שתף קטע נבחר

שטייניץ: לקראת 2012 נראה ירידה במחירי הדיור

לדברי שר האוצר, הצעדים שכבר ננקטו על ידי הממשלה בתחום הדיור, כמו העלייה במספר התחלות הבנייה וצעדים בתחום המיסוי, ירסנו את העלייה במחירי הדירות תוך מספר חודשים

הצעדים שכבר ננקטו על ידי הממשלה בתחום הדיור, כמו העלייה במספר התחלות הבנייה וצעדים בתחום המיסוי, ירסנו את העלייה במחירי הדירות תוך מספר חודשים, וייתכן שאף יורידו אותם לקראת סוף השנה. כך אמר הערב (ג') שר האוצר, יובל שטייניץ בתוכנית פוליטיקה בערוץ הראשון.

 

 

לדברי שטייניץ, "אנחנו בדרך לפתרון הבעיה, שתיפתר תוך שנה-שנתיים. ראש הממשלה, יחד איתי ועם שר השיכון אריאל אטיאס בודקים ובוחנים הפעלת צעדים נוספים, אבל צריך לזכור שאין פתרונות אינסטנט" בתשובה לשאלת המראיין עודד שחר, אמר שר האוצר כי לדעתו מחאת הדיור נובעת ממצוקה אמיתית, "אבל יש בה גם גוונים פוליטיים".

 

בנושא גל ההתייקרויות במשק, אמר שר האוצר כי התלונות של האנשים מוצדקות וכי אכן יש התייקרויות בכמה תחומים, כמו למשל בתחום מוצרי המזון, שנובע לדבריו, מהריכוזיות ומחוסר התחרותיות במשק הישראלי. לדברי שטייניץ, הפיתרון בנושא זה הוא פתיחת לתחרות מחו"ל. "יש בעיה של ריכוזיות במשק", אמר שר האוצר, "אבל צריך לפתור אותה בזהירות. נפעל בנושא זה בשכל, אבל גם באומץ לב".

 

על ההתייקרות הגדולה הצפויה במחירי החשמל, אמר שטייניץ כי לא מקובלת עליו התייקרות של 19% וכי הנושא נמצא כעת בבדיקות מאסיביות של משרדו וכי הוא מקווה שתוך יום-יומיים תימצא הדרך לפתור את העניין.

 

בנושא הסכסוך עם הרופאים, קרא שר האוצר לנציגות הרופאים ללכת לבוררות מוסכמת, "במקום לקיים שביתה של יותר מ- 100 ימים על גב החולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר האוצר שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים