שתף קטע נבחר

הסילוק מהמאהל: ח"כ רגב התלוננה במשטרה

לאחר שסולקה בסוף השבוע ממאהל המחאה על מחירי הדיור בתל אביב, התלוננה רגב נגד הפעילים - וגם בכנסת נגד ח"כ הורוביץ: "מחר יבוא נבחר ציבור אחר ויזרקו וישפכו עליו דברים"

מה שלא הולך בכוח. חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) הודיעה היום (א') כי הגישה תלונה במשטרה נגד פעילים במאהל מחאת הנדל"ן בתל אביב, שגירשו אותה מהמקום ונהגו כלפיה באלימות, לטענתה. "רציתי להעביר מסר פשוט: שאנשים לא ינהגו באלימות. נתתי להם זמן להתנצל על הדרך הזו. מחר יבוא נבחר ציבור אחר ויזרקו וישפכו עליו דברים", אמרה רגב בפגישה בהתאחדות הקבלנים בבאר שבע.

 

כל הידיעות על מחאת הנדל"ן ב-ynet:

 

חברת הכנסת ביקרה במאהל בצהרי יום שישי, וגורשה מהמקום בצעקות לאחר שניסתה במשך דקות ארוכות להשמיע דברים. אחד מהפעילים אף שפך עליה כוס מים, בעוד חבריו קראו לעברה קריאות בוז, שרקו וטענו כי הגיעה רק כדי "לגזור קופון".

 

רגב התעמתה עם יוזמת המחאה, דפני ליף, והתלוננה על כך שחברי כנסת מהאופוזיציה שהגיעו למקום, כמו דב חנין

(חד"ש) וניצן הורוביץ (מרצ) התקבלו בברכה. נגד הורוביץ היא הגישה תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת, על כך שעמד מנגד ולא סייע לה.

 

"לא אהבתי את התנהגותו, כשישב שם וניגן בגיטרה. ציפיתי שח"כ מהשמאל, שמדבר על שלום ופיוס, יאמר להם להפסיק והוא לא עשה דבר. אם זה היה ימין שעושה את זה לשמאל, כל התקשורת היתה מלאה בזה. בעיני זה מכוער ואני מצפה מח"כ שיראה קצת קולגיאליות ואנושיות". רגב הדגישה כי "אסור שהמאבק הזה ייתפס ככזה של שמאל או ימין אלא כמאבק חברתי של זוגות צעירים".

 

לאחר יום עמוס בביקורי פוליטיקאים, הגיע הורוביץ עצמו למקום יחד עם עמיתו למפלגה, ח"כ אילן גילאון. ביקור חברי הכנסת עורר ויכוח טעון, שגלש שוב לשאלה מדוע התעלמו הפוליטיקאים מהמחאה עד כה. ״נתניהו״, צעק במגפון אחד המפגינים, ״התחלנו פה את המהלך להדחתך. ממשלת נתניהו כשלה כישלון חרוץ. איזו מין מציאות זאת?".

 

גילאון אמר כי "יכול להיות שמהדבר הזה ייצא משהו גדול. תושבי ישראל יקבלו את המגיע להם, יהפכו לזכיינים וישיבו לעצמם את מדינת ישראל. הממשלה הזאת מטפחת 5% מהציבור והפתרון הוא בהצבעות ואצבעות״.

 

בתוך כך, ועל רקע מוקדי הזדהות רבים עם המאבק ברחבי הארץ, הקימה גם אגודת הסטודנטים במכללת רופין אוהלים במתחם המכללה. עשרות סטודנטים במקום הניפו שלטים, עליהם נכתב: "המרכז להשכרה גבוהה", "נלחמים על הבית",

"רוצים ללמוד בכבוד", "כבד עלי", ועוד. יו"ר אגודת הסטודנטים במרכז האקדמי, צחי שומרוני, אמר ל-ynet כי "הסטודנטים רוצים להעביר מסר שהצעירים במדינת ישראל נושאים בנטל כלכלי כבד. אני מקווה שהממשלה תנקוט צעדים בכיוון הנכון, כי אם אנחנו לא יכולים לשכור דירה, אז מה אנחנו מחפשים כאן?".

 

גם בבאר שבע הצטרפו למחאה, עם הקמת אוהלים על ידי קומץ סטודנטים סמוך למרכז המורים בשדרות בן גוריון בעיר. הסטודנטים, שמוחים על מחירי הדירות הגבוהים באזור, תלו שלטים הקוראים: "בעל הבית השתגע".

 

השתתפו בהכנת הידיעה: אילנה קוריאל, מורן אזולאי וחסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגב במאהל המחאה. "רציתי להעביר מסר פשוט"
צילום: אסי כהן
האוהלים בשדרות רוטשילד
צילום: עופר עמרם
מומלצים