שתף קטע נבחר

מרואן ברגותי הועבר לבידוד: טלפון נמצא בתאו

בשירות בתי הסוהר אמרו כי בחיפוש בתאו של בכיר הפתח נמצא טלפון נייד. העונש: שבועיים בבידוד

חבר הוועד המרכזי של הפתח, מרואן ברגותי, המרצה מאסרי עולם בישראל, הועבר לבידוד במשך שבועיים - לאחר שבתאו נמצא טלפון נייד. כך אמרו הערב (יום ה') בשירות בתי הסוהר.

 

כחלק מהחיפושים השגרתיים שעושה השב"ס בתאים של אסירים פליליים וביטחוניים, בוצע חיפוש גם בתאו של מרואן ברגותי בכלא הדרים. במהלך החיפוש התגלה טלפון נייד. בעקבות תפיסת הטלפון הועמד ברגותי לדין משמעתי והוטל עליו עונש של שבועיים בבידוד.

 

בשב"ס אומרים כי החיפוש בוצע כחלק מחיפושים שגרתיים, שנערכים בתאים של אסירים - על מנת לתפוס במיוחד טלפונים ניידים של אסירים וכן ממצאים אחרים אותם אסור לאסירים להחזיק כגון סכינים, דוקרנים ועוד.

 

בשב"ס, באופן קבוע, נאבקים בהברחת מוצרים אסורים לאסירים ובמיוחד טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים. בין היתר חוששים בשירות בתי הסוהר כי הם ישתמשו בהם למטרות טרור.

 

שיטות ההברחה של טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים הן שיטות מגוונות ובעבר נתפסו מבקרים ועורכי דין שהגיעו לאסירים ביטחוניים, בעת שניסו להבריח טלפונים בסוליות הנעליים או באיברים מוצנעים בגוף.

 

בשב"ס אומרים כי הם ימשיכו בפעילות על מנת לתפוס טלפונים ניידים וחפצים אסורים בקרב האסירים. בשב"ס עדיין לא יודעים אם ברגותי עשה שימוש בטלפון ואם כן עם מי דיבר. בשב"ס בודקים כיצד הגיע הטלפון הנייד לברגותי.

 

לאחר פרוץ אנתיפאדת אל-אקצא בספטמבר 2000, החל ברגותי להיות מעורב הוצאה לפועל של פעולות טרור בשטח ישראל. בספטמבר 2001 הוצא נגדו בישראל צו מעצר ובקשה להסגרתו הועברה לרשות הפלסטינית. מעורבותו הגדולה בתכנון פיגועים ומעמדו כמבוקש מספר 1 של מדינת ישראל בשטחים, הפכו אותו למנהיג עממי בעל פופולארית עצומה ברחוב הפלסטיני.

 

ב-2002 נעצר ברגותי על-ידי ישראל, הועמד לדין והורשע במעורבות בפעילות טרור. ב-2005 הוא נידון לתקופת מאסר ממושכת ומאז מרצה את עונשו בכלא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרואן ברגותי
צילום: יריב כץ
מומלצים