שתף קטע נבחר

שפל בעבודה: פרץ הטיח ביחימוביץ' "עבריינית"

"אתה משתף פעולה עם עבירה פלילית", אמרה שלי יחימוביץ' ליו"ר ועדת הבחירות, ועמיר פרץ הגיב: "את מדביקה תוויות שעברו מהעולם. בשבילך אנשי הליכוד בעיה, בשבילי פתרון"

במפלגת העבודה הבטיחו עם תחילת המירוץ לראשות המפלגה, להצעיד אותה לעידן חדש אחרי תקופת אהוד ברק. אבל מיום ליום נראה שהמאבק הפנימי הופך מכוער יותר ויותר. הלילה (יום א') מפרסם לראשונה ynet חילופי האשמות חסרי תקדים בין המועמדים, חברי הכנסת עמיר פרץ ושלי יחימוביץ', שמול חבריה זכתה לכינוי "עבריינית" אחרי שהאשימה אחרים בפלילים.

 

ביום חמישי האחרון נערכה ישיבת מזכירות המפלגה בהשתתפות חברי הסיעה והמועמדים, שבה הוצג התקציב ונחשף גרעון של 51 מיליון שקלים. יו"ר ועדת הבחירות, רענן כהן, גם בישר על תוצאות המפקד, שבסופו נרשמו 70 אלף איש בספר הבוחרים - אחרי פסילת כ-10,000 מהטפסים, כ-12 אחוזים. הוא התגאה ב"הצלחה הגדולה" - ואז יחימוביץ' התפרצה: "האם זה נכון שהכניסו אנשים שהיו בעבר חברים במפלגות אחרות"?


המועמדים בתחילת המירוץ. כבר לא ממש מחייכים (צילום: ירון ברנר)

 

כהן אישר זאת, וציין כי פועלים לצרף אותם. "נמאס לי מהתרגילים שלך", סנט בה. "עבדנו כל הלילה להוציא ספר נקי. אין עוד כזה. כל מה שאת עושה זה הכפשות". יחימוביץ' לא נותרה חייבת וענתה: "אתה משתף פעולה עם עבירה פלילית".

 

בשלב זה התערב פרץ. "אני רוצה לשים סוף לאלימות שמשתוללת כאן. את זורעת אימה בכל חברי המפלגה, לא מפסיקה להשמיץ, כאשר העבריין הפלילי היחיד שיושב סביב השולחן זו את. את לקחת ספר בוחרים גולמי וכדי לקדם האינטרסים הפוליטיים שלך, העברת לגורמים חיצוניים - כולל עיתונאים - תוך ביצוע עבירה על חוק מאגרי מידע".

 

פרץ לא עצר: "את מנסה להפוך את כל חברי המפלגה לבלתי לגיטימיים, ולהדביק אוכלוסיות שלמות בתווית ותדמיות שחלפו מהעולם. אני דורש ממך להפסיק. לא ניכנע לאלימות וכוחניות כלפי ועדת הבחירות". עוד הוא הטיח ביריבתו: "את רואה באנשי הליכוד בעיה, ואני רואה בהם פתרון. את לא תנצחי אותי בגלל תרגילים טכניים".

 

יחימוביץ' התעקשה: "לא, זה לא אני", ודקות אחרי שבישר על הצלחה, רענן כהן כבר נשמע מיואש: "אם זה יימשך כך אני יכול לקבל החלטה ללכת. לא אתן שהעבודה תרד לטמיון".

 

ממטה שלי יחימוביץ' נמסר כי הדברים אינם ראויים להתייחסות. כהן אמר בתגובה ל-ynet כי "מדובר במפקד שנבדק היטב ואני גאה בבדיקה המעמיקה ובניקיון ספר הבוחרים של המפלגה".

 

המפקד והסערה

עם סגירת המפקד הגדול בעבודה בחודש שעבר, דיווח מטהו של עמיר פרץ כי הצליח לגייס יותר מ-23 אלף מתפקדים. במטה של יצחק הרצוג דיווחו על יותר מ-16 אלף מתפקדים ובמטה שלי יחימוביץ' אמרו כי היא גייסה 17 אלף חברים חדשים. מטהו של עמרם מצנע, כמו גם מטהו של אראל מרגלית, דיווחו כי גייסו כמה אלפי מתפקדים.

 

בעקבות כך העלו גורמים במטות השונים טענות לפיהן פרטי כרטיסי האשראי של מתפקדים דלפו אל מטהו של אחד המועמדים וכי קיים חשש לכפילויות בין מתפקדים לעבודה ובין מתפקדים לקדימה. עוד נטען כי תוצאות המפקד ביישובים הערביים הן "בלתי הגיוניות"

 וכי מתפקדים רבים צורפו למפלגה ביישובים שאינם מזוהים עם העבודה. עמרם מצנע אף הגדיל וטען כי כרבע מתוך טופסי המתפקדים אינם כשרים.

 

תחקיר שפרסם "ידיעות אחרונות" לפני כשבועיים על הזיופים לכאורה במפקד העבודה, הצביע על כך שבנתיבות לדוגמה התפקדו למפלגה 527 בני אדם, בעוד שבמערכת הבחירות האחרונה הצביעו עבורה 197 תושבים בלבד. התחקיר מצא כי לא מעט מהמתפקדים בעיר רשומים על אותו מספר טלפון, וחלקם כלל לא ידעו שהתפקדו לעבודה. רבים מהם הם חרדים. יצוין כי את המפקד הגדול בעיר עשו תומכיו של פרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. "לא ניכנע לאלימות"
צילום: ירון ברנר
יחימוביץ'. "לא אני הדלפתי"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים