שתף קטע נבחר

ויטה פרי הגליל תפטר כ-130 עובדים

חברת המזון מתכוונת להעביר חלק מקווי הייצור מהמפעל בחצור למפעל מילוז בראש הנקרה. המנכ"ל: "אין כאן 'שום תחזיקו אותי', העובדים יפוטרו, שולם להם כבר כסף לפיצויים ומכתבי הפיטורים כבר מוכנים"

מפעל המזון ויטה פרי הגליל בחצור הגלילית מפטר כ-130 מעובדיו. העובדים יקבלו מכתבי שימוע לקראת פיטוריהם בשבוע הבא. החברה מתכוונת להעביר חלק מקווי הייצור שלה מהמפעל בחצור למפעל מילוז שפתחה השנה בראש הנקרה. במקביל לפיטורי העובדים הקבועים בחצור, יגויס מספר דומה של עובדים זמניים בראש הנקרה, שיעבדו שם על בסיס עונתי.

 

לפני כשנתיים הוקם ויטה פרי גליל מחדש לאחר שנקלע למשבר ונמצא בסכנת סגירה. קבוצת המשקיעים שרכשה את המפעל השקיעה 87 מיליון שקל בהקמתו מחדש והכפילה את מספר העובדים מ-140 ל-280. כעת, נמצאים המשקיעים בוויכוח עם הרשויות. הם טוענים שהמדינה לא שילמה להם כפי שהבטיחה, המים התייקרו ועל החברה הוטל קנס על סך 750 אלף שקל בגין חריגת בנייה.

 

גורם בחצור הגלילית המעורה בנעשה במפעל טוען כי אין כוונה אמיתית לפטר את העובדים, אלא מדובר ב"מעין תחזיקו אותי" - ניסיון ללחוץ על העירייה והרשויות באמצעות ועד העובדים כדי לקבל הקלות. בהנהלת המפעל מכחישים את הטענות הללו מכל וכל.

 

אושיק אפרים, מנכ"ל ויו"ר החברה, אמר ל-ynet: "אין כאן 'שום תחזיקו אותי', העובדים יפוטרו, שולם להם כבר כסף לפיצויים ומכתבי הפיטורים כבר מוכנים.

 

"למרבה המזל, אנחנו שמנו 17 מיליון שקל כשקנינו את המפעל בקופת הפיצויים, כך שכולם יקבלו פיצויים על פיטוריהם. התחושה היא לא נעימה, זה לא קל לפטר אנשים טובים כאלה, אבל אין לנו שום ברירה, עלויות הייצור בקריית שמונה הן מטורפות, המדינה הזו היא אלופה בלהבריח משקיעים ממקום למקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי פרי הגליל במהלך המשבר ב-2009
צילום: אביהו שפירא
מומלצים