שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהלך חדש ברעננה: שיפוץ ירוק לבניינים ישנים
  האגודה לתרבות הדיור ועיריית רעננה מעודדות שיפוץ מבני מגורים באופן "ירוק" באמצעות תנאי מימון אטרקטיביים. השיפוץ הסביבתי כולל שימוש בחומרים לא כימיים, צבעים בעלי תקינה ירוקה, שיפור דרכי האוורור לצינון חללי המבנה ופעולות נוספות לצמצום צריכת החשמל

  יוזמה חדשה של עיריית רעננה והאגודה לתרבות הדיור, תאפשר לדיירי בניינים ישנים בעיר לשפץ את מבנה המגורים שלהם באופן "ירוק" וגם לזכות למימון ביניים אטרקטיבי מצד העירייה. 

   

  דעה: הבועה תתפוצץ? זניחת בנייה ירוקה תעלה יותר

   

  בחודש האחרון, החלו עבודות שיפוץ "ירוקות" בשני בניינים ראשונים בעיר, שניהם בניינים ותיקים יחסית, שנבנו ב-1980. במסגרת המהלך החדש, חותמים הדיירים על הסכם התחייבות לשיפוץ ירוק וזוכים למפגשי הדרכה והכוונה עם נציגי העירייה והאגודה לתרבות הדיור. מימון הביניים לשני הבניינים הללו ולבניין שלישי שהמגעים לשיפוצו כבר החלו – עומדים על כמיליון ו-150 אלף שקל.  

   

  השיפוץ הסביבתי של הבניינים כולל שיפוץ של מעטפת הבניין ללא חומרים כימיים, שימוש בצבעים בעלי תקינה ירוקה ופעולות להתייעלות אנרגטית. בעירייה מציינים כי המהלכים שיבוצעו בתחום שימור האנרגיה, יכללו גם את שיפור דרכי האוורור בחדרי המדרגות לצינון חללי המבנה וגם מספר פעולות לצמצום צריכת החשמל במבנים.

   

  לצד זה, יעברו הבניינים הישנים שדרוג של מערך פינוי הפסולת בהם וייעשה שימוש חוזר במי מזגנים לצורך השקיית הגינה בבניין המשותף. עם סיום העבודות, יזכו הדיירים להדרכה בנושאי גינון ירוק על ידי נציגי האגודה לתרבות הדיור. הדרכה זו כוללת מהלכים דוגמת שתילת צמחייה רב שנתית וחסכונית במים, שימוש בחומרים מחלחלים ושילוב מערכת השקיה חסכונית.

   

  צמד הפרויקטים הללו יצא לדרך לאחר שנציגות ועדי הבניינים נתנה את הסכמתה לבצע העבודות באופן ירוק, בדגש על מיצוי כל אפשרויות התכנון והשיפוץ הירוקים בלבד והקפדה על שימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק.

   

  המהלך הייחודי של עיריית רעננה מצטרף למהלכים קודמים מצדה בתחום הבנייה הירוקה. רעננה היתה העיר הראשונה שאישרה את התקן הישראלי לבנייה

  ירוקה, ובעירייה ציינו בשיחה עם ynet כי "החל מ-1 ביוני 2010, כל תוכניות הבנייה החדשות בעיר למטרת מגורים ומשרדים - מחויבות לעמוד בתקן מכון התקנים 5281".

    

  מנכ"ל האגודה לתרבות הדיור, ראובן צדוק, ציין כי "במשך שנים רבות היוותה העיר רעננה דוגמא ומופת בנושאי איכות חיים ואיכות סביבה ואני מברך בחום את ראש העיר, מר נחום חופרי, על שלקח את הנושא צעד נוסף קדימה והפך בכך לחלוץ במיזם השיפוץ הירוק".

   

  ראש העיר חופרי בירך על המהלך המשותף והדגיש: "פעילות זו הינה חלק במדיניות שלנו לעידוד אורח חיים ירוק באמצעות בנייה בחומרים ידידותיים לסביבה".


  פורסם לראשונה 24/07/2011 21:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שיפוץ הבניין ברעננה
  צילום: ג'קי רבינוביץ'
  מומלצים