שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

פטריוט, מהפכן, בן 13. צפו בילד של מחאת הדיור

אור אקטע בן ה-13 אינו סובל מפחד קהל. בין פעילי המחאה במאהל בתל אביב, הוא תוקף כבר עכשיו את ראש הממשלה, מפגין ידע יוצא דופן - וזוכה למחיאות כפיים סוערות

"הקמנו כאן אוהל עם דגל אדום. אנחנו רוצים להפגין סולידריות עם המאבק". הדובר? לא פוליטיקאי, גם לא טרמפיסט חברתי - הכירו את אור אקטע, עוד מעט בן 13, ששוטח את משנתו החברתית והפוליטית סמוך לאוהלי מחאת הנדל"ן בשדרת רוטשילד בתל אביב.

 

מחאת האוהלים  - סיקור נרחב ב-ynet

 

"אני מזדהה עם כל המאבקים על יוקר המחייה - התייקרות החשמל, מחירי המזון", סיפר אקטע ל-ynet, בעוד הוא מחלק לעוברים ושבים את "עיתון המאבק". על אף שגדל ב"בית ששוחה עם הזרם, ללא אידיאולוגיה", כדבריו, הוא מגדיר עצמו כ"סוציאליסט, אבל פטריוט".

 

הכול התחיל בבית הספר היסודי. "תמיד הייתי בעד הכוח העובד. בכיתה ו' עשיתי עבודה על ברית המועצות. יצא לי להסתכל על מק"י, המפלגה הקומוניסטית הישראלית, ראיתי את הליגה הסוציאליסטית ומאוד התעניינתי בסוציאליזם. ההפגנה הראשונה שהלכתי אליה זו הפגנת אחד במאי ומאז אפשר לומר שהתאהבתי בתנועה", סיפר אקטע.

 

"למה צריך לשקר לציבור?" 

למרות פעילותו במאהל המחאה, תוכניותיו העתידיות של אקטע גדולות יותר, וכוללות תפקיד דיפלומטי בסין ולימודי פוליטיקה באוניברסיטה. "הייתי שואל את ביבי למה הוא הגיע לרמה שהוא צריך לשקר לציבור? הוא צריך לשכנע אותי למה לי להצביע לליכוד כאזרח בישראל, כי לא ממש הבנתי מה הוא עשה למען האנשים בארץ בשנתיים האחרונות".


מזנון במאהל המחאה בתל אביב (צילום: ירון ברנר)

 

עוד לפני כן, יעבור אקטע בצה"ל, לא בלי הסגות. "אני חושב שהצבא הוא זרוע שמשרתת את האליטות, אבל בצבא ישראל תמיד ארצה לשרת. זה לא עניין של דעה, זה לשרת את המדינה שלי. צריכה להיות לנו מדינה, וגם לפלסטינים צריכה להיות

מדינה. לכל עם בעולם מגיעה מדינה", הדגיש.

 

אקטע, מודע לחלוטין לרושם אותו הוא יוצר, לא מפחד מהגדרתו כשמאלני כבר בגיל הזה. "יספרו לך ששמאלני שונא את עם ישראל. אני לא שונא את עם ישראל, אני יותר פטריוטי מאנשים שמוכרים לנו את המדינה. פטריוטי זה לא לקחת מפעלים ששייכים למדינה ולתת אותם לאנשים פרטיים. פטריוטי זה לקחת את הגז ולתת אותו לרווחת הציבור, לשכבות החלשות שמפעילות את המדינה הזאת". הקהל הנאסף סביבו משתכנע. מחיאות כפיים נשמעות מסביב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במאהל המחאה. "פטריוט מול סוציאליסט"
צילום: בן קלמר
אמש במאהל המחאה. "לא שונא את ישראל"
צילום: עופר עמרם
מומלצים