שתף קטע נבחר

עשרות במאהל מחאת הדיור, מירי רגב ביקרה

כמה עשרות עדיין נותרו באוהלים בשדרות רוטשילד בתל-אביב, במחאה על מחירי הדיור הגואים. הם זכו לביקור של ח"כ מירי רגב

עשרות מבוגרים וילדים נותרו גם היום (ו') במאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל-אביב נגד מחירי הדיור המעיקים. בצהריים הגיעה לעודד אותם ח"כ מירי רגב מהליכוד. אחד מחברי המאהל קרא לעברה: "קיבלת את הפוטו-אופ שלך, עכשיו תלכי". חבר מאהל אחר אמר: "אתם לא רצויים פה. אתם מקבלים שכר ולא מטפלים בבעיות שלנו".

  

לאחר קריאות הבוז הקצרות, הריעו כמה מיושבי המאהל לחברת הכנסת. רגב עצמה אמרה ל-ynet: "מדובר בהתארגנות שנולדה על מנת לסייע לזוגות צעירים, אני הגעתי לשם ומצאתי את חלקם מדברים על פאשיזם וקוראים קריאות בגנות ראש הממשלה. לא בשביל זה הגעתי לשם. כמי שמאבק הדיור הוא אחד מנושאי העיסוק המרכזיים שלה ואפילו הגשתי בעבר הצעת חוק בנושא, ציפיתי שידברו על הדברים וננסה לפתור את הבעיה".

 

רגב ציינה כי "אם חברי השמאל הקיצוניים שישנים במאהל המחאה, יהפכו את זה לפוליטי, וימשיכו לדבר על פאשיזם - כל המטרה תתפספס. באתי לחזק אותם ובמקום לתמוך בחברת קואליציה שמגיעה להזדהות עם כאבם חלקם קוראים קריאות גנאי, זה חבל מאוד״.

 

בשעות הקטנות של הלילה עוד הסתובבו בשדרה אנשים רבים, אך בבוקר נותרו שם רק כ-20 אוהלים. יוזמת המחאה, דפני ליף, סיפרה ש"חלק היו צריכים ללכת לעבודה. אנחנו מקווים ומצפים להרבה תנועה היום". לדבריה, בלילה התמודדו "דיירי השדרה" עם הממטרות שהרטיבו את האוהלים.

 

ולאן מועדות פני המאבק? "בתור התחלה אנחנו כאן כדי להישאר. אני מעריכה שנשאר פה גם בשבוע הבא. המטרה היא שתהיה מספיק תנועה כדי שאנשים יוכלו ללכת לעבודה, לחזור ולפתוח את דלת האוהל כאילו זו הדלת של הדירה".

 

בירושלים המחאה אתמול היתה פחות המונית. בכיכר ציון היו כמה עשרות אנשים שהגיעו והתחלקו לקבוצות דיון, ולדברי המארגנים הגיעו נציגים מהעירייה שהצטרפו לדיונים והעלו רעיונות לפתרונות כמו הרחבת הפרויקטים של "דיור בר השגה" והעלאת שיעור המס על המחזיקים ב"דירות רפאים". בלילה נראו בכיכר חמישה אוהלים בלבד, והבוקר נותרו שם אוהל אחד. כמה מהמארגנים הסבירו שהבוקר הם היו חייבים לעזוב כדי להגיע למקומות העבודה שלהם: "אחרת יפטרו אותנו".

 

בהכנת הכתבה השתתפו בילי פרנקל ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ רגב במאהל המחאה
צילום: אסי כהן
בשדרות רוטשילד בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים