שתף קטע נבחר

הסכם קיבוצי ראשון לעובדי קבלן מול המעסיק

200 עובדות הניקיון של אוניברסיטת בן גוריון חתמו על הסכם קיבוצי עם חברת הקבלן המעסיקה אותן לאחר חודשים של מו"מ

הסכם קיבוצי ראשון לעובדי קבלן מול המעסיק הישיר שלהם. עובדות הניקיון של אוניברסיטת בן גוריון, המאוגדות במסגרת ארגון כוח לעובדים, חתמו על הסכם קיבוצי עם חברת הקבלן המעסיקה אותן - זאת לאחר חודשים של משא ומתן ומאבק שהחל בינואר השנה שכלל גם שביתה בת יום אחד בחודש מאי האחרון.

 

במאבקן של 200 עובדות הניקיון, חלקן נשים מבוגרות העובדות באוניברסיטה קרוב לעשרים שנה, תמכו גם הסטודנטים. במסגרת ההסכם הקיבוצי עובדות הניקיון יקבלו תוספת של עשרות אחוזים בעבור עבודה באתרים משופצים ובמעבדות.

 

הוועד רשם הישג נוסף במסגרת ההסכם: מעתה בכל הליך של פיטורין יתקיים שימוע בהשתתפות נציג של הוועד. הבוקר הובא ההסכם לפני החתימה עליו לאסיפת העובדות ואושר ברוב מכריע.

 

מירי וניסובסקי, יו"ר הוועד, אמרה: "זהו רגע היסטורי, עובדות הניקיון באוניברסיטה עשו את הבלתי ייאמן. הבטחנו לעובדות שלא נמשיך להיות שקופות ושלא נוותר עד שנזכה בתנאי עבודה הוגנים".

 

עו"ד איתי סבירסקי, ממקימי כוח לעובדים, שליווה את גם את ועד העובדות, אמר: "הסכם קיבוצי עם חברות קבלן במקום עבודה ספציפי הוא הישג חשוב לעובדות אבל מעבר לזה מדובר גם בכלי נוסף שיקדם העסקה ישירה ויביא לביטול ההעסקה הנצלנית של חברות הקבלן".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חודשים של משא ומתן
צילום: בועז ארד
מומלצים