שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שינויי מגישים ב'? מנהל הרדיו: "הכל שקרים"

  סערה ברשת ב': גורמים בתחנה מספרים על שינויים פרסונליים ותוכניים שמתכוון לבצע מנהל הרדיו החדש, מיקי מירו, מטעמים פוליטיים: "לא דיברו עם המגישים והם אינם יודעים דבר". מירו מנסה להרגיע את הרוחות: "לא היה ולא נברא, מדובר בספינים"

  סערה רבתי פקדה היום (א') את אנשי רשת ב' של קול ישראל, עם תחילתו של גל שמועות אדיר על שינויים מהותיים שמתכוון להכניס בתחנת הרדיו המואזנת מנהלה החדש, מיכאל (מיקי) מירו. על פי הקולות שנשמעו במסדרונות התחנה, תוכניותיו של מירו, שנכנס לתפקידו אך לפני שבוע, כוללות בין היתר שינויים פרסונליים בקרב מגישי ועורכי כמה מהתוכניות המואזנות ביותר ברשת ב'. מירו מצדו אמר היום ל-ynet: "הכל שקר וכזב".

   

 1. רוצים עוד? לכתבות נוספות על רדיו
 2.  

  גורם בכיר בקול ישראל סיפר ל-ynet: "הפעולות של מירו מצביעות על מגמה. הוא יוצר אנדרלמוסיה ומהלך אימים. זה מצב מפחיד. חשוב להבין, מעצם תפקידו הוא אחראי על כל רשתות קול ישראל". על פי אותו גורם, אחד מהצעדים המשמעותיים בהם נקט לא מכבר המנהל החדש, היה הרכבת סידור העבודה של תחנת הרדיו בשבוע שעבר. במהלך הרכבת הסידור, פנה אל המפיקה הראשית בתחנה תוך התעלמות ממנהל התחנה, מוטי אמיר, ומרכז המערכת, וביקש לבצע שינויים פרסונליים בשיבוצים".

   

  כדוגמה, נתן אותו גורם את אהרון ויזנר, מי שהיה אמון על דסק האינטרנט, שקודם לתפקיד רכז מערכת. "אין ספק כי זה נעשה בשל דעותיו הפוליטיות התואמות את דעות מנהל קול ישראל החדש". מנגד, טוענים גורמים ברשות כי השינויים נתבצעו בשל חופשות מתוכננות של השדרנים.

   

  גורם בכיר בתחנת הרדיו ששוחח היום עם ynet, סיפר כי כבר בשבוע שעבר כינס מנהל הרדיו החדש את העובדים לשיחת היכרות, וסיפר להם על שינויים שהוא מתכנן בתחנה. עם זאת, מירו לא פירט כל שינויים שהוא מתכנן לעשות במישור הפרסונלי. מנגד, אותו גורם מספר על תזוזות מתוכננות בקרב מגישים ועורכים.

   

  על פי השמועות שנפוצו, בין השמות שהוזכרו ככאלה שעלולים להיפגע משינויים אלה, נמצאים אלה של קרן נויבך, ירון דקל ואריה גולן, מגישי "סדר יום", "הכל דיבורים" ויומן הבוקר. מקורבים לשלושת המגישים ידעו לומר כי "איש לא דיבר איתם והם אינם יודעים דבר".

   

  באופן רשמי, הודיע לא מכבר מירו על שינויים תוכניים שהוא מתכוון לחולל ברשת ב', בהם ביטול פתיחי התוכניות, הכוללים מסגרת לביטוי דעות המגישים, והחלפתם בפירוט נרחב של תוכן המשדרים, מתוך רצון להוביל קו אחיד לכלל התוכניות. שינוי זה מתוכנן להתבצע באופן מיידי.

   

  שינוי נוסף שבוצע הוא סיום תפקידה של פאר-לי שחר כעורכת ומגישת המגזין הכלכלי "צבע הכסף" ומעברה לתפקיד כתבת רווחה. ל-ynet נודע כי השינוי תוכנן עוד בטרם כניסתו של מירו לתפקידו. יחד עם זאת, גורם בכיר בקול ישראל מוסיף ואומר כי "בשל דעותיה של שחר, התואמות את עמדותיו של מירו, סביר להניח כי היא תקבל במה רחבה יותר. לא מן הנמנע שהיא תמצא עצמה מגישה את אחד היומנים".

   

  לצד השינויים שבוצעו ואלה המתוכננים, מירו הודיע כי הוא מעוניין להקים צוותי חשיבה לטובת שינויים עתידיים ברשת ב'. גורמים בתחנה טוענים כי מדובר בתחילתה של פוליטיזציה של רשת ב' ויישור קו עם הנהלת רשות השידור.

   

  אבל למרות גל השמועות והשינויים המתוכננים, גורם בכיר בהנהלת רשות השידור לא נשמע מופתע מהדברים. "מדובר במנהל שמתכוון לבצע שינויים.

  כבר במהלך המכרז לתפקיד מנהל הרדיו הוא פירט את השינויים אותם הוא מתכנן לבצע במהלך כהונתו. עם זאת, הוא טרם החליט לגבי שינויים פרסונליים אלא אך ורק תוכניים", נאמר.

   

  מנהל הרדיו מיכאל (מיקי) מירו הכחיש נמרצות את הדברים ואמר ל-ynet: "לא היה ולא נברא. אין לי כל כוונה לצמצם את שידוריהם של אריה גולן, קרן נויבך וירון דקל בשלב זה. מדובר בספינים שמפיצים גורמים בעלי עניין בתוך הרדיו, שמטרתם להעכיר את האווירה הטובה. אני מקווה שאמצעי התקשורת לא יפלו בפח שטומנים להם אותם גורמים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיקי מירו. השינויים בכל מקרה בדרך
  צילום: מנחם גרניט
  ירון דקל. שינויים בלוח המשדרים?
  לאתר ההטבות
  מומלצים