שתף קטע נבחר

מילואים בגיל 77: פרס מיוחד ל"מאמן המודיעין"

58 שנה משרת תא"ל מוטי כץ בסדיר ובמילואים. הוא השתתף וליווה את כל מלחמות ישראל ועקב אחר השינויים המפליגים בצה"ל. עם ניסיון שכזה, מה הפלא שכץ הפך לאיש שאחראי על אתגור טובי המוחות של אגף המודיעין?

אחד הסודות הגדולים של אגף המודיעין נחשף: אחרי 58 שנים של שירות במדים ובמילואים, כעת ניתן לספר על תא"ל (במיל') מוטי כץ, שבגיל 77 ממשיך לשירות מילואים פעיל ועוסק בבניית תרחישים שונים שיפתיעו את טובי המוחות באגף המודיעין. אתמול (יום ד') זכה כץ בפרס מפעל חיים מראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, בטקס שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב.

 

כץ התגייס לצה"ל ב-1953 וכעבור שנתיים החל את דרכו במערך מודיעין השדה. הוא השתתף וליווה מקרוב את כל מלחמות ישראל, ותמיד שמר על צניעות למרות הרקורד המרשים שלו. גם בימים אלה הוא מתייצב בכל תרגיל מטכ"לי, שותף במנהלת התרגילים, ומשם מזרים נתונים ליחידות השונות של אגף המודיעין במטרה לבחון את פעילותו.


תא"ל כץ והאלוף כוכבי בטקס ההוקרה (צילום: דובר צה"ל)

 

"המודיעין הישראלי עבר הרבה תהליכים ומהפכות, אבל תמיד יישאר גורם ההפתעה שאיש לא מצפה לו. עם הגורם הזה צריך לדעת להתמודד בזמן אמת", סיפר כץ ל-ynet. "גם בתרגילים אני לא נותן הנחות. אני מחייב את הגורמים השונים למאמץ מחשבתי ולחיפוש אחר דרכי פעולה שונות וחדשות".

 

לאירוע ההוקרה הגיע כץ יחד עם אשתו, נכדיו ונינו. "58 שנה אני במערכת הצבאית, למעלה מ-31 שנה בקבע. מעמד מיוחד זה הוא ציון דרך מרגש וממלא", אמר מעל הבמה. "כשהתגייסתי, ראיתי את המדינה מתמסדת בשנותיה הראשונות, ראיתי את צה"ל בראשיתו, בכל תהליכי התפתחותו המרשימים.

 

"כמי ששירת באגף המודיעין, במטה ובמערכות המבצעיות, חוויתי את השינויים העמוקים שעברו על הצבא והמדינה. 40 שנה הייתי שותף בעבודה הזו בכל הרמות ומזה 18 שנה אני נותן מניסיוני במערך ההדרכה. אני מוקיר את אגף המודיעין על כך שאפשר לי להשפיע בכלל המערכות בהם שירתתי", הוסיף.

 

באירוע ההוקרה לקחו חלק חיילים וקצינים מכלל מערך המודיעין של צה"ל. למעט כץ העניק אלוף כוכבי תעודות הצטיינות לקצינים וחיילים מצטיינים וכן הוענקו פרסים על פרויקטים מסווגים שתרמו רבות לביטחון המדינה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא נותן הנחות". כץ נואם
צילום: דובר צה"ל
מומלצים