שתף קטע נבחר

מאהל בדרום תל-אביב פונה, האוהלים הוחרמו

ב-4:30 פשטו פקחי העירייה על גינת לוינסקי. "לקחו לנו רכוש, נטפלים לאוכלוסייה הכי חלשה כי יש פה זרים". העירייה: אמרנו להם מראש שזה לא המקום

בזמן שבשדרות רוטשילד בתל-אביב ישנו מאות בני אדם באוהלים, מעט דרומה משם נראה שאסור להפגין אפילו לילה אחד. לפנות בוקר (ב') ב-4:30, הגיעו פקחי "הסיירת הירוקה" של עיריית תל אביב למאהל קטן בגינת לוינסקי שבדרום העיר, פירקו חלק מהאוהלים, החרימו אותם, ופינו את שוכני המקום.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מה אתם חושבים - היכנסו לפורום מחאת האוהלים

 

לטענת חלק מיושבי המאהל, הפקחים בפיקודו של ציון בן שושן, אף החרימו ציוד יקר ורמקולים בהם השתמשו. בסוף פעולת הפינוי נותרו במקום כעשרה אנשים מתחת לכפת השמיים.

 

אחת משוכני המאהל ניסתה להתנגד לפינוי, דרשה מהפקחים להשיב את האוהלים וצעקה: "זה הרכוש שלי! אני אבעיר את כל השכונה נגדכם! תחזירו לנו את הכל... גנבים!".


"הכריזו מלחמה על דרום תל אביב" (צילום: הדר כהן) 

 

שולה, שגם היא באה לישון באוהל, טענה כי פינוי התושבים דווקא מהגינה הנמצאת בדרום תל אביב, בסביבה בה גרים עובדים זרים רבים ואוכלוסייה לא מבוססת, נובע מגזענות. "אני פשוט בהלם טוטאלי מהחוצפה והגזענות הזו. לא ייאמן. את מי הם באו לפנות? את המאהל של השכונה הכי חלשה". היא סיפרה כי הפקחים טענו בפני יושבי המאהל כי במקום נמצאים גם אזרחים סודנים, כ"הסבר" לפירוק האוהלים. "הם אמרו 'מה פתאום ישנים אצלכם סודנים באוהל?".

 

"הם באו בהפתעה כמו גנבים בלילה"

תושבי גינת לוינסקי ציינו כי כבר אתמול הגיעו אנשי "הסיירת הירוקה" בשעות אחר הצהריים, אז התעמתו עימם יושבי המאהל, ובסופו של העימות הגיעו להסכמה כי יוכלו להישאר במקום עד הבוקר. בהתאם, חמישה משוכני המאהל נשארו ללון במקום, וחמישה הלכו לבתים, וחזרו ל"משמרתם" במאהל כעבור כמה שעות.


"הם אמרו 'מה פתאום ישנים אצלכם סודנים'?" (צילום: הדר כהן)

 

כעת, אנשי המאהל מתכוונים להקים מחדש את האוהלים ומקווים כי עוד אחרים יצטרפו אליהם. "הם פתחו מלחמה נגד דרום תל אביב", אמרו. רועי וגנר, שהתמקם באוהל, התלונן על שעת הפינוי: "ארבע בבוקר - הם מגיעים בהפתעה, אותם אנשים שהבטיחו לנו להישאר כאן, נכנסים, ומפרקים לנו את האוהלים".

 

לדבריו הגיעו כעשרה פקחים מהסיירת שפיזרו את המאהל, שבאותה עת היו בו חמישה ישראלים, שלושה מבקשי מקלט אפריקנים ואף נרקומן,

 שיושבי המאהל הסכימו לבקשתו ללון שם. "בדרום תל אביב יש בעיות אדירות. במקום שפקחי הסיירת יתעסקו איתם הם באו לפנות לנו את האוהלים", אמר.

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית תל-אביב-יפו מכבדת ומאפשרת את מחאת האוהלים. המקום שהוקצה לכך הוא בשדרות רוטשילד וכך הוסבר גם למוחים בגן לוינסקי. המאהל לא פונה באופן מיידי וניתנה למוחים שהות לפנותו בעצמם ומשלא נעשה כן הוא פונה השכם בבוקר. כל הציוד יוחזר לבעליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העירייה: הציוד יוחזר
צילום: הדר כהן
"נטפלים לאוכלוסייה החלשה"
צילום: הדר כהן
שלט במאהל
צילום: הדר כהן
אמש במאהל, לפני הפינוי
צילום: עידו ארז
מומלצים