שתף קטע נבחר

מכרז הסלולר: סלקט נפסלה; גולן טלקום במקומה

ועדת המכרזים של משרד התקשורת דחתה את הערבות שגייסה סלקט מבנק ההשקעות גולדמן זאקס, משום שלא הגיעה מבנק ישראלי ככתוב בתנאי המכרז. גולן טלקום תיכנס לנעליה ואם תגייס את הערבות, תהפוך למפעיל הסלולרי החמישי

האם המפעילה הסלולרית החמישית תהיה קבוצת גולן טלקום? ההליך רצוף המהמורות של מכרז תדרי הסלולר מקבל תפנית נוספת: סלקט נפסלה, גולן טלקום תחליף אותה.

 

 

ועדת המכרזים דחתה היום (ב') את הערבות שגייסה סלקט מבנק ההשקעות גולדמן זאקס, משום שלא עמדה בתנאי המכרז לפיהם היה עליה לגייסה מבנק ישראלי.

 

סלקט הגישה למשרד התקשורת צ'ק בנקאי על סך 700 מיליון שקל, לצד מכתב נכונות מבנק ההשקעות הבינלאומי גולדמן זקס, שתומך בתוכנית העסקית של החברה ומאשר שלבעליה יש נכסים נזילים בהיקף העולה על סכום הערבות. לפי סלקט, הבנק ישמח לערוב לחברה. 

 

בסלקט טענו אז ששום בנק ישראלי לא הסכים להעמיד ערבות לחברה, למרות ששני בנקים בינלאומיים הסכימו לעשות זאת אחרי שבחנו את תוכניתה העסקית ואת נכסיה

 

כעת, גולן טלקום תתבקש להפקיד ערבות במשרד התקשורת, תוך 45 יום, כדי להפוך למפעילת הסלולר החמישית בישראל. את הערבות תקבל בחזרה אחרי שתגיע לנתח שוק של 7% בקרב הצרכנים הפרטיים, תוך 5 שנים.

 

גולן טלקום היתה המתמודדת הרביעית במכרז תדרי הסלולר והציעה כ-360 מיליון שקל ערבות ריאלית בטרם פרשה, הצעה הנמוכה בחצי מ-710-705 מיליוני השקלים שהציעו המתמודדות האחרות.

 

בקרוב: רמי לוי ו-FREE טלקום יספקו שירותי סלולר וירטואליים

במכרז זכו מירס (HOT), בראשות פטריק דרהי, שגייסה את הערבות לה התחייבה, 705 מיליון שקל, וקבוצת מרתון (אקספון), בראשות חזי בצלאל, שכשלה בכך. את אקספון החליפה סלקט, בראשות מייקל גלפנד, וכעת נכנסת גולן טלקום לתמונה.

 

בראש קבוצת גולן טלקום עומד מיכאל גולן. שותפיו הם גזבייה ניאל ומשפחת פריינטה, ואורן מוסט הוא מנהלה בפועל. גזבייה ניאל הוא הבעלים של חברת פרי טלקום הצרפתית, והונו מוערך ב-4 מיליארד אירו.

 

במקביל למירס ולמפעילה החמישית, שאמורות להיכנס לשוק בהדרגה החל מ-2012, יצטרפו לשוק התקשורת בשבועות הקרובים מפעילים וירטואליים כרמי לוי ו-FREE טלקום. הם יעשו שימוש ברשת הסלולרית של חברת פלאפון.

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "וועדת המכרזים דנה בעניינה של חברת 'סלקט תקשורת', והחליטה לפסול את זכייתה, מכיוון שלא עמדה בתנאי המכרז.

 

"וועדת המכרזים העבירה את הזכייה לידי קבוצת 'גולן טלקום', שתתבקש להעביר ערבות בנקאית תוך 45 יום מרגע ההודעה הרשמית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
האם יהיה לישראל מפעיל סלולר חמישי?
צילום: Index Open
מומלצים