

  חצי גופה במקפיא, חציה השני במזוודה אדומה: משטרת ניו-יורק חושדת כי לוי ארון, שנעצר היום (ד') בחשד לרצח הילד החרדי לייבי קלצקי, חנק אותו למוות בטרם ביתר את גופתו, שנמצאה הבוקר. מעצרו של ארון עורר חרושת שמועות בקהילה החרדית בעיר, בה מספרים כי משפחתו של הילד הכירה את החשוד והוא אף התארח אצלם בשבת האחרונה.

   

   

  על-פי הדיווח ב"ניו-יורק פוסט", שוטרים פשטו הבוקר על דירתו של ארון, עובד מחסן בן 35, ומצאו בה את רגליו הכרותות של הילד, שמורות במקפיא. עוד מצאו בביתו שלושה סכינים וקרש קצבים. החשוד הוביל אז את השוטרים לאתר נוסף, מכולת אשפה במרחק כשלושה קילומטרים משם, לתוכה השליך חלקי גופה שנדחפו לתוך מזוודה אדומה.

   

  סרטון האבטחה בו נראה לייבי ביום שני. אלפים התגייסו לחיפושים

   

  בסרטון האבטחה המתעד את שעותיו האחרונות של קלצקי, נראה ארון בחברת הילד. השוטרים זיהו את החשוד באמצעות המכונית הזהובה שקלצקי נראה נכנס אליה. "חלקים מהגופה עדיין לא נמצאו ומחפשים אחריהם כאן במזבלה", סיפר ל-ynet ישראל פרקש, ישראלי לשעבר המתגורר בשכנות למשפחתו של לייבי והשתתף בחיפושים אחריו. "המשטרה לא נותנת הרבה פרטים, אנחנו רק יודעים שנעצר הרוצח ועוד שניים שככל הנראה סייעו לו".

   

  תושבי השכונה החרדית בברוקלין מספרים כי ארון היה דמות מוכרת. "יצא לי להתפלל כמה פעמים בבית הכנסת בו הוא התפלל, היו עליו כל מיני שמועות", העיד פרקש. לדבריו, חלק מהשמועות גרסו כי לאיש עבר פלילי בתחום עבירות המין. גם חבריו לעבודה של ארון היו מזועזעים בעקבות מעצרו: "קשה לי להאמין לזה", ציין אחד מהם, "הוא היה בחור מוזר, אבל הוא היה כאן אתמול והתנהג לחלוטין כרגיל אפילו שרצח את הילד הקטן הזה".

   

  "לחלק לילדים אזיק אלקטרוני?"

  אלפים מחברי הקהילה החרדית בניו יורק התגייסו לחיפושים אחר לייבי, שנראה לאחרונה ביום שני. כשנודע להם על מציאת גופתו, פרצו רבים מהם בבכי. "קשה לקרוא לזו תחושה של פחד, זו תחושה של הלם כבד, של חוסר הבנה ועיכול", סיפר פרקש. "אנשים לא מבינים איך זה קרה כאן. בשכונה הזו בלבד יש למעלה מ-150 אלף יהודים, מסתובבים כאן חופשי וללא פחד, כמו ללכת ברחוב בבני ברק. זה אזור הומה, אני יוצא כאן ברגל ב-2 בלילה בלי חשש".


  שוטרים ומתנדבים מחפשים אחר קלצקי. פרצו בבכי (צילום: ישראל פרקש)

   

  לדברי פרקש, חברי הקהילה מזועזעים במיוחד מהעובדה כי הרצח בוצע

   לפי החשד, על-ידי "אחד משלהם". "אנשים לא מוכנים לעכל את המצב, במיוחד בגלל הרקע של החשודים במעשה. לא מדובר באיזה איש זר, אלא ביהודים חרדים", הוא הוסיף. "אנשים שלימדו את ילדיהם להיזהר מזרים לא יודעים כעת מה לומר להם. אחד ההורים פה תהה אם צריך להתחיל לחלק לילדים אזיק אלקטרוני".

   

  אחת המשתתפים בחיפושים, נטי כהן, מצאה נחמה פורתא בעובדה כי הגופה נמצאה והוריו של לייבי לא נותרו עם שאלות חסרות מענה ביחס לגורלו. "ברוך השם שמצאו את הילד ולא השאירו את ההורים חסרי אונים", היא ציינה, "לפחות יש להם את גופתו. חוסר ודאות זה מצב נורא", אמרה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לייבי קלצקי. חושדים כי נחנק למוות
  צילום: משטרת ניו יורק
  החשוד ברצח, לוי ארון. "בחור מוזר"
  השוטרים עסוקים בחיפושים. "עוד 2 נעצרו"
  צילום: ישראל פרקש
  מומלצים