שתף קטע נבחר

שני מאסרי עולם לרוצח בפיצוצייה בבאר-שבע

על אדם איטל, שירה למוות בבן 18 ובבן 16 ליד קיוסק "בון בון" בעיר העתיקה, נגזרו שני מאסרי עולם וכן 15 שנות מאסר. הוא יפצה את משפחות הקורבנות ב-200 אלף שקל כל אחת

הרוצח בפיצוצייה בעיר העתיקה בבאר-שבע יישאר עשרות שנים במאסר. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על אדם איטל, שני מאסרי עולם ו-15 שנות מאסר בגין שני מעשי רצח, ניסיון רצח וחבלה חמורה.

 

איטל, בן 28, הורשע ברצח כפול של רוסלן קובייב בן ה-18 ואיתן איזמאיילוב בן ה-16, שאירע בשנת 2007. שופטי בית המשפט המחוזי בעיר, שהרשיעו את איטל בחודש שעבר גם בניסיון רצח של נער בן 17 ובחבלה חמורה, קבעו כי יפצה את כל אחת ממשפחות הקורבנות בסכום של 200 אלף שקלים.

 

הרקע לרצח הכפול היה ויכוח בין איטל ושניים מחבריו, לבין קובייב, איזמאיילוב ובחור נוסף, א'. שני הנרצחים וחברם שנפצע, שישבו סמוך לפיצוצייה, פנו לידידיו של איטל לאחר שכבר רבו עם חבורה אחרת במקום ונופפו לעברו בסכין. הוויכוח התפתח, כשא' רדף אחרי איטל וחברו עם סכין.

 

השניים הצליחו להימלט מהמקום, אך השלישי ברח לכיוון אחר והוכה בראשו בעזרת בקבוק על-ידי קובייב או איזמאיילוב.


איטל, בדיון היום. יפצה את משפחות הקורבנות (צילום: הרצל יוסף)

 

חזר לפיצוצייה וירה בשלושה

לפי כתב האישום, חצי שעה מאוחר יותר, שב איטל לפיצוצייה, וכשמצא שם את השלושה ירה בא' והותיר אותו נכה, ולאחר מכן ירה למוות בקובייב ואיזמאיילוב. בית המשפט המחוזי הרשיע את איטל בכל העבירות המיוחסות לו, בין היתר, על סמך עדותו של אוסמה, עובד מטבח בפיצוציית "בון בון", שהיה עד לרצח ואותר רק אחרי תשעה חודשים.


זירת הרצח, ליד קיוסק "בון בון" (צילום: ישראל יוסף)

  

עם זאת, לאחר הכרעת הדין, הודיעו סנגוריו של איטל, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, כי יערערו על פסיקת בית המשפט. "אין ספק שנערער לבית המשפט העליון. קל מאוד להרשיע בבית המשפט, איפה היה העד במשך תשעה חודשים?", אמרה עו"ד אולמן.

 

נציג פרקליטות מחוז דרום, עו"ד אלון אלטמן, אמר: "בית המשפט גזר עונש הולם וראוי שהביא לידי ביטוי גם את הצער והכאב הגדול של המשפחות. בית המשפט שמע בהליך ארוך את כל הראיות בתיק".

 

נגד איטל עומד כעת תיק נוסף בגין רצח כפול של שני עבריינים, מחמד אבו-גליון ועטווה אבו-סעלוק. לפי כתב האישום, בחודש אפריל 2007 נמצאו השניים ללא רוח חיים, סמוך למטווח העירוני, לאחר שנורו למוות במכוניתם. בעבר במשטרה חשדו כי איטל גם אחראי לרצח של רועי תשובה בבאר שבע, לפני כשלוש שנים וחצי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם איטל. רצח בגלל ויכוח
צילום: הרצל יוסף
הוריו של הנרצח איתן איזמאיילוב
צילום: הרצל יוסף
מומלצים