שתף קטע נבחר

דלק נדל"ן ביקשה דחיה בתשלום אג"ח לסוף ינואר

מדובר בתשלום של 310 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון דלק נדל"ן נזהר שלא להזכיר את המילה הסדר חוב ולא ללכת לכיוון של תספורת. מועד התשלום החדש נקבע על 31 לינואר

דלק נדל"ן תבקש ממחזיקי האג"ח לדחות את תשלום הקרן לסידרה כה לסוף ינואר, תמורת העלאה בריבית בשיעור מוסכם - כך החליט אתמול (א') סמוך לחצות דירקטוריון החברה. התשלום אותו דוחה החברה עומד על 310 מיליון שקל והוא מהווה 50% מיתרת הקרן המיועדת לתשלום.

 

מדובר בדחייה של חמישה חודשים למועד התשלום המקורי של האג"ח שהיה אמור להיות על פי לוח הסילוקין המקורי של איגרת החוב ב-5 בספטמבר 2011, זאת כשיום האקס היה ביום שישי האחרון.

 

נזכיר כי בשבוע שעבר דרש דירקטוריון דלק נדל"ן מהנהלת החברה להציג פתרון לבעיית החוב בתוך כשבוע ואמש נפל הפור, והדירקטוריון קיבל על עצמו את ההחלטה על דחיית תשלום החוב, כאמור.

 

במקביל, בעל השליטה בדלק נדל"ן, יצחק תשובה, יסכים לדחות תשלום של 83 מיליון שקל שדהוא אמור לקבל בשל אחזקתו בסידרת אג"ח ב' (בנובמבר ודצמבר) - למועד מאוחר יותר.

 

בתוך כך, חוב של 45 מיליון שקל לפניקס שאמורה דלק נדל"ן לשלם באוגוסט, לא ישולם, והחברה תודיע זאת היום לפניקס. פרעון התשלום יהיה רק עם מימוש הנכסים המשועבדים לפניקס תמורת ההלוואה. הריבית עבור סידרה ה', בהיקף כ-31 מיליון שקל, תשולם כסידרה.

 

במהלך התקופה של הדחייה המטרה של החברה היא לגבש תכנית עדכנית כדי להשביח את שני הנכסים המרכזיים שלה, חברת אלעד מגורים, וחברת החניונים NCP, ואחריה לבחון מחדש את מצבה בנסיון לעמוד בהתחיבויותיה.

 

המטרה היא להשביח את אלעד מגורים ולבטל את הורדת השווי ע"י הבנק המלווה בחברת החניונים בלונדון, צעד שנעשה לפני שבועיים - וגרם לסערה. בנוסף ייעשה נסיון להסדיר את התנאים עם השוכר בנכס בלונדון, שמבקש להפחית את דמי השכירות.

 

ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון דלק נדל"ן נזהר שלא להזכיר את המילה הסדר חוב ולא ללכת לכיוון של תספורת. מדובר למעשה בדחיה מסויימת של "הקץ" ויהיה מעניין לראות כיצד המוסדיים ומחזיקי האג"ח יגיבו להצעה, לאחר שימנו נציגות.

 

בצל החשש מתספורת בדלק נדל"ן המשקיעים המוסדיים לא לקחו חלק בגיוס האג"ח של קבוצת דלק שבוצע בסוף השבוע האחרון, כך דיווח "כלכליסט" בשבוע שעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה פלאזה ניו יורק
מומלצים