שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החרדים מצטרפים למחאת הדיור: אוהלים באלעד
  המחאה מתפשטת: העיר החרדית אלעד מצטרפת מחר למחאת האוהלים. בתוכנית: שיחות רבנים ותקיעה בשופר. אחד ממארגני המחאה מבטיח כי "האוהלים יגיעו בקרוב לכל הערים החרדיות"

  משבר הדיור לא פוסח גם על הציבור החרדי, והוא צפוי להצטרף מחר (יום ד') למאבק הארצי. אברכים בעיר החרדית אלעד, הסמוכה לראש העין, יקיימו מחר עצרת מחאה נגד מחירי הדיור, ובכוונתם להקים גם הם אוהלים בכיכרות העיר, ולהעתיק אליהם את מגוריהם.

   

   

  מארגני ההפגנה טוענים כי הממשלה והנציגים החרדים בה לא מקדמים תוכניות שכבר אושרו לפתרונות דיור לצעירי המגזר. המחאה תלבש אופי חרדי, ובמקום אמנים בהופעות מאולתרות, מבטיחים שם שיחות של רבנים ותקיעה בשופר.

   

  "לא נשתוק יותר!"

  במנשרים שהופצו ברחבי אלעד ביממה האחרונה, מטעם "ועד הפעולה למען בתינו" - נקראים

  התושבים להשתתף בהפגנה, ולהביא איתם שלטים ושופרות: "בני תורה יקרים, עד מתי נשב ונסבול את העול הנורא של השכירות המטפסת? נמאס מהבטחות נבובות... לא נשתוק יותר!"

   

  אחד ממארגני העצרת הוא אברהם (30), תושב העיר, נשוי ואב לילדים, אברך כולל ומלמד תורה. הוא דווקא גר בדירה משלו, אבל לבו נקרע, לדבריו, כאשר הוא רואה את אחיו וחבריו גרים במחסנים ובמרתפים שהפכו לדירות חדר ורבע בלי אוויר - עם משפחותיהם.

   

  לדבריו, המדינה כבר אישרה הקמת עיר חרדית בחריש, ורק באלעד עצמה כאלף משפחות שנרשמו למגורים שם, אך העסק תקוע. את הפוליטיקאים החרדים הוא מאשים כי במקום לקדם את התוכניות הקיימות באזורים המיועדים לחרדים, הם פונים לחפש פתרונות אחרים שאינם יעילים.

   

  "לבדואים דואגים – מנסים להכשיר להם קרקעות", טוען אברהם. "כשהייתה העלייה הרוסית הענקית, ידעו לדאוג להם מיד לדיור, ורק לנו לא מצליחים למצוא פתרונות. זו לא רק בעיה של ערבים וחילונים – זו גם בעיה שלנו".

   

  ח"כ אייכלר: צריכים להצטרף

  בעצרת הוא מבטיח השתתפות של רבני הקהילות מרכזיות בעיר, והוא משוכנע כי "האוהלים יגיעו בקרוב לכל הערים החרדיות". לדבריו, ההתגייסות ברחוב החרדי למאבק הזה גדולה, עד שתושבים באלעד שנתקלים במנשרים, מצלמים אותם בעצמם כדי לסייע בהפצתם.

   

  אברהם מתקומם על המצב בו זוגות עם ילדים נאלצים לגור במשך שנים בשכירות, ואומר כי באלעד
  לבדה חיות כ-2,000 משפחות שעוד לא הצליחו להגיע לבית משלהן. הוא סיפר כי אמו נאלצה לעבור ארבע דירות עד שקנתה אחת משלה, ובאחת הפעמים הייתה בהריון והפילה את העובר ממתח נפשי ומרוב מאמץ.

   

  יו"ר סיעת "יהדות התורה", ח"כ ישראל אייכלר, שנפגש אתמול עם ראש הממשלה לדון במשבר - אמר ל-ynet כי החרדים אכן צריכים להצטרף למחאת האוהלים, אך הוא חושש שהדבר דווקא יפגע בסיכויי ההצלחה שלה. לדבריו, "כשמנגד עומדים החרדים – פתאום כל עוול הופך למוצדק, ולכן אולי כדאי שדווקא החילונים יעשו את העבודה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חושש שהחרדים יקלקלו. ח"כ ישראל אייכלר
  צילום: אלכס קולומויסקי
  "זו גם הבעיה שלנו"
  צילום: גיל יוחנן
  בקרוב - בכול הערים החרדיות
  צילום: ירון ברנר
  צילום: גיל יוחנן
  ייצאו מאוהלה של תורה?
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים