שתף קטע נבחר

הקואליציה הפילה החוק לדיור בר-השגה

לידיעת המפגינים באוהלים: ברוב של 48 נגד 40 נדחתה הצעת החוק של שלמה מולה (קדימה), המסמיכה ועדות מקומיות לבצע הפקעות לטובת דיור בר-השגה. שר הפנים ישי: "אני תומך בהצעת החוק. אפעל לאשרה בוועדת השרים לחקיקה"

חוק "דיור בר-השגה" נפל היום (ד') בכנסת בהצבעה הטרומית. 40 ח"כים היו בעד בעוד ש-48 התנגדו. את הצעת החוק יזם ח"כ שלמה מולה (קדימה).

 

 

הצעת החוק הציעה להסמיך ועדות מקומיות לביצוע הפקעות במטרה לייעד השטחים המופקעים לצרכי דיור בר-השגה וכן להסמיך את העיריות להקצות קרקעות או מבנים לצורך דיור בר-השגה.

 

שר הפנים אלי ישי (ש"ס) אמר במליאה "אני תומך בהצעת החוק. המחאה צודקת. הזעקה אמיתית - אני נלחם בכל ממשלה בלי קשר לפוליטיקה. אני רוצה לפתור את הבעיה באמת. חייבים לפתור את הבעיות והסחבת של עשרות שנים שפוגעת בזוגות הצעירים".

 

ישי פנה למולה ואמר לו: "אני בעד להעביר את החוק הזה - אני מבקש שתחכו - אעלה אותו ביום ראשון לממשלה ואעביר אותו. אל תעלו את החוק עכשיו כי הוא ייפול מסיבות טכניות. אני אפעל ביום ראשון הקרוב לאשר את החוק בוועדת השרים לחקיקה".

 

הערב יפגשו ראש הממשלה נתניהו, שר השיכון והבינוי אטיאס ושר האוצר שטייניץ על מנת לדון בגיבוש פתרונות נוספים לבעיית הדיור ולמחאה שהתעוררה בימים האחרונים. במקביל לפגישה זו תיערך מסיבת עיתונאים מיוחדת שייכנסו ראשי מחאת האוהלים בתל-אביב.

 

היום נערך כנס בכנסת בנושא גל התייקרות המוצרים במשק. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני (קדימה) התייחסה בדבריה לתופעת אוהלי המחאה נגד התייקרות מחירי הנדל"ן: "בעיני המחאה שבנושא האוהלים נובעת מתסכול של משפחות צעירות בישראל. אנשים טובים ונאמנים שעושים מילואים, משלמים מסים, עובדים וכל הנטל כולו נופל עליהם והם לא מוכנים יותר לשאת את זה. לא מדובר בהפגנות מתוך מסכנות אלא מתוך דרישה לזכויות".

 

בתגובה לנפילת הצעת החוק מסר דובר קדימה: "הבלוף של נתניהו נחשף. נתניהו מבקש עזרה מיושבי האוהלים ומונע מהם דיור בר השגה. הצבעת הקואליציה נגד הצעת החוק לדיור בר השגה של ח"כ שלמה מולה מוכיחה שאצל ביבי כמו אצל ביבי – המילה שלו לא שווה דבר. מסיסמאותיו של ראש הממשלה על עזרה למפגינים נותרה הצבעתו של נתניהו נגד הצעת החוק וקבירתו על ידי חברי הקואליציה.

 

"הדבר היחידי שעשתה ממשלת נתניהו מאז שפרצה המחאה הוא להכשיל את החוק לדיור בר השגה של קדימה. הקואליציה של נתניהו יורקת על מאהלי המחאה ומוכיחה פעם נוספת שהיא ממשלה מנופחת, אטומה ומנותקת מהעם". 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי, כתבתנו בכנסת

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו
צילום: AP
מומלצים